פרשנות |

הערב בטלוויזיה: שופט הכדורסל של ישראל

לא משנה מי צדק הערב במלחה. כשהאנשים הממונים על הסדר בפארקט שוברים את הכלים, מה הפלא שהאוהדים מאבדים עניין

אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלעד זאבי

לא חסרים שופטי כדורסל טובים. איך קוראים להם? התשובה הנכונה בגוף השאלה. שופט טוב יסיים משחק מבלי שתזכור את שמו או שתציין את משלח ידה הפיקטיבי של אמו. הוא יגיע לאולם, יצטלם לתמונה המצחיקה עם שני חבריו רגע לפני תחילת המשחק וילחץ ידיים לכל דכפין בסיומו - רגע לפני שייבלע במנהרה בתוכה איש לא ירצה להצמיד מיקרופון לפיו. שופט כדורסל טוב הוא האיש שתמיד נמצא שם, אבל לא באמת היה שם.

לא חייבים ועדת איתור שתמצא תשובה לשאלה מי צדק הערב במלחה כדי לדעת מי טעה. העבירה הטכנית שנשרקה לספסל של בני הרצליה נתנה את האות הרשמי לתחילתו של אפקט פרפר שהגיע לשיאו עם הרחקתו של אפי בירנבוים. דקות לפני המחצית, משחק שהיה לו פוטנציאל להישאר כזה הפך למוצר שאף אוהד כדורסל לא אוהב לצרוך - מקבץ ארוך ומייגע של דקות נטולות ערך ספורטיבי.

בירנבוים ורעייתו עוזבים את המגרש, הערב. אנחנו נגד העולםצילום: ספי מגריזו

אפשר ללמד זכות ולהגיד שאי אפשר לשפוט אדם בעידנא דריתחא, אבל כאן בדיוק טמון האבסורד. הרי שופט אמור להיות האדם הכמעט יחיד על הפארקט שמשולל פריבילגיית בעירה ספונטנית. וחוץ מזה, חייבים להודות: הכי נוח לעשות את זה לבירנבוים, וגם מאוד פוטוגני. הפריצה לפארקט, הנפות האצבע הבלתי נשלטות, עמידת האף מול אף, האופן בו תפס את דבורה וצעד עמה בזעם לעבר חדרי ההלבשה - הכי אנחנו נגד העולם. אפשר להיות בטוחים שבעתיד הקרוב, בצורה כזו או אחרת, הסצינה עוד תככב בקדימון כלשהו שיתיימר להמחיש מה עושה ערב הכדורסל של ישראל לאנשים.

אלא שמשחק כדורסל הוא לא קדימון בן חצי דקה, הוא משחק כדורסל. והוא אמור להישאר כזה, לפחות מבחינת האנשים שאמורים לשמור עליו בגבולותיו. כשהם אלו ששוברים את הכלים, מה הפלא שאפילו אוהדי הקבוצה שלכאורה מרוויחה מהעניין, מאבדים את העניין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ