פרשנות

העיקר שהפצצות של הפועל ת"א מתקתקות

מי שלא ראה את המשחק אמש, עלול להתרשם מהתוצאה המצוינת של האדומים. אך מלבד ורמוט ותמוז אין ליוסי אבוקסיס הרבה מה להציע

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים18
אלעד ליפשיץ

הפועל תל אביב יכולה להמשיך לא לשחק כדורגל לאורך העונה כולה ולבסוף לקטוף אליפות. יש להפועל תמוז ויש לה ורמוט, פצצות כישרון שגדולות על כל הליגה, כולל על המתחרות הראשיות במירוץ, וזה מספיק. מתישהו, אחת הפצצות תופעל. לפעמים שתיהן. כך יושג הניצחון, כך יירשמו התוצאות הנחוצות, ולבסוף אתם עוד תשכחו מהכל ותאמינו שהיה פה הרבה יותר מטיסה זוגית של ורמוט ותמוז. ובכן, אין פה דבר יותר מזה.

אתם תחזו במשחקים שלמים של הפועל מבלי למצוא סיבה טובה לכך שאתם צופים. הכדורים ינועו לרוחב ולאחור באופן סר טעם וחסר יומרות, אתם תשתעממו לאורך הדקות, תפהקו. ובינתיים, הפצצות יתקתקו. תהיה צפיפות, יהיו שלל משימות הגנתיות והרחקות כדור סתמיות. בהפועל יקראו לכל זה סבלנות, יכנו זאת הנעה, ובינתיים, הפצצות יתקתקו. צמד שרץ לבד לתואר.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

עדר של שוטים עלול להתרשם מהתוצאה המצוינת שהשיגה אמש הפועל באשדוד. זה עוד יכול ליצור רושם שהיה שם ממש כדורגל. אלא שאם תוציאו את צמד הטייסים והגיחות שלהם, פתאום עדר השוטים לא יראה שום זכר לכדורגל המדומיין שלו.

ורמוט. בליגה שלנו, הכשרון שלו יותר ממספיקצילום: ניר קידר

ועדיין, במבחן התוצאה הכל לגיטימי, ועקרונית ודאי שאין עם כל זה שום בעיה, עד שמגיעים להשפעה החיובית השקרית שיש לפצצות האלה על תדמיתו של יוסי אבוקסיס כמאמן. אבוקסיס קורא לכל זה טקטיקה, הוא משתמש בהגדרות מערכים, מכנה זאת בשמות אסטרטגיים. על הדשא הוא סותם הכל מאחור, מחרב כל סיכוי להגיע למצבי הבקעה באופן קבוצתי, מחלק לכולם משימות נסוגות. בו בזמן הוא מתפלל בכל לבו שמתישהו הטייסים ייצאו לגיחה. זו כל האסטרטגיה.

אבוקסיס נהנה איכשהו מתדמית של איש מקצוע המונע מהרבה נשמה, אמוציות ואהבה למשחק. הוא נתפס למעשה כידידו הטוב של המשחק. בפועל, ההתייחסות האמיתית של אבוקסיס למשחק היא די צינית. חוסר העניין שלו ליצור איזשהו דבק התקפי, ההסתפקות שלו בתיאום קבוצתי בחלק ההגנתי בלבד וההסתמכות המוחלטת על ורמוט ותמוז מלפנים ¬ זו ציניות.

אבוקסיס למעשה מבהיר לנו שזהו פרצופו האמיתי של הכדורגל הישראלי, ושלא צריך הרבה כדי להשיג בו אליפות. בינתיים, אם משהו חסר לכם, אתם יכולים מצדו להתרגש מדוד רביבו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ