השיעור שליאור ליובין עוד לא למד

מאמן גלבוע/גליל שהוכיחה אמש סופית כי היא אינה הקבוצה השנייה בטיבה בישראל, חייב להראות יותר אכפתיות וקצת יותר חוסר השלמה עם כדורסל מביש כמו שהציגה קבוצתו מול חולון - הסגנית המיועדת של מכבי ת"א

יואב בורוביץ-צרובה
יואב בורוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יואב בורוביץ-צרובה
יואב בורוביץ

מצער שכך נראה משחק בין שתי קבוצות שנמצאות בכושר הטוב בליגה, למעט מכבי תל אביב. האשמה כולה על ליאור ליובין וחבורתו. המאמן מוזכר ראשון פחות בגלל אחריותו לאופן בו משחקת קבוצתו - לכך אחראים בעיקר השחקנים, לרע ולטוב - אלא משום האופן בו התנהל במהלך המשחק.

כשקבוצתו מציגה הגנה כל כך מחפירה והתקפה כה מבולבלת ועילגת, היינו מצפים ממאמן להיות קצת יותר אקטיבי על הקווים. קצת יותר כועס בזמן המשחק ובפסקי הזמן. לשדר שדבר כזה אינו מקובל עליו. אם הוא לא רוצה לגעור בשחקנים, אז לפחות שישדר אכזבה מרה. אבל ליובין בעל פני הספינקס וההתנהגות הקרחונית לא שינה מהרגלו. ייתכן שכך יש לנהוג, בעיקר במשחק כה גרוע, אבל הקהל והאוהדים רוצים לראות קצת יותר אכפתיות, קצת יותר חוסר השלמה עם כדורסל כל כך מביש.

בשפת המקור של הכדורסל, אנגלית כמובן, יש מושג שנקרא Uncontested layups. הפירוש: ליי-אפים שאינם מאותגרים/מוגנים. כל הסל-קרש פנויים. לחולון היו אתמול כמה עשרות כאלה. בנוסף היו הרבה מאוד ג'אמפרים לא מאותגרים מקרוב. הקרדיט על כך מגיע לשחקני חולון ולמאמנים שלהם, אבל כשבאמריקה אומרים Uncontested layups הכוונה היא לחרפת הגנה, לא לגדולת התקפה. שום הגנה לא צריכה לאפשר כל כך הרבה סלים קלים, אבל בליגה שלנו הדבר קורה לא מעט. אתמול זה התרחש שוב ושוב, כאילו לשחקני גלבוע פשוט לא היה אכפת. לכן המשחק לא היה קרוב לרגע אחד.

ליובין. השלב הבא יהיה פיטוריו?

רוט הנהדר הפעיל את הטורבו מההתחלה ולמעשה השתלט על המשחק, כשלואיס ודאנסטון עוזרים לו. גם סאליבן ודניאל עשו עבודה טובה וחשובה, כשמנגד היה טראוויס היחיד שהגיע איכשהו למשחק. לחולון אין בצבע כוח אש שמסוגל להתמודד אתו או עם ג'ונס, אבל האורחים לא הכניסו את הכדור מספיק וגם לא ייצרו אופציות קליעה אטרקטיביות מספיק מבחוץ.

חרף המצב בטבלה, גלבוע אינה הקבוצה השנייה בטיבה בישראל. לא בכדי הודחה סגנית האלופה מהגביע על ידי קבוצה מהלאומית, בעוד חולון שייטה לחצי הגמר. דן שמיר וחבורתו מרכיבים את הקבוצה מס' 2 בארץ. אם לא יסיימו במקום הזה, זו צריכה להיות אכזבה גדולה עבורם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ