פרשנות

הברירה הטבעית של מכבי חיפה

אריק בנאדו לא הציג ליהוק מפתיע או טקטיקה יוצאת דופן, בינתיים תפקידו של המאמן החדש מתמצה בלהיות מוטיבטור לעת מצוא

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי ברזל

1. יותר מאשר אריק בנאדו נתן למכבי חיפה, מכבי חיפה נתנה לו. לפחות אתמול. לא היה כאן איזה ליהוק מפתיע להרכב של מאמן טרי, גם לא טקטיקה יוצאת דופן. אבל היתה רוח חדשה, כזאת שיש בה כדי להעליב את ראובן עטר או לעזור לו להבין עד כמה טעה בהתנהלותו בימיו כמאמן חיפה. הקילומטרים שגמאו קטן, עזרא וגולסה לימדו על רנסנס חברתי שחווה חיפה. כזה, שביום רע של בית"ר ירושלים ובתוספת המחדל הקבוע של שוערה אריאל הרוש, הספיק כדי לחגוג שלוש נקודות נדירות כל כך העונה. 

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

בנאדו לא היה האפשרות הראשונה של יעקב שחר, וזה הגיוני לגמרי. קצת מצחיק לשמוע ולקרוא את מי שטוענים כי שחר היה צריך למנות אותו מיד לאחר הפרידה מעטר. מדוע? מה בדיוק עשה עד כה בנאדו כמאמן שהוא אמור להיות הבחירה הטבעית והמיידית? אמנם מדובר בשחקן עבר מרשים ובאישיות חיובית, אבל חיפה האנמית זקוקה למאמן מוביל, שיהיה מסוגל למצוא פתרונות למצוקות מקצועיות אמיתיות. ייתכן שבנאדו עוד יהיה כזה, כרגע הוא בעיקר מוטיבטור לעת מצוא. אין להקל בכך ראש, אבל מוטב גם לא לפנטז יתר על המידה. כל מה שקרה אתמול בטדי אינו יותר מאשר היגיון בריא. בית"ר לא גדולה כפי שהיא ומאמנה דמיינו לאחרונה, חיפה אינה עוד אסקופה נרמסת כפי שהיתה בעידן עטר.

בנאדו. יהפוך ליותר מרק חבר?צילום: ניר קידר

2. את המקום הראשון בליגת העל מאיישת החל מאתמול הקבוצה בעלת הפוטנציאל הגדול ביותר כאן. לא רק בזכות מה שכבר יש בה, אלא בעיקר בגלל אפשרות ההתחמשות שלה בחלון ההעברות בינואר. יוסי אבוקסיס יודע בדיוק מה הוא צריך וממי הוא רוצה להיפרד חיזוקים נכונים באגפים ובקישור, תיקון הסגל שנבנה בחופזה במהלך קיץ כאוטי ויצירת תחרות אמיתית על ההרכב, יובילו את הפועל למקום עוד יותר טוב מזה הנוכחי. 

לראשונה מזה זמן רב שמחה העונה הפועל ת"א להיפטר מהעול האירופי, כדי להתמקד בריצה חסרת פשרות לאליפות שעשויה לסדר לה מקום בשלב הבתים ושקט כלכלי. אף אחד במועדון לא יודה בזה, אבל האמת היא שאבוקסיס ושחקניו עשו כמעט הכל כדי לאבד סיכוי לשרוד בליגה האירופית. זהו אינו מחדל, גם לא רידוד הערך הספורטיבי, אלא הכרה במציאות. הפועל הנוכחית אינה מסוגלת להתמודד בשתי זירות, ובעוד שהליגה האירופית היא בחזקת מותרות, ליגת העל והפוטנציאל הכלכלי שטמון בזכייה באליפות הם הכרח קיומי. אפשר לעשות זאת בזחילה ובייסורים, אפשר לעשות זאת בסטייל. המופע אתמול מול באר שבע מרמז שעם התחמשות נכונה בינואר, הפועל בהחלט יכולה לשחזר את האיכויות מהעונה בה אבוקסיס היה רק עוזר המאמן. תאמינו או לא, גם בעמדה הזאת היא שדרגה את עצמה העונה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ