פרשנות |

שפיות תוצרת לוזון מול כל הפופוליסטים

ההתעקשות של אבי לוזון לקיים את המחזור היא החלטה של יו"ר בטוח, שאינו עושה במכנסיים או נכנע לפופוליזם מטופש

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

1. ההצהרות הנבואיות שהשמיע אתמול יו"ר ההתאחדות על כך ש"לא יהיה כלום ואף טיל לא ינחת בבלומפילד", הן חלק מהרפרטואר הצבעוני של אבי לוזון. ההתעקשות לקיים את המחזור אתמול היא החלטה של יו"ר שפוי ובטוח, כזה שמצליח לראות מעבר לכאן ועכשיו, ואינו עושה במכנסיים או נכנע לפופוליזם מטופש שהתפתח פה בימים האחרונים.

איזו סיבה היתה ללוזון לבטל את משחקי המחזור? אז מכבי ת"א נאלצה לעצור שני אימונים לעשר דקות בגלל אזעקה, ביג דיל. אם הזמן כל כך יקר וחשוב למועדון הזה, שלכאורה מייחס חשיבות עליונה לכל דקת אימון, מוטב שהצוות המקצועי לא יטוס לאירופה כדי לבחון הצעות עבודה או לדון בתכניות ארוכות טווח. באשדוד ובבאר שבע, למשל, הופרה לחלוטין שגרת החיים, ולכן ההחלטה לבטל את משחקיהן התקבלה בשלב מוקדם. עם כל הכבוד לתל אביב ולנטייתה להפריז בגדולתה ובחשיבותה, טוב שיש מי שמחזיר אותה לפרופורציה. ובמקרה הזה, אין הבדל בין ההחלטה של שמעון מזרחי ואבי לוזון, שהקשיבו לגורמי הביטחון ותרמו בצניעות לשפיות הישראלית.

אבי לוזון. טוב שיש מי שמחזיר את תל אביב לפרופורציהצילום: נמרוד גליקמן

2. אין לי כוונה לחזור בי מהדברים הטובים שהרעפתי בעבר על קרויף ואוסקר. גם אז הם היו מידתיים לגמרי. שני אנשי המקצוע הראויים הללו הגיעו למועדון חולה והצליחו לרפא אותו בכל הקשור למנטליות ולהיררכיה מקצועית. אלא שבצד המחמאות על הפן הזה, בכל פעם שבחנתי את הסגל של מכבי תל אביב קינן בי יותר ויותר החשש שדווקא בבניית הסגל נעשו טעויות קריטיות. ואם בזאת עסקה הישיבה הדחופה באירופה השבוע, דיינו.

היה צריך לשחק כדורגל או לא? דברו על זה בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

החוליה החלשה ביותר במכבי היא הקישור. יותר מדי קשרים אחוריים התכנסו שם, והם דומים אחד לאחד באופן מטריד. מה באמת ההבדל בין אלברמן, ראדי, אבו זייד, דהן ושות'? טווח הבעיטה? הקישור של מכבי נעדר שחקן שמסוגל לנפק מסירות ששוברות מערכי הגנה-קישור מסודרים כמו אלה שהציגו בשבוע האחרון הפועל ת"א ובני יהודה. מכבי שולטת, מכבי תוקפת, אבל היא לא מסוגלת להעמיד שחקן מול השוער היריב. אם מכבי מבקשת למצוא נחמה בנתוני החזקת הכדור, אז היא יכולה כבר בשלב הזה לפתוח בקבוקי שמפניה. ההעדפה של קרויף את אוסקר להתחמש במגן זר ואנמי כמו סטיב גורי, הזויה ומטרידה באותה מידה. נכון לעכשיו נראה כי הצוות המקצועי אינו מאבחן בעיה שרק תלך ותחריף, ויש בה אפילו כדי לערער על החוסן המנטלי.

משחקים כדורגל בבלומפילד. תרומה צנועה לשפיות הישראליתצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ