פרשנות |

זו לא תהיה אליפות מיתולוגית

אבוקסיס ואוסקר יודעים שגם אם יזכו בתואר, אין ביכולתם להעניק לאוהדים עונה בלתי נשכחת. כך או כך, שניהם זקוקים בדחיפות לחיזוק

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל

1. התמודדות עם קבוצה מיתולוגית היא עניין סבוך, ובאותה מידה מיותר. בעיקר כאשר אין לך סיכוי להתקרב לאותה חבורת פנומנים, שהיתה חלק מהיסטוריה נדירה. הדבר קשה שבעתיים כאשר הזיכרונות טריים. הנאום שנשא יוסי אבוקסיס לאחר התיקו נגד הפועל ר"ג (הפתעה נעימה) בשבוע שעבר הופנה בעיקר לאוהדי הפועל ת"א, וביקש מהם להוריד את רף הציפיות.

אבוקסיס לא אמר שיהיה בלתי אפשרי לחגוג אליפות העונה, אולי אפילו דאבל, אבל הבהיר כי ברור לו שזה לא יזכיר דבר מהחבורה שהוא וגוטמן הדריכו בעונת 2009/10. לא מעט פעמים אתמול בקרית אליעזר הצליחה הפועל ת"א לנפק מהלכים מהימים העליזים ההם. שערים שהם תולדה של מהלכי כדורגל מבריקים, ולעתים סתם יציאה מהגנה להתקפה באופן שוטף ומיומן.

השער הראשון של הפועל הבליט את היתרון היחיד של הקבוצה הנוכחית ביחס לצל שמרחף מעליה. שילוב מדהים בין דמארי, בן חיים ותמוז הזכיר איזה חוד חלומי יש לאבוקסיס, כזה שכמעט אינו זקוק לקישור.

הבעיה הגדולה נמצאת בקישור האחורי, בחסרונם של קשרים שיודעים לתת לקבוצה שלהם מעט אוויר ושקט כאשר היא נלחצת, לעזור לבאדיר לעבוד פחות קשה ולנצל את ההתנפלות של הפועל חיפה כדי לשחרר מסירה שתאפשר לטריו בחוד לסגור עניין.

הפועל של אבוקסיס לא מתרגמת יתרון מוקדם של שני שערים למשחק משחרר ודריסה, זאת של גוטמן ידעה לעשות זאת בקלילות. בעיקר כי במרכז השדה היה מי שיווסת, יכוון, יאט וישלוט בקצב. העמדה הזאת עשויה להיות ההבדל העונה בין מקום בצמרת לבין אליפות. סתם אליפות.

אבוקסיס. הפועל תחת שרביטו לא מסוגלת לדרוס, זאת של גוטמן ידעה לעשות זאת בקלילותצילום: שרון בוקוב

2. אוסקר קיבל אתמול החלטה נכונה. הוא היה יכול להתבצר בעמדתו, כפי שהקפיד לעשות בראיונות שנערכו עמו במהלך השבוע ולטעון שאין בעיה בשיטה, אבל ברגע האמת התבגר, התפכח וזנח אותה ל-90 דקות. אולי רצה להרגיע את הקהל ולהשקיט את המבקרים, אולי נמלך בדעתו. ימים יגידו.

בכל מקרה, הרווח היה כולו שלנו והמשחק נגד נתניה התנהל בקצב מצוין ועם הזדמנויות רבות לזכות מכבי ת"א. ונתניה. בהנחה שזאת השיטה החדשה של מכבי, אוסקר יצטרך לתרגל את שחקניו כדי למנוע סכנות כה רבות. לא בכל יום הוא יפגוש חוד כל כך אנמי כמו זה של נתניה.

עם האיכויות שיש לו בקבוצה ובהתחשב ביריבות שמציעה ליגת העל, האופציה ההתקפית חייבת להיות הבחירה הטבעית עבור מכבי. זה לא מתבטא רק בוויתור על הקשר האחורי השלישי, אלא גם בנוכחות של ייני בחצי המגרש של היריבה ובגיחות העומק של ראדי ואלברמן. מכבי בחרה אתמול התקפה וזה היה ברור. בדיוק כפי שהיה ברור שעד כה בנתה על משחק זהיר בהרבה.

אם התפישה החדשה של אוסקר אינה קפריזה, הדבר אמור להתבטא גם בחלון ההעברות ובאופי השחקנים שיגיעו למכבי כדי לסייע לה לתרגם את המקום הראשון לזכייה באליפות. גם אז זאת לא תהיה קבוצה מיתולוגית, אבל במקרה של מכבי אין סתם אליפות. הנדירות היא תבלין נפלא.

אוסקר גרסיה. במקרה של מכבי אין סתם אליפות, הנדירות היא תבלין נפלאצילום: שרון בוקוב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ