לפעמים אוהדי ליוורפול דווקא כן צועדים לבד

24 שנים לא נראו חגיגות אליפות באנפילד, אז איך אפשר לקרוא לנו אוהדי הצלחות? יו"ר חוג האוהדים של הקבוצה בישראל עונה לאיתי מאירסון

יוסי אלקריאף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי אלקריאף

בעשרים וארבע השנים האחרונות לא זכו אוהדי ליוורפול לראות חגיגות אליפות באנפילד. זכינו בכל תואר אפשרי בשנים הללו, חווינו עונות קשות, רצופות הפסדים מאכזבים וניצחונות מלאי תקווה ובכל זאת, ללא תואר האליפות החמקמק. 

כל אוהד של קבוצה יאמר שהגיע אליה בעקבות סיבה משמעותית. בין אם השם שהיא צברה לה, זכייה בתואר אליפות או בליגת האלופות, ובין אם זה פשוט כי שחקן אהוד הגיע אליה. במשך שנים למדנו שאוהדים יעשו הרבה בשביל לדעת עוד קמצוץ של מידע או לראות עוד מספר שניות את הכוכבים שהם כל כך להוטים אחריהם. אכן, רבות הסיבות לאהוד קבוצה, אך רוב האוהדים לא מחליפים קבוצה כמו שמחליפים בגדים, ודבקים באהבה ובאהדה לקבוצה בכל מצב אפשרי.

שיחת אוהדי ליוורפול טיפוסית בישראל מתנהלת על ההווה והעתיד, בשילוב ההיסטוריה הענפה ומלאת התארים של הקבוצה ששלטה בכדורגל האנגלי ללא עוררין עד לפני שני עשורים וקצת. בשילוב חברי הקהילה ועם ההבנה והכבוד לאסונות שעברה, ועצם הזיכרון לנספים ולניצולים, ישנו איחוד תחת מטריה משלבת אחת.

החזרה לבימה המרכזית של הליגה האנגלית היתה ארוכה, רצופת מכשולים שונים ותקלות למכביר. היום, הטרנד הוא לומר שאתה אוהד ליוורפול. חלק מהאוהדים הישראליים החדשים היו עד לא מכבר אוהדי קבוצה אחרת בכל רמ"ח איבריהם, ורק בעקבות היכולת המדהימה והכדורגל היפה שליוורפול משחקת והחשיפה בתקשורת העולמית והישראלית, עברו צד.

אפקט אוהדי ההצלחה הוא אפקט שמגיע לכל קבוצה שמצליחה להשיג משהו או ששמה נישא למרחקים. בעידן הגלובלי, החדשות נישאות מהר, במהירות האור ולעתים אף יותר, רק בכדי לנחות היישר במסכים שלנו בהינד עפעף.

אנחנו אולי אוהדי ליוורפול מישראל הקטנטנה, אבל הלב והנשמה נטועים עמוק בתוך מורשת המרסי. ריחוק גיאוגרפי בעידן הגלובלי הוא מכשול עביר בצורה קלילה, ועל אף שלאף אחד מהאוהדים הישראלים אין מנוי עונתי לקופ - היציע המפורסם בעולם - אנחנו שם בנפשנו. כל משחק, כל יום. בכל יום שעובר, יותר ויותר אנשים (גם אוהדי קבוצות אחרות, בעיקר ברצלונה) רוצים להצטרף לקהילה ולהיות חלק מההצלחה.

בשלושת החודשים האחרונים חלה תפנית בתקשורת הספורט הישראלית, ופתאום קבוצתנו האהודה היא משוש כל כתב. כתבות רבות צצות להן ומנסות לנתח את הפלא, אנשים "נזכרים פתאום" שהם אוהדי הקבוצה עוד מימי דלגליש וקיגן, בני ובנות נוער מגלים את הקבוצה, חלקם מחדש, חלקם בפעם הראשונה, נכנסים בדלת אל הבית המשפחתי שנקרא ליוורפול.

וככה נשמע הבית:

הם לומדים על העבר, מכבדים ומוקירים אותו. מתחברים ותורמים לקהילה, הופכים לחלק מהחוויה, מעודדים עד כלות קולם, מעודדים בכל נפשם. לדידנו, אין רע בכך:

1. זה מעיד על כך שהקבוצה עושה משהו טוב, כלומר מצליחה.
2. "אוהדי הצלחות" רוכשים חולצות כדי להיות חלק מטרנד ולכן ככל שיהיו יותר אוהדי הצלחות כך המועדון יוכל למכור יותר חולצות וסחורות שונות ולהכניס יותר כסף לקופת המועדון.
3. ככל שיהיו יותר אוהדים כך בסיס האוהדים יהיה גדול יותר בזמנים קשים.

חוג האוהדים הרשמי של ליוורפול בישראל קיים כבר תשע שנים, וקדמו לו שנים רבות של אהדה "בלי תעודה". אנו, חברי החוג, נמצאים בקשר ישיר עם המועדון ונוסעים למשחקי בית עם הקצאות כרטיסים בלעדית לחברי החוג בלבד.

חוג האוהדים הרשמי מארגן מפגשי צפייה משותפים במשחקי הקבוצה, וכמובן את האפשרות להתאגד, לאהוד ולאהוב את הקבוצה. אנחנו מקבלים בברכה כל אוהד ליוורפול בישראל, והחוג מהווה בית חם וקהילה משפחתית. אתם יותר ממוזמנים להצטרף אלינו באתר או בקבוצה שלנו בפייסבוק.

סטיבן ג'רארד עובר לריינג'רס

רק לפני מספר חודשים אורגנה מכירה פומבית של חולצה החתומה על ידי כל שחקני ליוורפול וכל כספי המכירה ניתנו כתרומה לעמותת "LFC FOUNDATION" לתמיכה בקהילה. כרטיסים לכל המשחקים העונה נחטפו חודשים מראש, כל מפגש רשמי מצליח להביא 600-400 איש לצפייה ולחוויה מדהימה. יש לנו מעל 1,500 איש רשומים ומעל 5,000 מבקרים שונים באתר החוג.

אוהדי ליוורפול העונה חווים עדנה מחודשת, האמונה בקבוצה והכוכבים מסתדרים יפה יפה.
אוהד ליוורפול ישראלי טיפוסי יהיה כזה שבמשך רוב שנות חייו, אם בכלל, לא ראה הנפה של צלחת אליפות.
אוהד ליוורפול ישראלי טיפוסי יהיה מרותק למסכי הטלוויזיה, המחשב והטלפון החכם בכדי לדלות עוד פרט.
אוהד ליוורפול ישראלי טיפוסי יתחייב לשמור ולהוקיר את מורשת הילסבורו.
אוהד ליוורפול ישראלי טיפוסי יצהיר בגאווה על האהבה לליברבירד האדומה.
אוהד ליוורפול ישראלי טיפוסי יגיע למפגשים ויעודד בקולי קולות את השחקנים והקבוצה.
אוהד ליוורפול ישראלי טיפוסי יודע, הוא לעולם לא יצעד לבד!!

כולי תקווה ואמונה שהשנה נזכה לחזות בסטיבן ג'רארד, אחת מאגדות הכדורגל העולמי, מניפה את הגביע אל על.
בברכת לעולם לא תצעדו לבד.

הכותב הוא יו״ר חוג האוהדים הרשמי של ליוורפול בישראל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ