זה שנשאר לשטוף כלים: הניצחון של מכבי תל אביב עובר דרך המתמודד הנשכח באח הגדול

יובל זוסמן הוא לא האיש שמתאים לתוכניות ריאליטי אבל האפרוריות שלו הבטיחה למכבי תל אביב את הניצחון מול פנרבחצ'ה. הפוטנציאל ההגנתי של מכבי נפיץ, כספי באנקר ואותלו הוא תעודת ביטוח בצבע. יש לאלופה סיבות להיות מעודדת

אלעד זאבי-צרובה
אלעד זאבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל זוסמן. צבע באפור אופייני כמעט כל פעולה חיובית ששמרה על הניצחון
אלעד זאבי-צרובה
אלעד זאבי

יש משהו ביובל זוסמן שגורם לך להאמין שהאיש לעולם לא ילוהק לתוכנית ריאליטי. אין לו את ההילה שאופפת את עומרי כספי או את אבק הכוכבים שמלווה כל צעד של דני אבדיה על הפארקט. הוא לא מפרפר שחקנים באחד על אחד כמו סקוטי ווילבקין או מטביע כמו טאריק בלאק. אם מכבי תל אביב בכל זאת היתה ריאליטי קלאסי - נגיד "האח הגדול" - הוא היה המשתתף שבזמן שכולם מעשנים בחצר, נשאר לשטוף את הכלים אחרי הארוחה ומנקה את הבית. בעצם, זה פחות או יותר מה שהוא עושה גם ככה.

מהרגע שנכנס אתמול במקום אלייז'ה בראיינט באמצע הרבע האחרון, זוסמן צבע באפור אופייני כמעט כל פעולה חיובית ששמרה על הניצחון המיוזע הזה. ריבאונד קריטי פה, אסיסט חשוב שם, שלשה מתוזמנת מהפינה או יד בפרצוף של זורק. יש סיבות מאוד ברורות לכך שספרופולוס מתעקש לשרטט לו נישה מכובדת ברוטציה, גם אם לפעמים צריך לצפות שוב במשחק כדי להבין את כולן. נדב הנפלד ודאי יהנהן בהסכמה.

יאניס ספרופולוס. הבסיסים מתחילים להסתדר לו ויש עם מה ועם מי לעבודצילום: ניר קידר

עוד לפני שעצרה את פנרבחצ'ה על נקודה לדקה במשך מחצית שלמה, תזמון המפגש הזה נטה לטובת מכבי תל אביב; היא הגיעה אחרי שני ניצחונות רצופים ביורוליג ועוד אחד על ירושלים, כשבאחרון סקוטי ווילבקין נראה כמו סטף קרי לעניים, בעוד פנרבחצ'ה הגיעה לביקור בעיצומה של פתיחת העונה הגרועה ביותר בעידן אוברדוביץ'. תזמון על הנייר הוא גורם חמקמק שלא מומלץ לסמוך עליו יותר מדי – בטח עם המוניטין המצטבר של כוכבי פנרבחצ'ה ושל החישוקים המפרגנים ביד אליהו – אלא שהוא גם מאבד מחשיבותו במידה שקיימים בסיסים יציבים להישען עליהם.

נכון לתחילת נובמבר, וחרף העובדה שהם רעדו קצת ברבע האחרון, הבסיסים של מכבי תל אביב מתחילים להתגבש. נכון שהמושבעים טרם הכריעו אם וולטרס הוא רכז, שהתפעול של טאריק בלאק נראה רנדומלי ומאולץ מדי ושכל השחקנים עם סיומת "סי" בקבוצה עדיין לא סגורים על מה זה יורוליג (אייסי, דורסי), אבל יש כמה נרטיבים שמתחילים להתגבש. עומרי כספי הוא פחות או יותר באנקר, אותלו האנטר הוא תעודת ביטוח מקיף באזור הצבע והפוטנציאל ההגנתי של חמישיות מסוימות הוא נפיץ.

גם אם מקזזים מזה את המשחק הנוראי של פנרבחצ'ה, למכבי תל אביב יש מספיק סיבות להרגיש מעודדת מהשבועיים האחרונים – ולא רק כי לא הפסידה במהלכם. ספרופולוס עדיין מחפש עקביות, בדיוק כמו חלק משחקניו, אבל יש לו עם מה לעבוד. ובמקרה של זוסמן, גם תמיד יהיה לו עם מי.

עומרי כספי. הבאנקר של ספרופולוס צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ