משפט שדה |

הדברים שמכבי לקחה להפועל

אודי שרבני-צרובה
אודי שרבני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני-צרובה
אודי שרבני

1. לפני - הנה הערות השוליים שלפני משחקים כאלה: המשפט "דווקא בגלל זה" (המצב הגרוע של הקבוצות) משרת את משחק הכדורגל בכל אשר הוא. קבוצות בפורמה? דווקא בגלל זה. לא פוגעים? דווקא בגלל זה. כמוה גם מטאפורת "חזה מתוח"; איפה בדיוק ימתחו את חזיהם שחקנים אחרי ניצחון בדרבי?

ת"א רבה עם עצמה, מנסה לגרום לאלוהי הברמנים לצ'ייסר בחינם, חסרת גאווה ומיתולוגיה עתידית. ובתוך הז'אנר עצמו, כדורגל, הדרבי הוא רק לשחקנים, אין רחוב; לא אוהבים את הבעלים. סדרי העדיפויות השתנו וניצחון בדרבי הוא רק עוד משחק. מי שמבסוט ממנו מעופף. דווקא בגלל זה.

2. מחצית ראשונה - מכבי היתה טובה יותר, אבל הפועל התחילה טוב ממנה. למה התהפכו היוצרות? פשוט מאוד: מכבי התחילה את המשחק כשהתקפות מתפרצות היו הנשק שלה. עם הדקות הובן שהפועל משחקת ללא מחשבות חדות, אלא רק אחיזת כדור משקרת ברגליה, והנה, מכבי לקחה גם את החזקת הכדור והיציאה המסודרת, וגם את ההתקפות המתפרצות שהיו לה מלכתחילה. זיו נופל בפעם הראשונה העונה בצורה טובה, פנדל, גול. כן, ראוי לשאול למה מועדון כמו מכבי תל אביב עולה למשחק ונשען על מתפרצות, אבל נו, איזה מחזור אנחנו? זה לא שאלות ששואלים. דווקא בגלל זה.

שחקני מכבי חוגגים ניצחון נדירצילום: ניר קידר

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

3. מחצית שניה - כמות ההזדמנויות של הפועל במחצית הזו היתה אמורה להדחיק את היכולת הרעה שלה במחצית הראשונה, ואולי גם את כל המסביב שאמור היה להשפיע עליה עם עלייתה למשחק (מחאת האוהדים, שחקנים ממורמרים, וכיו"ב). אבל היה חסר להם גול, לפחות כזה שהיה מוביל - בבטחה - לאחד נוסף. והגול הזה לא הגיע, לא כי זה שיקף בסימבוליות את מצב המועדון, אלא דווקא בגלל סיבה הפוכה; שחקני הפועל תל אביב הם שאריות שחונכו על משחק מסודר, וכשהם עצמם לא משחקים ככה, הם נכנסים לסירקולציה עצמית ולא מוציאים לפועל. הלחץ הוא שקבע לשני הצדדים.

פסקול המשחק: "שמעתי שאת נמצאת", מאיר אריאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ