ביום שאחרי אלישע

רעידת האדמה במכבי חיפה לא יכולה להסתיים בראש המאמן. הבוס חייב לסמן מטרה וללכת עליה בכל הכוח כדי לשקם את התדמית הדורסנית שאבדה

מוטי דה פיצ'וטו
מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי דה פיצ'וטו
מוטי דה פיצ'וטו

מאז הפצעתו האומללה של ארקדי גיידמק בחיינו, מנהל יעקב שחר את מכבי חיפה בהתאם לנסיבות, לא כמו מועדון גדול. אם הנסיבות הן שיש בעל בית מתחרה עם אמצעים בלתי נדלים, אז מסכימים לקיזוז. אם כבר הסכמנו לקיזוז ונראה שלהפועל ת"א יש קבוצה טובה יותר, אז יאללה, שיימשך הקיזוז. אם אלישע לוי ראוי, אז ניתן לו צ'אנס ואם יש מאמן יס-מן ואפשר למכור לבלגיה ופיני זהבי אומר תמיר כהן, אז שיהיה. אם אלישע לא לוקח אליפות, לא נחדש לו חוזה, אבל אם כן אז למה לא. אם אפשר לסגור את יציע ג' למשחק אחד וזהו אז נסגור. ואם, רק אם, תהיה קטסטרופה, אז נפטר. או טוב יותר, לא נעמוד בדרכו.

כדי להבין את גודל הפיאסקו שאליו גורר הניהול הזה את מכבי חיפה, צריך פשוט לשאול האם יש משהו שאלישע לוי יכול לעשות העונה כדי להישאר מאמן גם בעונה הבאה. התשובה היא כמובן לא. לפיכך, מה שקורה כרגע זה שמכבי חיפה ממשיכה לתת קרדיט למאמן לא מתוך ראייה לטווח ארוך, לא מתוך אמונה בדרכו ואפילו לא כי הוא נחמד, אלא פשוט בגלל הנסיבות.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות לפייסבוק שלכם

התנהלות נסיבתית של המערכת. אלישע לויצילום: נמרוד גליקמן

המסקנה הברורה והמיידית היא שאלישע לוי חייב ללכת הביתה. אבל זה לא מספיק, כי מהלך כזה כרגע - ולא אחרי שחרורם של סלליך ושלומי אזולאי והבאת ימפולסקי ותורג'מן במקומם, או אחרי הביזיונות באירופה, או אחרי שביעות הרצון המגוחכת משני ניצחונות רצופים, או הראיון המופרך במחצית המשחק מול הפועל ת"א, או אחרי החילופים ההיסטריים - הוא שוב התנהלות נסיבתית. במצב העניינים הזה, שהוא כל כך ירוד, רעידת האדמה הנוכחית לא יכולה להסתיים בראש המאמן. הבוס חייב לסמן מטרה וללכת עליה בכל הכוח כדי לשקם את התדמית הדורסנית שאבדה בחמש השנים האחרונות.

זה אומר שהמאמן הבא, ככל הנראה ראובן עטר, מוחתם כבר עכשיו כדי להכין את העונה הבאה וכבר אחרי הישיבה הראשונה אתו כמה שחקנים מתבקשים לחפש קבוצה וכמה שחקנים, נחשקים לשם שינוי, מוצאים את דרכם לכפר גלים. אז אפשר יהיה לדבר סופסוף על בעיית האין-כדורגל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ