השריף יורה |

רוני לוי, לטיפולך

בית"ר ירושלים לא מאומנת, לא מיומנת ועם סגל חלש. המדור של האקס אלי "השריף" כהן מחלק טיפים לאיש החדש בבית וגן

אלי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי כהן

המאפיין הבולט ביותר של בית"ר ירושלים העונה הגיע לידי ביטוי כבר בדקה השנייה אתמול (ראשון) בטדי. שני הבלמים נסוגו לאחור, לא שמרו כמו שצריך את החלוצים של מכבי תל אביב, נתנו לערן זהבי להתקדם ולבשל לראדה פריצה את השער הראשון בקלות מרגיזה. למרות שבית"ר לא סופגת יותר מדי שערים העונה, זה לא מעיד על ההגנה הטובה שלה - זה רק בזכות הקישור וההתקפה, שמחזיקים יותר בכדור מאשר קבוצות תחתית אחרות ומאפשרים להגנה לעבוד פחות ולספוג פחות.

לרוני לוי, מאמן בית"ר החדש, יש הרבה עבודה. בית"ר ירושלים של היום היא לא מאומנת ולא מיומנת. השחקנים לא מספיק טובים והם גם לא עומדים נכון על המגרש - אין לחץ על היריב ואין חיפוי הדדי. אתמול, לדוגמה, הקישור האחורי לא עזר בשמירה על זהבי, מה שאפשר לו לבשל שני שערים ולהחמיץ הזדמנות גדולה. ביום מנומנם וחלש למדי של מכבי ת"א, נראה היה כאילו מדובר בשתי קבוצות מליגות שונות לחלוטין.

לא שמשחק ההתקפה טוב יותר. למרות הדחיפה של הקהל והלחץ שטדי יוצר, בית"ר לא הגיעה למצבים כי התפקוד של השחקנים לא נכון, הקישור לא מניע את הכדור בצורה מסודרת והמגנים לא מצטרפים למעלה. אבל הדוגמה המובהקת ביותר לכך היא אבירם ברוכיאן, ששיחק אתמול מתחת לחלוץ, בדיוק כמו זהבי.

סולליך מול יצחקי. בית"ר לא הגיעה למצבים כי התפקוד של השחקנים לא נכוןצילום: שרון בוקוב

בעוד שזהבי שיחק קרוב לחלוצים, עשה לחץ, חטף כדורים ובישל שערים, הקשר הבית"רי נאלץ לרדת לקישור הדליל כדי לקחת את הכדור ולשלוח מסירות ארוכות. ככל שמתקרבים לשער של מכבי הצפיפות גדלה, לכן ברוכיאן ודוד רביבו חזרו לאחור. זה גורם לכך ששני שחקנים עם בעיטה טובה ומסירה מדויקת מתרחקים מהשער, מה שאומר שהחלוץ נשאר בודד למעלה מול ההגנה החזקה של מכבי. כך בית"ר לא מצליחה להגיע להזדמנויות, אין מצבים וכפועל יוצא - אין שערים.

בית"ר זקוקה לסדר חדש - לשחק טקטי ונכון, לעשות שדרוג בסגל ולהביא שחקנים טובים וראויים יותר. בית"ר חייבת בלם נוסף לצד טל כחילה, משחקני ההגנה המהירים בארץ שחייב להיות בהרכב הפותח; להביא קשר אחורי שינהל את המשחק, יעשה את המעברים וימנע מהקשרים הקדמיים לרדת לאחור ולסרבל את המשחק; וכמובן חלוץ שיעזור לחוד הלא חד. בלי החיזוק הזה, בית"ר היא כרגע קבוצת פלייאוף תחתון – לא משנה מי מאמן אותה. לוי יכול לשפר את היכולת והתוצאות עם עמידה נכונה, סדר ומשמעת טקטית, אבל עם הסגל הזה הוא לא יכול להגיע לפלייאוף העליון.

רוני לוי, אתמול בטדי. עם הסגל הזה הוא לא יכול להגיע לפלייאוף העליוןצילום: שרון בוקוב
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ