אל תטרחו, הם לא רוצים בלגן

שני המאמנים במשחק הערב בווסרמיל שיחקו זהיר מדי וגרמו לשיעמום ותסכול אצל הצופים - בבית או במגרש. עדיף היה לצאת לבילוי פורימי

אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ

בנאדם בא לווסרמיל או מדליק טלוויזיה, מחליט שהוא רוצה לראות כדורגל. הוא לא יראה. כן, למרות שהגיע לווסרמיל, וכן, למרות שהדליק טלוויזיה - הוא לא יראה כדורגל. לא סופרים את הבנאדם הזה, לא מחשבנים למה שהוא רוצה לראות.

אלישע לוי, למשל, בוודאות לא מחשבן לבנאדם הזה שרוצה לראות כדורגל. אלישע לוי, האיש והתדמית השקולה, הטיפוס המתון של הליגה, זהיר לנצח. אלישע לוי – הוא באמת לא מכיר את הבנאדם הזה שרוצה לראות כדורגל.

בצד השני, גם פרדי דוד לא מחשבן לשום כדורגל. כמובן, פרדי רק הגיע, והוא צריך להרגיע, כמו שאומרים, הוא צריך לפתוח בלי בלגן. ברור, לפני הכדורגל יש לפרדי חשבונות הרבה יותר משמעותיים. הערב היה יום די טוב לחשבונות המשמעותיים של פרדי. אבל מנגד, לראות את החשבונות של פרדי נפתחים ברגל ימין – זו לא בדיוק סיבה לעקוב אחר המשחק.  

שחקני הפועל ב"ש והפועל ת"א בעוד מאבק חסר משמעות על כדור, הערב בווסרמילצילום: אילן אסייג

על הדשא היו 22 שחקני כדורגל שהפכו הקצנה נפוצה למציאות קשה: ההקצנה הנפוצה היא ש”אין מה לבוא ואין מה להדליק את הטלוויזיה”. כך עושים לפעמים כשמותחים ביקורת - משתמשים בהקצנה הנפוצה. אבל אתמול ההקצנה היתה מציאות. בווסרמיל נערך משחק בין קבוצה עם מאמן זהיר שלא רוצה בלגן לבין קבוצה עם מאמן שרק הגיע ולא רוצה בלגן.    
מי שלא צפה במשחק מאמין אולי שזו דרך לנסות לתאר עד כמה היה חלש. ובכן, זהו לא ניסיון לתאר כמה היה חלש. זוהי באמת בשורה למי שלא צפה: תהיה שקט עם הערב המשפחתי שהעברת, עם הבילוי שיצאת אליו לרגל פורים. אתה חושב אולי שבכל זאת הפסדת משהו, אתה מתבונן בתוצאה ומהרהר מעט, אבל לא, הישאר רגוע: אלישע זהיר ופרדי רק הגיע, אתה יכול להמשיך לא לבוא וגם לא להדליק את הטלוויזיה.

הערב בווסרמיל, די בהתחלה, נפל גול עצמי לאחר ערבוביה ברחבה. אחר כך היתה מחצית. אחר כך היה שוויון של הפועל באר שבע מהבעיטה היחידה שלה למסגרת בכל 90 הדקות. בהמשך היה פנדל לזכות הפועל תל אביב. נגמר 1-2 לאורחים. שער השוויון ושער הניצחון נכבשו בדקות די קרובות, כך שאפשר היה לדמיין מעט שישנם אירועים במשחק. דמיון זה אחלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ