ניר צדוק
ניר צדוק

1. ניצן שירזי ושביט אלימלך הם לא שילוב מנצח, בהנחה שמתייחסים לתוצאות של השניים. גם משה סיני המאמן והפועל תל אביב הם לא שילוב מנצח, בהנחה שמתייחסים לעבר של השניים. אבל מי אמר שמתייחסים?

2. אלה היו שתי האפשרויות המועדפות על אלי טביב לתפקיד המאמן: אחד שעבורו לאמן את הפועל זה חלום (ועבור רבים אחרים סיוט) ואחר שלא העז לחלום על זה. גם זו דרך להרגיש נחשק ורצוי. אפילו רוני לוי, שכוכבו דעך, לא חולם לאמן את הפועל תל אביב, ומדובר במי שהסכים להכניס את הראש למיטה החולה של בית"ר ירושלים.

מאמן טוב, ראוי, או מי שמסלול הקריירה שלו כלפי מעלה, לא מתעסק בחלומות. הוא פשוט מאמן. אבל לסיני אין איפה לאמן בליגת העל כבר 12 שנה, ושירזי, כדי להכיל את המרחק הבלתי נתפש בין התחתית שבה עזב את הפועל חיפה רק לפני חודשיים לבין שאיפות האליפות של קבוצתו החדשה, מספר שהמינוי מסב לו גאווה. גאווה היא דרכו הדיפלומטית להגדיר הפתעה. הרי לאימון הראשון במתחם חודורוב יגיע עם סימנים כחולים על הידיים. סימנים, ברבים. צביטה אחת לא תספיק.

3. דרישות התפקיד ברורות - לא להצליח עד סוף העונה, כמו פשוט להיות עד סוף העונה. האנלוגיה שבבסיס הפיאסקו של הימים האחרונים פשטנית, כמעט ילדותית - היה מאמן, ועכשיו אין, אז זה אומר שצריך "מאמן". אז נביא "מאמן" כלשהו. עבור טביב מאמן הוא סוג של חפץ, לא שונה מעציץ או מכנס ג'ינס. כך "מונה" זאב זלצר לתפקיד המאמן בצורה חד צדדית, מבלי שבכלל בדקו מה דעתו בעניין. מי ציפה שעציץ יגיד לא?

4. הצלחה היא אולי השאיפה של שירזי, שלא לומר חלום, אבל נראה שאפילו טביב לא ממש בונה על זה. בעוד קצת יותר מארבעה חודשים, לא מופרך להעריך, ימלאו גם שירזי ואלימלך טופס טיולים ואת מקומם יתפוס איש מקצוע בעל קורות חיים מהודקים יותר.

לשירזי זה מתאים משתי סיבות: האחת, הכל יכול לקרות, כולל אליפות, כמו שבלוטו יש מדי פעם זוכה. השנייה, המשך ישיר של הראשונה, זה לא שהוא במעמד להציב דרישות. לטביב השידוך מתאים מסיבה אחת: הוא לא אוהב דרישות. לכן הוא אוהב את שירזי.

5. כן, דרישות. כמו חיזוק הסגל, למשל. כמו שכל קבוצה חייבת מאמן, כך הפועל חייבת מגן שמאלי, ובלם, וקשר, אולי אפילו שניים. חמש דקות נדרשו לטביב כדי לסכם עם קשטן בקיץ. עם שירזי לבטח לא יותר מ-25 שניות. זה הלך בערך כך: "הלו, ניצן?", "כן, מי מתקשר מחו"ל?", "זה אני, טביב. אתה בא להפועל?". "בא? רץ. מתי האימון?". על הצרכים המקצועיים של הקבוצה, סביר להניח, לא דובר שם. זה עולה כסף. שיחה טרנס-אטלנטית, ושחקנים. קשה להאמין שגם בעתיד ידובר בעניין.

6. מצד שני, צריך להיות הוגן עם טביב ושירזי. גם בתקופת קשטן מדובר היה בעיקר באופן שבו תמוז ודמארי קמים בבוקר. וקשטן הוא עוד אחד שעשה משהו בקריירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ