מפצחי הבונקרים עולים להגנה

כמו במלחמות של המאה ה-21, גם הטניס עבר להתמקד בהגנת העורף - הניצחון הוא של מי שיכול לחטוף הרבה בלי להתמוטט. הגמר היום יציג את שני המגנים הגדולים של התקופה, שלא יוותרו על אף כדור בדרך לתואר

אלון עידן
אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון עידן
אלון עידן

זה עידן הסיבולת. ולכן הגמר הבוקר הוא בין נובאק ג'וקוביץ' לרפאל נדאל. כן, שוב הם. גם אנדי מארי יכול היה להיות שם. רוג'ר פדרר לא. בעידן הסיבולת אתה נמדד בעיקר על פי היכולת שלך לספוג ולהישאר בחיים. זו תקופה של הגנה, שהתגבשה במשך שלוש-ארבע השנים האחרונות, בעיקר כתגובת נגד להתקפות המוצלחות מדי של פדרר. כמו במלחמות של המאה ה-21, המוקד הועבר לעורף - לשאלה עד כמה הוא מוגן, מאורגן, נטול פאניקה. עד כמה הוא יכול לחטוף מבלי להתמוטט.

נדאל היה הראשון. אחריו ג'וקוביץ'. מארי של חצי הגמר כמעט שם. מגנים גדולים, אתלטיים, גמישים, חזקים. בעיקר נפשית. מוכנים לרוץ כמו עכברים עד שהתוקף יתעייף, מוכנים להקריב את האינסטינקט ההתקפי, האלים, על מזבח הניצחון. דארווין קבע שהמתאים שורד, ואת הטניס של התקופה אפשר להגדיר כ"השורד מתאים". מי שיעמוד על הרגליים בתום ארבע שעות, בתום ראלי של 40 מכות, בתום מתקפה מגוונת של הפצצות - ייקח את הקופה.

שני חצאי הגמר הוכיחו את אותה נקודה: ה"יפה" החדש קשור לשרידות. מארי הפסיד לג'וקוביץ' משום שברגעי מפתח (5-5 במערכה החמישית) העורף התעייף, נסדק. דרך הסדק הצר חדר הסרבי ועלה לגמר. נדאל מול פדרר: מעבר לקיפאון הפסיכולוגי המוכר של פדרר, הקרב הוכרע כשנדאל הגיע לכדור לכאורה-אבוד מוולי לכאורה-מושלם של השווייצי. זו היתה הנקודה שחידדה אצל פדרר את ההכרה: האיש הזה לא ייכנע לעולם, העורף שלו מאורגן, מוגן, בלתי חדיר. חבל על המאמצים, עדיף לוותר. הוא ויתר.

דרופ שוט נגד כיוון התנועה זה יפה, מכת גב יד ביד אחת זה סטייל, סלייס לאורך הקו זה נחמד - אבל זו לא התקופה, רוג'ר, עכשיו זה בום בום בום וטראח טראח טראח.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק

ועכשיו השאלה היא כמה חמצן יש לך ברגליים, בלב ובמוח. ועכשיו השאלה היא כמה סבלנות יש לך וכמה כוח נפשי יש לך לא לוותר. לעולם לא לוותר. במונחים של טניס: למשך כמה זמן אתה מוכן לעמוד שלושה מטר מאחורי קו הבסיס ולהחזיר כל כדור שנורה לעברך?

הבוקר ייערך הגמר הקלאסי: שני המגנים הגדולים של התקופה יעלו להגן זה מול זה עד שאחד מהם יתעייף. מאחר שקיים סיכוי סביר שאף אחד מהם לא יתעייף, הקרב יוכרע על חבטת גב היד לאורך הקו של ג'וקוביץ'. אם יצליח להכות גב יד לאורך הקו, נדאל ייאלץ להזיז את כל גייסות ההגנה שלו ולוותר על עמדת המוצא הקבועה שלו מול שחקנים ימניים. אם ג'וקוביץ' לא יצליח עם המכה המסובכת ביותר בטניס, נדאל ייקח את הגראנד סלאם ה-11.

כן כן, אליפות אוסטרליה הפתוחה תוכרע ביחס לשאלה די כירורגית. ככה זה כשצריך להפציץ בונקרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ