ברוכים הבאים למופע של ניר קלינגר

נדמה כי קלינגר חיכה למעמד המיוחד בו יעמוד כמו קדוש מעונה אחרי ניצחון, יכריז: "ידעתי שננצח ושאעזוב", וישאיר את כל הבעיות מאחוריו. לא מאמן, גבר

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי דה פיצ'וטו

שלום לכם קהל נכבד, וברוכים הבאים למופע של ניר קלינגר. השחקנים שנבחרו בקפידה, ההנהלה שמממנת את כל זה, התקשורת, הקהל, אפילו המלים הכנות של המאמן בכבודו ובעצמו, על דמותו הכנה והבלתי אמצעית - כולם עלולים לבלבל אתכם וליצור תחושה שמרכז העניין היא איזו קבוצת כדורגל (הפועל באר שבע?). אבל לא כך הדבר. אתם כאן כדי לצפות בכוכב - והכוכב הוא ניר קלינגר. מאמן כדורגל מעולה, וגבר.

מה אתם חושבים על ההתפטרות של קלינגר? דברו על זה בעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

כמו כל מאמן מצוין, כשקלינגר מגיע למועדון חדש, הוא לא ממהר לעשות שינויים רדיקליים ומשדר לויאליות לכוכבים שירש. על הדרך הוא מבסס את מעמדו בחדר ההלבשה ובקרב הקהל ואז, כמו אחלה גבר, הוא לא מפחד לעשות צעד אמיץ במיוחד - ניטרול השחקן הכי אטרקטיבי שלו.

כמו כל מאמן יחיד מסוגו, לקראת העונה השנייה מגיע שלב הסקת המסקנות, מקצועית נטו כמובן: כל שחקן שהוא לא זר שאני הבאתי, נער שאני גייסתי, שחקן מליגה נמוכה שאני גיליתי או שחקן שאף אחד אחר לא הצליח אתו ואני הצלתי - לא זוכה להישאר בסגל.

אפשר לספר לכם שקלינגר המאמן מאמין שסגל כזה ירגיש מחויב ויילחם עבורו, ערכים שקלינגר השחקן - שהיה, באמת, אחלה גבר - עשה מהם קריירה, אבל כבר הבנתם את הרעיון. האמת היא שקלינגר המאמן מנסה לייצר הצלחה שהוא, ורק הוא, חתום עליה.

כמו לכל מאמן שרק המועדון יפסיד אם הוא יילך, יש לו הוכחות בצדקת הדרך - אליפות וגביע עם מכבי תל אביב, ברוך דגו, מליקסון וזהו פחות או יותר. אבל אל תהיו נקבות. כי הוא, כמו אחלה גבר, לא מדבר על זה תחת כל עץ רענן. והוא לא צריך להתנצל בגלל מהלכים כמו אתמול. מהלכים חסרי אחריות, פחדניים, שמלמדים על אובדן אמונה מוחלט ביכולת שלו להצליח להשאיר את החותם שהוא התחייב להשאיר. אז מה עושים? "עושים חושבים עם עצמך בחג", אולי שיחה עם גרנט או ספינולוג אחר ומגיעים למסקנה שהדרך היחידה לצאת גדול מהבור שחפרת לעצמך זה להתפטר. אבל אחרי ניצחון. כוכב.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ