מיהו שי אהרון האמיתי?

האיש האמיץ, שמשתמש במילים גבוהות וביקר את שחקני בית"ר על שתיקתם בכל הנוגע לגזענות, הוא בעיקר הצגה למיקרופונים

אלעד ליפשיץ
כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד ליפשיץ
כל העיר

שי אהרון משוכנע שכולם ממש רוצים לשמוע מה יש לו להגיד. הוא פותח את הפה ומתחיל לדבר ולדבר, זורק מילים כאלה גדולות - "דיסוננס", "אמוציות", "קונפליקט". אוהו, כמה ששי אהרון אוהב להגיד את המילים הגדולות, כמה שהוא אוהב לתת לכם לשמוע אותו חוזר ואומר אותן.

האם גם ביומיום שלו שי אהרון מדבר כך? האם זהו ארגז המילים הקבוע שלו? אולי לא, אולי להפך? אולי מדובר בזיוף אחד גדול? מיהו שי אהרון האמיתי - באמת אדם שאומר מילים גדולות, או שהוא עושה זאת רק לצורכי דאווין בכל פעם שיש איזה מיקרופון בסביבה? אופס, דאווין, השתרבבה לכאן מילה יומיומית.

האם שי אהרון הוא עסקן שבונה את עצמו כדמות? כי תכלס, יש כאן סיפור שלא נגמר כבר כמה שנים עם "האיש העמוק והחושב שאומר מילים יפות". כן, זהו הסיפור, והנה השאלה - אתם באמת קונים את הסיפור? ובכן, קשה להאמין: לא, שי אהרון לא באמת יושב גם בסלון ביתו ומדבר עם חבריו על "דיסוננס", הוא גם לא משוחח עם קרוביו על "אמוציות" ולא מעלה להם תיאורים של "קונפליקטים".

שי אהרון, משמאל, במהלך הכנס. רותם את הרטוריקה כדי לקדם את האידיאל האדום האולטימטיביצילום: גיל כהן-מגן

אז מיהו שי אהרון האמיתי? ובכן, שי אהרון הוא שכיר בהפועל קטמון. הוא כדורגלן שעושה כסף ועל פי ההערכות זוכה כבר כמה שנים לשכר בין הגבוהים ביותר בקבוצה. בקטמון, שי אהרון נתפס כסמל, ובגלל זה משלמים לו סכום גבוה - לא כי יכולתו מצדיקה סכום שכזה, ובטח לא כי בליגות שבהן נדדה קטמון נהוג בכלל לשלם שכר ברמות האלה. שי אהרון פשוט הצליח להפוך לסמל, וזה תורגם לכסף. כדורגלן בינוני, וסמל - זה שווה את אחת המשכורות הגבוהות בקטמון.

אבל שי אהרון לבטח מבין שכדורגלן בינוני זה משהו שעוד ילך ויידרדר, הוא הרי כבר לא ילד. ומנגד, סמל - נו, סמל אפשר להיות לנצח, אם תדע לפמפם זאת נכון. אז שי אהרון מפמפם. והנה, הזמינו השבוע את אדון מילים גבוהות לפאנל בנושא של מלחמה בגזענות בכדורגל. מה עשה? קפץ על שני כדורגלני בית"ר שהוזמנו לפאנל בעצמם והחל לבקר את התנהלותם בפרשת השחקנים הצ'צ'נים. קריאף וחדד, כך מתברר, פחדו, לא עמדו בציפיות, לא יצאו נגד הקהל ולא העבירו מסר, ובכך לא תרמו את תרומתם לחברה הישראלית.

מה יש לומר - מישהו פה כנראה התגעגע קצת למנה של צומי. בזמנו, שי אהרון לא התבטא כלל בפרשת הצ'צ'נים, בקושי ציוץ נשמע ממנו כשהעסק הזה התרחש ונדמה כי זה כלל לא בער בדמו - לא בערו לו הצ'צ'נים ולא בערה לו בית"ר. בתגובתו שמתפרסמת כאן סמוך לשורות אלו מסר כי "בפאנלים חינוכיים וערכיים כאלה, שמתקיימים גם הרחק מעיני התקשורת, אמרתי גם בעבר את אותם דברים". אבל השבוע, נו, השבוע היו מיקרופונים והיה סיקור תקשורתי, אז קיבלנו את מיסטר מילים גבוהות בפעולה.

אוהדי בית"ר עוזבים את טדי לאחר שערו של זאור סדאייב בעונה שעברה. היכן היה אהרון בזמן אמת?צילום: שרון בוקוב

אבל האם האדון, הסמל, באמת התכוון לדבר בכלל אל מישהו בבית"ר? האם הוא באמת חשב שבדבריו אלה יתקן את בית"ר? לא, שי אהרון ידע טוב מאוד שלא הוא האיש שיתקן את בית"ר, ולכן למעשה הוא כלל לא דיבר לאנשי בית"ר. אז למי בכל זאת הוא דיבר? קריאף וחדד הנבוכים ניסו להסביר לו שהם לא יכולים לעמוד בציפיות שלו ולתקן את העולם, כי זאת בכל זאת העבודה שמביאה להם את הכסף. מה ששי אהרון לא אמר להם זה שיש לו קהל שצמא לכמה מילים חזקות, כי מבחינת הקהל הזה הוא סמל - וזו, ובכן, זו העבודה שמביאה לו את הכסף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ