אלעד ליפשיץ

זה לא משנה מה באמת קרה בין אלי כהן לקובי מויאל, אין בזה לא תכל'ס ולא משמעות, מפני שכך פשוט רואה זאת כהן עצמו: הוא החליט שמויאל בחוץ, ומכאן והלאה כל דיון מבחינתו הוא מיותר. אם ממש מתעקשים, אז כהן טוען שמויאל פצוע. מויאל, מנגד, טוען שהוא בריא וכשיר. זה אומר שאחד מהם טועה. או משקר. האם זה משנה משהו? לא לכהן.

מאמן בית"ר ירושלים הופך העונה בהפרש עצום על כל שחקניו לכוכב הגדול של הקבוצה. הוא מושל בבית"ר, בולט מעל כל הסגל, הוא הסיפור והוא ההצגה. סדרת פעולות שביצע מול שחקנים בכירים הזניקה אותו לדרגת הכוכב המרכזי. אלא שכעת, למרות שהפך את עצמו לכוכב, המאמן בעל התדמית הצנועה מצפה להמשיך ליהנות ממנה.

כהן בנה את הכוכבנות הזו במו ידיו כשהוא נשען על שני אלמנטים: תוצאות מפתיעות וגימוד הכוכבים. שני האלמנטים קיימים באותה מידה באחריותו הישירה, אבל אין לטעות ¬ רק אחד מהם לגיטימי. והנה הטרנד שצמח מאז הפך עצמו כהן לכוכב העל: אסור לבקר אותו. שחקניו אינם יכולים לפצות פה אל מול שום החלטה שלו, התקשורת מקבלת נחירות בוז לנוכח התהיות שלה.

כהן. בנה את הכוכבות במו ידיוצילום: עבדאללה שמע

בית"ר משחקת לא רע בכלל, זה נכון, גם אתמול מול מ.ס. אשדוד היא הציגה יכולת טובה והיתה קרובה לניצחון. ועדיין, מה המשמעות של זה ¬ שאסור לשאול את כהן שאלות? עד מתי? ומה אם בשבועות הבאים הוא גם יאבחן אצל הרוש או אצל פרננדז איזו פציעה? כהן בונה את עצמו ככוכב באמצעות קמפיין שמציג כביכול מקצוענות. עיקרו של הקמפיין ¬ מנטרות שנשמעות לגיטימיות. למשל: "לא להתערב בהחלטות המאמן", או "לכבד כל שיקול של המאמן", או סתם "תנו למאמן לעשות את עבודתו". כל זה מכבסת מלים בתחפושת של מקצוענות. תפקידה של המכבסה היא לגרום לכך שאיש למעשה לא ישאל את כהן שאלות.

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

לפני כמה שבועות סיפסל ז'וזה מוריניו את איקר קאסיאס. מוריניו נשאל שאלות קשות. הוא גם חטף ביקורת. עד היום הוא מנסה לחלץ תשובות. ואמנם כהן הוא הכוכב הגדול של בית"ר, אבל נדמה שגם אם מוריניו מאמן קצת פחות טוב ממנו, עדיין לגיטימי לצפות להסברים.

מויאל. סופג את רוב האש מכיוון הקהלצילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ