פרשנות |

הכדורגל ניצח את הטיקי־טקה

ריאל מדריד עשתה לברצלונה אוניברסידד לכדורגל. בסופו של יום, הטיקי־טקה מקדש את הזהירות, בדיוק כמו הבונקר הישן והטוב

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי מאירסון

הפרומו שנטחן בשבועיים האחרונים לקראת קלאסיקו הגביע הערב, מספר את הסיפור של ברצלונה טוב יותר מכל מאמר בעיתון. בפרומו, שכולו חלטורה שכונתית וחביבה של הזמר המצליח בישראל, עומד אייל גולן מול המיקרופון, בפנים חתומות, ומחקה בטון פרוזאי ומפוהק שדר ספורט ספרדי: “צ’אבי צ’אבי אינייסטה, אינייסטה אינייסטה צ’אבי, לה־פלוטה, מסי - גול”.

האינטונציה הבלתי מתלהבת במפגיע אמורה לשעשע אותנו, העבדים הנרצעים של תעשיית ה”ברסה”, והיא אכן משעשעת למדי. אלא שבלי כוונת מכוון, היא חושפת את האמת: הכדורגל של ברצלונה הוא שעמום צרוף שעטוף באריזה סקסית, מכבש תעתועים, תרגיל שיווקי מאלף שמנוהל בשיטתיות באמצעות האינדוקטרינציה של הברצלוניזם הרדיקלי.

ברצלונה זה טיקי־טקה, וטיקי־טקה זה כיף. זה מתגלגל על הלשון, זה קצר כמו הקוצים של צ’אבי, חמוד כמו האף של מסי, קופצני כמו שרירי הירך של אינייסטה. אבל כשמניחים את התדמית בצד, השקר צף כמו מפית של גלידה בתעלות הביוב של שדרות לה־ראמבלה. טיקי־טקה זה בונקר לכל דבר, שמשוחק 30 מטר משער היריב במקום 70 מטר ממנו. עוד מסירה, עוד צ’אבי, עוד אינייסטה, שוב צ’אבי, לה־פלוטה, מסי – גול. או לא גול. אילו חוקת הכדורסל לא היתה קובעת זמן מקסימלי של 24 שניות להתקפה, הרי שכל התקפת טיקי־טקה היתה אורכת כשתי דקות. עדיין נשמע כיף?

מסי, היום בקאמפ נואו. בגידה באסתטיקה של המשחקצילום: אי–פי

בדיוק כמו הבונקר הישן והטוב, הטיקי־טקה מקדש את הזהירות בכל מחיר, אבל בתחפושת של משחק התקפי. כדור עומק שכתובתו אינה ודאית, הוא מחוץ לתחום. התקפה של פחות מ־60 מסירות רצופות היא תקלה. מסירת עקב, בניגוד למקובל לחשוב, היא התרסה. הטיקי־טקה היא בגידה באסתטיקה של המשחק, היא איננה יצירתיות כי אם קיבעון מסרס, היא אובססיית ההחזקה בכדור. הטיקי־טקטיקן המושבע לא יסכים להבקיע, ולו רק משום שהכדור יעבור ליריב, שיחדש את המשחק ממרכז המגרש.

ריאל מדריד עשתה לברצלונה אוניברסידד לכדורגל. בפעם השנייה בתוך שבוע, הטיקי־טקה נקלע לפיגור ולא הצליח לחזור למשחק. הוא פשוט לא מתוכנת להגיע למצב הבקעה תוך חמש מסירות. כן, הכדורגל ניצח. רק שלא נקבל מזה את אפרת גוש בפרומו לקלאסיקו הבא.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ