אלעד ליפשיץ

1. כולם רואים את הנעת הכדור הקהה הזו: אלברמן, ראדי, ייני, דהן, גונסאלו, זיו, כל הקבוצה - עוד מסירה סתמית ועוד מסירה סתמית, כמעט ללא כל יומרה, תחת חשש תמידי לספוג, תחת חשש כבד לשמוט את התיקו, מגננה על גבול הפרנויה, ורק איזו תקווה קלושה שאלירן עטר אולי איכשהו יעשה בסוף דריבל. ובכן זה, כן, בדיוק זה, הדבר הזה שכולם ראו אתמול - על זה בשורה התחתונה משולם שכר השחקנים הגבוה ביותר בליגה.

מחוץ לטבלאות האקסל העצומות, מתקיימת לה מכבי תל אביב הקהה, שסובלת מסגל דל בכישרון. בלי המאמן שלה ובלי הסדר הטקטי שהוא מכניס, העסק כנראה כבר היה מתפורר מזמן. מכבי חושפת קאדר מוגבל ביכולות, חסר בכלים כבדים, דל בסופרסטארים. ג'ורדי קרויף ואוסקר אולי לא הבינו עד כה מה הולך כאן: על האקסל זה היה נראה כמו כלים כבדים.

ייני ודאבור עם עוד כדור שכנראה יילך לאיבוד צילום: שרון בוקוב

רק עכשיו, איפשהו באמצע העונה, ניתן להניח כי קרויף ואוסקר כבר שוהים בארץ מספיק זמן כדי לעלות על הקומבינה: השחקנים הכי יקרים בליגה משחקים אצלם, אך השחקנים הכי מוכשרים בליגה נמצאים במקומות אחרים. במכבי חיפה ובהפועל תל אביב משחקים הכישרונות האמיתיים של ליגת העל. מכבי משלמת כסף עבור המעגל השלישי, עבור השחקנים שלא הגיעו לחיפה ולהפועל. גולסה, עזרא, ורד, תמוז, ורמוט, דמארי - מה שיש לקרויף ולאוסקר זה שחקני מעגל שלישי במשכורות של מעגל ראשון.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

2. האם אריק בנאדו מתגלה בימים אלה אפילו לעצמו כגאון כדורגל, או שגם הוא עצמו דווקא יודע שלא מדובר פה יותר מדי בכדורגל? המשמעות העיקרית של בנאדו בחיפה היא היותו סמל: בנאדו מנהיג את חיפה, נותן לה השראה, נוכחותו בחדר ההלבשה מכניסה כנראה את האווירה הנכונה. מתברר שזה כל מה שהיה צריך, ובינתיים הולך פה קלף משוגע.

בנאדו ראוי להערכה על ההצלחות שלו בחיפה, אך זה עדיין לא אומר שנחשף בפנינו מטאור בשמי האימון של ישראל. להכח רמת גן, למשל, קבוצה שגם מחפשת באחרונה מאמן חדש, קשה להאמין שבנאדו היה יכול לעזור. בחיפה, מנגד, הסמליות עושה שלה. אולי זה כל מה שראובן עטר היה צריך לעשות: פחות הוראות לכוכבים, יותר להישאר הסמל שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ