פרשנות |

תבריזי באשדוד, אוסקר בברנבאו

השופט וקווניו היו במשחק אחד, כשכולם היו במשחק אחר. הספרדי מכבד את הכדורגל שלנו יותר מדי וחושב שהוא משחק מול ריאל

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

1. זה נכון שטעויות שיפוט הן חלק מהמשחק, אבל מה לגבי מקרים שבהם השופטים מנתקים את עצמם מהמשחק? איתן תבריזי ולא פחות מחמישה עוזרים ניהלו הערב באשדוד משחק כדורגל שלא נערך. הם היו במשחק אחד, כשכולם היו במשחק אחר. במשחק של תבריזי וגדוד העוזרים שלו נרשם בסך הכל גול אחד קטן. זהו זה, אירוע בודד לספר עליו. מנגד, המשחק שכולם ביציע או בבית צפו בו, מנה שער לא חוקי שאושר, שער חוקי שנפסל, ושני פנדלים טהורים עד כדי גזעיים אפילו, שלא נשרקו.

צריך לחשוב מה עושים עם שופט וחמישה עוזרים שאמנם הגיעו אמש לאשדוד, אך צפו ונכחו במשחק אחר ושונה מזה שנערך. צריך לחשוב מה עושים עם שופט וחמישה עוזרים שחזרו אמש הביתה כשהם בטוחים לגמרי שזה היה עוד משחק משעמם ללא אירועים. 

2. למאמן מכבי ת"א, אוסקר גרסיה, יש ריספקט למשחק. הוא רגיל שמכבדים, כך הוא גדל – תמיד מעריכים את היריב. מכאן כנראה מתחילה התסמונת: כשאוסקר שומע שהולכים למשחק שנחשב גדול, הוא באמת מאמין שמחכה לו איזו ריאל מדריד. בהתאם לכך, הוא נותן הרבה ריספקט, נזהר בהוראות, מחדד את האחריות ההגנתית ומרסן את המערכים - הרי בכל זאת, מדובר בריאל מדריד.

שחקני אשדוד ומכבי ת"א במשחק שלא נערך הערב, לפחות מבחינת השופט תבריזי וקווניוצילום: שרון בוקוב

אוסקר היה מתנהל נכון יותר לו היה מסגל לעצמו מעט זלזול. הוא לוקח את הליגה יותר מדי ברצינות. אוסקר כנראה עדיין לא בשל להבין שבליגת העל אפשר לשחק נגד אשדוד בדיוק כמו שמשחקים נגד באר שבע או הפועל חיפה. זה נשמע לו זלזול, יהירות. הרי הפועל חיפה ובאר שבע לא עושות העונה כלום; ומבחינת אוסקר, אשדוד מנגד ראויה לכבוד. לפרק גם את אשדוד זו בעיניו יומרה ליהירים.

אוסקר מעריך את המשחק, ובכלל זה גם מכבד את הכדורגל הישראלי. בפועל, הוא מכבד את הכדורגל הישראלי הרבה יותר ממה שמציאותי לכבד אותו. כך קרה לו בכמה משחקים שנחשבים גדולים. בדרבי, בקרית אליעזר, בקרית שמונה וגם אתמול באשדוד חזרה אותה תסמונת: אוסקר הגיע בעיקר כדי לחפש תיקו בברנבאו, כי הרי אין סיבה לקפוץ מעל הפופיק ותמיד יש להיזהר מהחבורה הזאת של מדריד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ