פרשנות |

מכבי תל אביב? מרקו בלבול פחד אפילו להסתכל לה בגובה העיניים

בעוד ולדימיר איביץ' נתן לקבוצתו סטירה בדמות הוצאתם מהסגל של אלירן עטר ויהונתן כהן, בהחלטה של מאמן מכבי חיפה לספסל את צ'ארון שרי לא היה שום היגיון. לפעמים היה נראה שהוא עושה דווקא, לא ברור למי, וקבוצתו הלכה צעד גדול אחורה

ניר צדוק
ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרקו בלבול, אתמול. חשש להסתכל למכבי בעיניים אף שזו כבר מזמן לא באותו גובה
ניר צדוק
ניר צדוק

מכבי תל אביב משחקת מתחילת העונה כמו אחת שלא יזיקו לה שתי סטירות, אז לקראת המשחק מול מכבי חיפה ולדימיר איביץ' כיוון אל הלחי של אלירן עטר ויונתן כהן והשאיר אותם מחוץ לסגל. לא היה עוזר לסטור רק אחד. עטר הוא אולי הגולר הכי טוב של מכבי, אבל הוא אחד שמסוגל לעלות למישהו על העצבים גם באי בודד, והדחתו היא בבחינת כלב נשך אדם. זו החרגתו של כהן שמסגרה את הכל. כהן הוא קונצנזוס. הוא היה השחקן הלוהט של מכבי בסיום העונה שעברה ונחשב מועמד לגיטימי לשחקן העונה הנוכחית, אך בינתיים הוא נראה יותר כמו אכזבת העונה.

בהשארתם מחוץ לסגל - ולא מול איזו נס ציונה או כפר סבא אלא מול מכבי חיפה, עם כל הטררם - זיהה איביץ' הזדמנות לתקוף את האדישות של היתר. חשבתם שאין לו אומץ, שהוא לא יעז, שאין לכם תחליף? אז קבלו את זה. איביץ' הבין שזה בדיוק הזמן לנער את מכבי מהצווארון ולראות איזו צורה תהיה לה בעקבות הטלטלה. וממילא, מה כבר הסכנה? עם איך שעטר וכהן נראים מתחילת השנה, הוא מספסל בעיקר דימוי, תדמית וחשיבות עצמית, ופחות ערך מקצועי. וממילא, גם במקרה של הפסד, הליגה מספיק ארוכה ומכבי חיפה היא מספיק מכבי חיפה. זה לא יכול להיות סוף הסיפור, אבל זו כן יכולה להיות ההתחלה.

איביץ', זה ברור, חשדן כלפי הקבוצה שלו. הספק הזה התבטא היטב במערך - שלושה בלמים, שני קשרים אחוריים - שהתאים את זה עצמו לזה של מכבי חיפה, כאילו היריבה היא איזו יצירת אמנות חד פעמית. איביץ' ניקז כל גורם שחשוד באנוכיות והותיר את מכבי בגרסה האפורה והלוחמנית ביותר שאפשר, כשאפילו החלוצים (צ'יקו אופואדו וניק בלקמן) נבחרים קודם כל על סמך יכולתם לרוץ בלי הכדור. מה שהתקבל הוא משחק קשה לצפייה, חלש שבחלשים, ציני מעבר למידה המותרת בחוק, אבל איביץ' לכל הפחות הקדים בשני צעדים את האיש בצד השני.

מרקו בלבול אפילו לא יכול היה להתחיל לעסוק ביריבה - הוא אפילו לא התאים את מכבי חיפה למכבי חיפה כשהשאיר את צ'ארון שרי על הספסל. בעוד איביץ' מתכתב עם איזו סברה או תחושה ברורה כשהוא משאיר בחוץ שחקנים מסוימים, לבלבול אין הכשר דומה מצד המציאות. מכבי חיפה משדרת על הגל הנכון מתחילת העונה. מעבר לכך, אין שום אצטלה טקטית שיכולה להצדיק את הוצאתו של ההולנדי מההרכב, אף לא הגדול שבפחדים בראשו של המאמן. זו אפילו לא שאלה של היעדר תמורה לצופים הרבים שהגיעו. העניין מהותי מכך - בלבול חשש להסתכל למכבי בעיניים אף שזו כבר מזמן לא באותו גובה. בלבול, שנדרשו לו שמונה חודשים כדי לבטוח בירדן שועה, מאמן את שרי ארבעה מחזורים וכבר השאיר אותו על הספסל פעמיים. אחרי השער העצמי של טרנט סיינסברי, כשכבר החליט לעבור למערך 3-3-4, הכניס דווקא את מקסים פלקושצ'נקו ולא את שרי. הוא עושה דווקא? למי?

זה היה משחק מושלם של ארבעת הבלמים של מכבי - שחר פיבן, ז'איר אמאדור, איתן טיבי ובלבול. בסיום השאלה כבר לא היתה האם מכבי חיפה יכולה להתחרות במכבי תל אביב בפועל. כעת השאלה הולכת שלב אחד אחורה - האם היא מסוגלת לכך רעיונית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ