פרשנות |

מישהו החליט לחסל את הפועל ת"א

מדוע נענשו האדומים בחומרה בגין התפרעות הקהל מול נתניה, בזמן שמכבי ת"א יוצאת בזול על התנהגות חמורה יותר של אוהדיה?

ארי שמאי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארי שמאי, עכבר העיר

ב־31 בדצמבר 2012 הועמדה הפועל תל אביב לדין משמעתי באיגוד הכדורסל בגלל "התפרעות אוהדים", שחלקם צעקו לריינישים "מושחתים" ושדינם "חיסול". איש מהאוהדים לא פרץ לשדה המשחק, לא השליך אליו חפץ, גם לא ירק, ושערה מראשו של שופט הכדורסל יערי רייניש לא נפלה. הדיינים לוין ורויזן גזרו על הפועל עונש של משחק רדיוס במרחק של לפחות 50 קילומטר ממגרשה הביתי בראשון לציון, קנס של 30 אלף שקל (למרות שהתביעה דרשה רק מחצית מהסכום) ושני משחקי רדיוס ללא קהל על תנאי.

***
ב־24 בינואר 2011 הועמדה מכבי תל אביב לדין משמעתי באיגוד הכדורסל בגלל אירוע שבו התפוצץ (!) רימון עשן (!) צהוב ביציע של אוהדי הפועל ירושלים. חקירת המשטרה העלתה שמי שאחראי לאירוע הלחימה הזה הוא קטין בן 17, אוהד מכבי. בהחלטתם כתבו הדיינים רויזן ועמיאל כי "עורך הדין מזרחי (כן, ההוא מהשיר ופרס ישראל; א"ש) ציין בפניהם שהקבוצה אינה בכל קשר עם החשוד, שהגיע למשחק באופן עצמאי ולא במסגרת הסעות הקבוצה, וביקש שעניין זה יעמוד לזכות הקבוצה". והעניין אכן עמד, כי הדיינים אימצו את עסקת הטיעון שנרקמה בין מזרחי והקרמרים (אף שלא היו כמובן מחויבים בה) וגזרו על הקבוצה קנס של 10,000 שקל ומשחק רדיוס אחד ללא קהל על תנאי.

***
כי זהו איגוד הכדורסל שלנו. אוהדי מכבי משליכים חפצים שונים לעבר הספסל של הפועל ופוגעים, אך אפילו לא מועמדים לדין, כי כל המשקיפים מהאיגוד של וירובניק לא רואים דבר; משליכים רימון עשן ופוגעים באוהדי הפועל ירושלים ומקבלים קנס זעום בלבד. אך כשהרייניש "חושש לחייו" כי כמה אוהדים צועקים לו כל מיני משפטים לא יפים ממרחק של מטרים, מגלים את הפועל ממגרשה ומטילים עליה קנס כבד.

הקהל האדום של הפועל ת"א בטירוף, במהלך "ההתפרעות" שהובילה לעונש הכבד, במשחק מול נתניהצילום: ניר קידר

***
ודרך אגב, גם האוהדים שקיללו את רייניש הגיעו למגרש בכוחות עצמם ולקבוצה אין כל קשר איתם. אבל כשמדובר במכבי, כל מטאטא יורה וכל טיעון עובר, אפילו אם הוא מופרך וטיפשי. תשאלו את רויזן.

***
ומעניין אם יש קשר בין ראובן וירובניק, ההוא שלא ראה בזמנו את מרסר מאגרף את שטיינהאור למרות שזה קרה ממש מתחת לאפו, ובין המשקיפים האלו, שבכל פעם שאיזה אוהד הפועל צועק משהו הם ממהרים לציין את זה בדוח, אבל כשהמכביסטים נוקטים באלימות הם נתקפים בעיוורון זמני.

***
ולו אני עורך הדין ליאור דובדבני או יו"ר הפועל תל אביב, רמי כהן, הייתי מגיש תלונה למשטרה בכל פעם שאחד החברים של וירובניק נתקל בעיוורון זמני ולא רואה את המכביסטים מתפרעים. הפרת אמונים קוראים לזה, תשאלו את אולמרט וליברמן. ואם אותם מעמידים לדין, אז גם את הווירובניקים אפשר. לטיפולך, דובדבני.

***
ויכולתי להביא עוד עשרות דוגמאות שבהן נענשו קבוצות אשר אוהדיהן פגעו בשופטים ו/או בשחקני היריבה ולא קיבלו ולו רבע מהעונש שקיבלה הפועל. אבל אין כאן מקום, אז היכנסו לאתר של איגוד הכדורסל ותיווכחו שאני צודק. מישהו החליט לחסל את הפועל, וזה מסוכן הרבה יותר מההוא שצעק לרייניש שיחסל אותו. אולי הגיע הזמן לצאת למלחמה. רק שלא יעמידו את הפועל לדין גם על המשפט הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ