פרשנות |

מכבי חיפה מחכה להודיני הקפריסאי

רן בן שמעון הוא מאמן ראוי, אולם הנואשות להנחיתו בסכומי עתק באמצע העונה שומטת את הקרקע מתחת ל"מועדון המסודר במדינה"

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

במכבי חיפה שוברת הנואשות את כל השיאים. עד חצי מיליון יורו, פחות או יותר, מוכנים לשלם שם כדי להביא את הודיני. כך הפך מה שמכונה בפי רבים "המועדון המסודר במדינה" לג'ונגל ההיסטרי והנואש במדינה. כנראה אין מאמנים שניתן לפדות בפחות כסף, וכנראה גם אין מאמנים פנויים ששווים הזדמנות. כמה משפיל, מתברר שעבור חיפה יש רק הודיני בקפריסין.

רן בן שמעון הוא מאמן טוב שראוי בהחלט לתפקיד. אבל חצי מיליון יורו דמי שחרור? מדוע? כי מה? לא כי חיפה מתכוונת להסתער על האליפות עוד העונה, אלא רק מפני שחיפה הלומה, נואשת והמומה. חיפה, יש לדייק, יורדת על ארבע. "המועדון המסודר" הוא מועדון חשוף וחרד. חיפה הערומה והמושפלת מוכנה להיפרד לאלתר ממאות אלפי יורו רק כדי להיפטר מהחרדה.

הגישה היא כנראה שאין דרכים אחרות ­ חרדה שמולידה מחשבה שאין ברירה. זה מה שקורה כאן: אנשים רציניים בצמרת הניהול של חיפה יושבים בינם לבין עצמם בימים האחרונים ופשוט משתכנעים שאין כל ברירה אלא לשלם במזומן, בעסקה משפילה, מופקעת, בחצר האחורית, באמצע העונה.

מה יהיה עם מכבי חיפה? שתפו אותנו בפייסבוק של "ספורט הארץ"

אפשר להביא שחקנים חדשים בחצי מיליון יורו. אפשר להביא מאמנים ענקיים בחמישית מחיר. אפשר גם וגם: גם מאמן ענק וגם שחקנים חדשים. אבל בחיפה לא שמעו על זה. הם כורעים ברך ומקווים שמישהו בקפריסין יתרצה וישלח את בן שמעון מעבר לים.

הנואשות להביא את הודיני מסגירה אמונה עיוורת בכך שיצליח. זה יהיה הרי די אידיוטי להוציא חצי מיליון יורו על מאמן שלבסוף ייכשל. אבל בחיפה כנראה לא מזהים שום אפשרות כזו. מבחינתם, בן שמעון פשוט לא יכול להיכשל, אין לשיטתם שום סיכוי שלבסוף העסקה לא תביא הצלחה. אמונה עיוורת היא ידידתו הקרובה של ייאוש עז.

אמש נגד סכנין המשיכה חיפה להתבוסס בהשפלה. "מקורבים להנהלה" מסרו שהסכום שהוצע למעצמה מקפריסין לא יגדל עוד במהלך המשא ומתן. כלומר, מאות אלפי יורו אחרי שנחצה הגבול, הוחלט שיש גבול. כל זה כששכרו של ראובן עטר לעונה זו עדיין משולם. האופציות כעת: הודיני במחיר שהוצע, גיא לוזון, אריק בנאדו ועוד. אחד מהם יכריז בקרוב במסיבת עיתונאים כי הגיע ל"מועדון המסודר במדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ