פרשנות

קנאק בבלומפילד, תעלומה בוולפסון

כשהפצצה של לוגסי פגשה את המשקוף בבלומפילד נשמע קנאק ארוך, שלאחריו המסקנות ברורות. ומדוע בחר רמון דווקא בפרדי דוד?

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
אלעד ליפשיץ

1. מה ששומעים זה קנאק. כן, בדיוק, זה מה ששמעתם אמש כשהפצצה של לוגסי פגשה את המשקוף רגע לפני שנחתה בפנים - קנאק. זהו קנאק קצר, אבל ארוך. קנאק שמספיק כדי להריץ בראש את כל העונה הזו, אחורה וגם קדימה. קנאק שאפשר להגיע בו למסקנות יסוד לגבי המירוץ לאליפות. איך לומר, אחרי הקנאק המסקנות די ברורות.

מספרים לאוסקר גרסיה שבפלייאוף יש שני משחקים נגד מכבי חיפה. לפני חודש וחצי אמרו לו שהוא בפיגור בטבלה - אבל זה עבר. אמרו לו גם עד לאחרונה שמכבי לא נותנת הצגות, אבל גם זה עבר. אמרו לו שמכבי לא ניצחה דרבי - עבר. שער יתרון של בני יהודה אתמול בדקה ה־89 - לגמרי עבר. תכף יהיו שני משחקים נגד מכבי חיפה בפלייאוף.

2. חיים רמון יושב במסיבת עיתונאים לצד פרדי דוד. מדוע למעשה הוא בחר בפרדי דוד? הנה הנחת עבודה: אין כמעט הבדלים מקצועיים בין דוד למומי זפרן למשל, או למישל דיין למשל. בין קרבות עלייה להשתרכויות בתחתית הליגה הראשונה - הרזומה של שלושתם די דומה. ובכל זאת, מתברר שרמון ראה הבדל. מוזר - בין דיין, זפרן ודוד, איפה מצא רמון את ההבדל?

לוגסי חוגג את השער המדהים מול בני יהודה. "עכשיו כשיש קבוצה לאליפות אעזוב?"צילום: שרון בוקוב

קשה להניח שרמון פשוט הוקסם מהאופן בו דוד חילק עד היום את הדקות של קרלוס צ'קאנה, או שלח את אופיר חמו לסגירה אלכסונית, או פירט באיזו רגל בועט אדם מזרחי. ייתכן כמובן שרמון שוחה בכל החומר זה, אבל איך להגיד - יש סיכוי כלשהו שהוא לא שמע על זה. ובכל זאת, רמון מרגיש שיש הבדל במינוי של דוד.

אפשר היה לטעון כי מה שרמון מנסה להרוויח זה את טיפת התדמית האחרונה; אפשר היה לטעון כי לאחר שהידרדר לחלוטין ונתקע רק עם אופציות למאמנים מדרג שני־שלישי, רמון משתדל לטשטש את המצב באמצעות דוד ולא לחדד את תמונת המצב החדשה על ידי מינוי דיין או זפרן; לכן אפשר היה עוד להוסיף ולטעון שמתברר בעיקר כי רמון עורך אבחנה בין הדמות של דוד לדמות של זפרן. יש משהו שמייצר מבחינתו הבדל, משהו שמעניק לזה בעיניו מראה אחר.

אכן, אפשר היה לחשוב את כל זה על רמון, אבל ברור, זה יהיה מנותק מציאות, מרושע ומופרך. רמון הרי לא אדם שמתעסק בתדמית. הכל זה כנראה באמת בגלל חלוקת הדקות של צ'קאנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ