ניר צדוק
ניר צדוק

1. תהליך הדמוניזציה שעבר רן בן שמעון בשבוע החולף נתן את אותותיו. לא על המגרש, שם הפסידה הקבוצה הטובה בארץ כפי שהפסידו בעבר הקבוצות הטובות בארץ, אלא מחוצה לו. ליתר דיוק, בשורה הראשונה שמעל לספסל. שם, המוקד העצבי של כל קהל קטן, התרכזה חבורת תמהונים שביקרה את מאמן עירוני קרית שמונה על החילופים ועל ניהול המשחק. הם רטנו על השארתו של נג'ובו על המגרש, או משהו דומה. למעשה, הם תבעו את עלבונם על כך שבן שמעון העדיף, מסיבותיו, לומר בעקיפין להם ולבעלים את האמת בפנים - עונה שכזו תתקשה לחזור על עצמה, אני את שלי עשיתי.

העדפתו שלא להמשיך, כמו גם ההפסד אמש, היוו עבור המערכת חשיפה נדירה לכישלון במהלך עונה מוצלחת, דחייה בזמן שמסביב כולם עושים להם עיניים. ההתבטאויות החריפות של איזי שרצקי בעניינו והביקורת של חלק מהאוהדים מוכיחות שלא רק שבכל רע יש טוב, אלא גם להפך. אפשר להבין למה בן שמעון העדיף להשאיר את התענוג המפוקפק של להיות גילי לנדאו בעונה הבאה ללנדאו עצמו.

אמר לכולם את האמת בפנים. בן שמעון, אתמולצילום: עבדאללה שמא

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מספורט הארץ ישירות אליכם

2. אלי טביב צפה אמש בניצחון של הפועל תל אביב מבעד לאחד החלונות המסורגים בבית המועדון של בני יהודה בשכונת התקוה, הרחק מיציע הכבוד. כך הוא חווה את קבוצתו, את המציאות שלו, מזה חודשים. כשנחת בנתב"ג בשובו מתקופה ארוכה במיאמי, חמק החוצה מבעד ליציאה צדדית. אל תחנת המשטרה בה נחקר לאחרונה נכנס שלא דרך הדלת הראשית אלא מהחניון, משתמש באשתו, דנה אשכנזי, שהגיעה אף היא לחקירה, כתרגיל הסחה. כמו GPS, האיש תמיד מוצא את הדרך, לרוב זו העוקפת.

טביב לא מתעמת עם הסיטואציה הבלתי אפשרית בה הוא והמועדון שבבעלותו נמצאים. הוא אינו מישיר מבטו למצלמה, דבריו נאמרים במחשכים, באים במגע עם אוויר העולם בתיווך עורכי דין ויועצי תקשורת. הוא כבר מבין שאין לו דרך לאחוז בהפועל תל אביב - ככה חזק, מקרוב - מבלי לחטוף כוויה. במכונית הזו טביב נוהג מהמושב האחורי. זו לא הדרך הבטוחה.

3. מכבי חיפה ניצחה בפנדלים. היא היתה זקוקה להם כדי להגיע למצבי הבקעה. גם אלה היו יותר ממה שהגיע לה. אם כבר, היו מנצחים בהטלת מטבע.

טביב. במחנית אוהדי הפועל תל אביב, עזיבתו את הקבוצה היא הדבר החשוב ביותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ