דרבי 2012: שקט אינסופי מגולף ממניירות

אודי שרבני
משפט שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודי שרבני
משפט שדה

1. לעורך

עורך יקר, מדוע לא שלחת אותי לדרבי התל אביבי? הרי שם, ללא קהל, היה מחכה לי שקט אינסופי, כדורגל ישראלי בכל הדרו. מגולף ממניירות, ללא מחשבותיו השחצניות, עירום, תשקיף חייו היומיומיים. כדור. רגל. אפשר לשמוע את בעיטת הכדור, סאונד נקי שנוצר מכדור. רגל. צעקת מאמן נשמעת גם לו עצמו. נזרקת לטריבונה ריקה וחוזרת אליו מההד שצוחק על עצמו. וביציע התקשורת, רק חבורת עיתונאים הם שיאכלסו יציע, על תקן סקאוטים, מחפשי מלים חדשות. בשקט. ביעור חמץ עם נר. לא היה מזיק לי ללכת לשם.

2. שזוף ניצחונות

חוסר הביטחון ששרר אצל אנשי הפועל חיפה לאחר השערים הוא תמהיל של אנחת רווחה עם לקחי עבר. מה "עבר"? בשבוע שעבר, דרבי שהתפספס בדקה האחרונה. ולכן משחקים לדקה האחרונה, במיוחד כשאתה טל בנין, אולי המאמן הכי שזוף לחיים בליגה; מעברים חדים בין קו הזיפים המגולח למשעי ("מאמן"), לבין אדמומיות בגלל הסבר אינסופי ("מאמן שהיה שחקן ומדגים איך"). בנין עשה שינוי בחיפה בגלל שילוב סך כל האפשרויות: שחקן, שחקן שנהיה מאמן, שחקן שנהיה מאמן בקבוצה בה צמח, שחקן שנהיה מאמן בקבוצה בה צמח ונשרף בשמש עד הפסיק האחרון.

דרבי תל-אביבי לעיני יציעים ריקים

3. תחתית

התחתית מחזיקה בבטנה את הטיית השורש ר.ת.ח, וזה רק יסתעף. כל קבוצה סקפטית זו לזו, כל בעלים. זה הזמן לשים לב לכל מיני דברים. לא בכדורגל. להסתכל בזמן ולא אחרי. אלה בגלל הקהל, אלה בגלל העבר, אלה בגלל הבעלים, וכו'. המערב הפרוע מיד ייכנס לתוקפו ואתו דרדרים החוצים פריים של כדורגל ישראלי. זוהי לא עובדה, אבל בואו לא ניתן לעובדות לקלקל. בינתיים, כל משחק תחתית הוא משחק צמרת. בן גוריון רואה את זה הכי טוב.

*פסקול המשחק: "תמימות", להקת רעש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ