פרשנות

תבוסתם של הנבערים והחשוכים מטדי

לאורך כל המשחק מול בני סכנין הובסו אנשי לה פמיליה, שטינפו את האווירה, על ידי הרוב השפוי. מי שמכיר את ההוויה הבית"רית יודע כי נפל דבר

שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שלומי ברזל

ביתרון של שני שערים לבני סכנין, היו בוודאי לא מעט חובבי דוסטוייבסקי שדיברו כמובן על החטא ועונשו. הנה הקבוצה הגזענית, שונאת הערבים, שמקבלת בראש, בבית שלה, המקום המטונף בו הונף השלט הארור ההוא, ורואה איך מתאדים החלומות על פלייאוף עליון. אלא שזו בדיוק הגישה שמבקש הקומץ העלוב של לה פמיליה להתניע ביציעי טדי. לשכנע שהבאת שני השחקנים המוסלמים אחראית למעצור שפקד את בית"ר ירושלים. קבוצה שהיוותה הפתעת העונה עד לפני שלושה שבועות, ומאותו רגע בו נחתו השניים רושמת שלושה הפסדים ברציפות.

האמת היא שבית"ר אכן נחלשה לאחרונה בשל נסיבות מקצועיות ולא חלילה לכאלה שקשורות ללאום ודת. הסגל הקצר מדי שלה, בעל איכויות דלילות גם כך, הגיע לקצה גבול היכולת. אלי כהן סחט את הלימון כמעט עד תום. המחסור המשווע בחלוץ אמיתי כבר איננו ניתן לכיסוי, מגרלשווילי באגף טועה כמעט בכל נגיעה, ומויאל ופרננדס עשו כאן קילומטראז' ששמור לרכב אספנות. בית"ר, את זה ידעו גם חברי הקומץ המחליא, שיוועה לשחקני חיזוק למרות הכיס הריק. אלא שמבחינתם, לעזאזל כל העונה, העיקר שהקבוצה אליה נדבקו כמו עלוקות תיוותר טהורה. מתארים, מהישגים, מיומרה. שונאים כאלה לא ידעה בית"ר בכל ההיסטוריה.

קדאייב. עלייתו סימלה את המסמר בארון הקבורה של הקבוצה שלהםצילום: נמרוד גליקמן

סכנין היתה טובה יותר, עלתה בצדק ליתרון, וגם היתה יכולה לסדר לבית"ר תבוסה ביתית נדירה אם רק היתה מנצלת מחצית מההזדמנויות אליהן הגיעה. הבעיה היא שסכנין הסתפקה ביתרון שהשיגה ורק ביקשה להעביר את הזמן עד לשריקה האחרונה. בית"ר, העריכו בסכנין, כל כך מפולגת, כך שאינה נשקפת סכנה. ובכן, טעות. שחקני בית"ר החלו לדחוף קדימה וניסו להשיג בדרך נס שער מצמק, כדי לבחון את תגובת הקהל. כאשר ערן לוי עשה זאת במבצע סולני, הר הגעש בצהוב התפוצץ. הקומץ נאלם ונעלם, היציע המערבי הפיק אוקטבות מרשימות, ואלי כהן ידע שזה עכשיו או לעולם לא.

בדקה ה־79 התברר שבבית"ר לא רק מתאמן שחקן צ'צ'ני מוסלמי, אלא הוא גם משחק. ג'יבראיל קדאייב נכנס והוליד רגע נדיר של אחדות בין אוהדי בית"ר לאלה של בני סכנין, שקיבלו אותו במחיאות כפיים. נציגי לה פמיליה צפו באותו רגע ממש במסמר בארון הקבורה של הקבוצה שלהם. לאורך כל המשחק הם הובסו על ידי השפויים באוהדי בית"ר, הרוב המכריע, שפשוט השתיקו אותם ובזו להם כל אימת שטינפו את האווירה. עכשיו ניתן האות הרשמי להכחדתם. בדקה ה־85, כדי להבטיח שלאיש לא יהיה ספק, הגיע השוויון.

אין לי מושג איזה סיפור ישלחו הביתה גדודי הכתבים הזרים שהגיעו אתמול לטדי. ייתכן שיטעו ויחשבו כי בסופו של דבר ההר הוליד עכבר, אבל מי שמכיר את ההוויה הבית"רית באופן אינטימי, יודע כי נפל דבר. הנבערים והחשוכים מעולם לא נראו כל כך דחויים ומובסים.

16 מתוך 16 |
מריו מנדז’וקיץ’ חוגג
1 מתוך 16 |
וזה ברשתצילום: אי-אף-פי
2 מתוך 16 |
שווינשטייגר ורובן בקריוקי מאולתר. סביר להניח שבזה הם פחות טובים מאשר בכדורגלצילום: אי-פי
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ