הדרבי הקטן - מגרש ביתי - הארץ
הערב: מכבי ת"א - הפועל ת"א

הדרבי הקטן

במקום להפוך את הדרבי התל אביבי לחגיגה, מתעקשים כל הצדדים להלהיט את האווירה. שהרי אם אין כדורסל, לפחות שיהיה מעניין

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אורי משגב
אורי משגב

אם עשרה קבין של צביעות ירדו לעולם, נראה שתשעה נותרו בזירת המהומה על לא מאומה שמקדימה את דרבי הכדורסל שייערך הערב (20:45, ספורט 5). מזמן לא נראה במקומותינו מפגן כזה של חוסר יושר עצמי, שכל הגורמים המעורבים לוקחים בו חלק.

רמי כהן, יו"ר הפועל אוסישקין תל אביב, הוא איש ראוי שעומד בראש פרויקט ראוי. אבל בשבוע האחרון הוא והמועדון מתקשים לגלות אומץ אמיתי. אחרי שמאות מאוהדי הקבוצה זימרו שוב ושוב באוזניו של רגב פנאן "אבא מת, אבא התאבד, כמה כסף גנבתם למכבי", הפועל נמנעה מגינוי נחרץ וגורף והשאירה את מתן נאור להתייסר לבדו בפייסבוק. צעד לא ערכי ולא חינוכי מצד אנשים שמרבים לדבר על ערכים וחינוך.

באנר ספורט

היתה פה הזדמנות למתוח קו אדום, אפילו במחיר קרע עם חלק מגרעין התמיכה שהעלה על כתפיו את הקבוצה לליגת העל. במקום זה כהן מגלה הבנה לרגשות האוהדים, כי "יש זכות מחאה לגיטימית סביב הטיפול של איגוד הכדורסל במכבי תל אביב בפרשת פנאן". כאילו שזה קשור לחוסר האנושיות שגילתה המקהלה האכזרית ביציע.

אוהדי הפועל. רק היה חסר שיוכרז סגר על השטחיםצילום: נמרוד גליקמן

מהצד השני, ממהרת מכבי תל אביב להשתתף בעוד מפגן תקופתי של קוזק נגזל. אחד ממועדוני הצמרת העשירים והמעוטרים באירופה, שהדורסנות והכוחנות לרגליו, מגלה פתאום רגישות שיא כלפי עלבונות מילוליים פוטנציאלים מהטריבונה. זו השואה שלא נותנת להם מנוח; עם יום הזיכרון לחללי צה"ל דווקא הסתדרו שם בעבר. היו"ר שמעון מזרחי אף הודיע מראש ש"כל קללה תירשם בדו"ח השיפוט". מעניין, לאורך השנים היו חשדות והסתובבו שמועות, אבל לא נמסר רשמית שהזברות הוכפפו רשמית לסמכותו.

משטרת ישראל, שבקדנציה של המפכ"ל יוחנן דנינו מצטיינת בעיקר במאמצי יחצ"נות ודברור, מוסיפה שמן למדורה עוד בטרם הוצתה, כשהיא מעבירה לאדומים מסרים מאיימים על תגבור זינזאנות ואפס סובלנות. טוב שלא העמידו את פיקוד העורף בכוננות והטילו סגר על השטחים. אולי על הדרך היו מצליחים לנפק כמה כתבי אישום לאירועי "תג מחיר" הבלתי ניתנים לפענוח, במקום להכפיף את מאמצי החקירה והאכיפה לשירים וקריאות גנאי שאולי יושמעו ביציע האורחים של נוקיה.

כתבות ועדכונים נוספים לקראת הדרבי בפייסבוק של "ספורט הארץ"

לתחתית הביצה המעופשת הזדרזה לקפוץ ראש שרת הספורט לימור לבנת. עד היום ידענו שהיא מזדרזת לקפוץ בראש רק כשיש בסביבה פודיום. לבנת הציעה שהשחקנים יירדו מהמגרש במידה ויישמעו מהיציע שירי נאצה. לא שמענו אותה מציעה צעדים דומים בתגובה לגזענות המתמשכת במשחקי בית"ר ירושלים, גם לא מזדעזעת כשבמשחק הבינלאומי האחרון בטדי הונפו שלטים שהכריזו שנבחרת ישראל היא יהודית בלבד.

ערב משחק שהיה אמור לסמל קאמבק מבורך, נראה כפארסה חמוצה ומדכדכת: הכדורסל הישראלי, בהיעדר תחרות ראויה לשמה, הופך לפלטפורמה מזוהמת. במחזור הקודם קיללו אוהדי חולון נמרצות את אשתו של מורן רוט, שעבר לשחק בשורת הצהובים. גיבורים גדולים צמחו בענף החולה הזה; חלקם נטפלים לגברת רוט ולפנאן ג'וניור, אחרים תופסים תחת וכותרות חינם על חשבון מועדון מתחדש, שמעז לא להתכופף אוטומטית בפני שלטון היחיד שנאכף כאן באדיקות כבר יותר מארבעים שנה.

שמעון מזרחי מתדרך את אבנר קופל. במקום לצנן את האוהדים, הודיע מראש שהשופטים ירשמו כל קללה וקללהצילום: נמרוד גליקמן

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ