הסטירה שחטף סוזה לא לימדה אתכם משהו?

אחרי שמכבי ת"א, הפייבוריטית האולטימטיבית, הודחה, אפשר היה לצפות שהפועל ת"א ומכבי חיפה יהיו מוכנות למה שאירע הערב

איתי מאירסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי מאירסון

את סטירת הלחי שקיבלה מכבי ת"א שלשום (שלישי) באשדוד, שמעו כל הקבוצות ששיחקו אמש בגביע. אפשר לנחש שכל מאמן של קבוצה שנחשבה אתמול פייבוריטית, דרש מהשחקנים שלו ללמוד לקח מהשיעור שקלינגר האכיל את פאולו סוזה. "גביע זה גביע", הוא בטח אמר להם בתדרוך האחרון בחדר ההלבשה, "בגביע אין גדולות ואין קטנות". ואז בוודאי באה המלה "מחויבות", על כל נגזרותיה, עם חיזוק בלתי נמנע באמצעות השורש ז.ל.ז.ל.

אפשר לנחש שהסטירה שקלינגר הנחית בלחי של סוזה צלצלה בין אוזניו של אריק בנאדו. אפשר לנחש שכאדם שרואה את עצמו כעומד בראש קבוצה פייבוריטית לניצחון — מול רעננה, במקרה הזה — הוא למד את הטעויות שמכבי ת"א עשתה ערב קודם לכן. אפשר לנחש שהוא אמר לשחקניו, אלה שהאגו שלהם מנופח לפחות כמו החוזה שלהם, שלא יקלו ראש בקבוצה היריבה.

כן, חיפה היא הגדולה, הפייבוריטית, ההימור הבטוח. רק דבר אחד היא לא; היא לא קבוצה טובה יותר מרעננה. כמה עצוב וכמה צובט בלב להודות שלא בנאדו היה הכתובת לתמרור האזהרה שהניף פאולו סוזה, אלא מאמנים אחרים, מאמנים של קבוצות חזקות ששיחקו מול קבוצות חלשות מהן. וחיפה היא לא אחת כזאת. אז מה היא כן? קבוצת גביע טיפוסית. רק בלי הגביע.

שחקני הפועל תל אביב יורדים מאוכזבים בסיום המשחק. פועל היתה ונותרה קבוצת גביע טיפוסית. רק בלי הגביע.צילום: ניר קידר

גם רן בן שמעון הרגיש בחלל הראש את הוויברציות מהסטירה ההיא שהתלבשה על הלחי של סוזה רק 24 שעות קודם לכן. בניגוד לבנאדו, בן שמעון כן התמודד מול קבוצה חלשה משלו. כמה חלשה ממנו? פעמיים 4-0 חלשה ממנו. כמו מכבי ת"א, גם הפועל השאירה את הכוכבים הגדולים שלה — כלומר, את עומר דמארי — מחוץ להרכב הפותח, אלא שכאן זו לא היתה החלטה מקצועית אלא תשובה לבקשתם של הכוכבים הגדולים שלה לנוח קצת, אחרי הימים האינטנסיביים שהם עוברים לאחרונה. איתם או בלעדיהם, הפועל היתה ונותרה קבוצת גביע טיפוסית. רק בלי הגביע.

מי שירצה לשמוח לאידן של הקבוצות הגדולות — עם או בלי מירכאות — על קריסתן המפוארת במאבק על הגביע, יכול להרגיש חופשי לקרוא לזה סיבוב חחחח. אבל הוא לא באמת כזה. הרכב העולות לשמינית הגמר הוא מימוש ההבטחה שגלומה במפעל הזה. תנו לנו יותר מכבי מעלות תרשיחא ופחות מכבי ת"א, יותר הפועל כפ"ס ופחות הפועל ת"א, יותר הפועל חיפה ופחות מכבי חיפה. הגביע הוא שלנו, ועל מועד יציאת ההסעות לחצי הגמר תצא הודעה מסודרת. הבטיחו את מקומכם במיניבוס מראש. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ