אביב לביא-צרובה
אביב לביאא

מכבי תל אביב בנתה את המיתוס שלה על שאיפה חסרת פשרות לניצחון, אבל אמש זה היה אחד ההפסדים המפוארים בתולדותיה. לפעמים אפשר להיות ווינר גם כשמפסידים. התפקוד המדהים של פניני, בלו ומכבי כקבוצה בדקות הסיום מזכה אותה בתואר הזה, על אף ההפסד. זו היתה סדרה עצומה בין שני מועדונים אדירים, אבל רק אחד מהם היה יכול לנצח.

בסופו של דבר, ועם כל ההערכה לקרב המופלא שהתנהל בסיום, העונה האירופית של מכבי תל אביב נעצרה בזמן ובמקום הנכונים. מהדורת 2012 של מכבי קורצה מחומר קשוח במיוחד, אבל לא מחומר של פיינל-פור. יש לה רוח איתנה ויכולת מרשימה להיחלץ מבורות עמוקים, אבל אין לה שחקני על. בתרגום למספרים: מכבי קלעה במחצית הראשונה 13 מ-43 מהשדה. שום מאמץ הגנתי לא יכול לחפות על עקרות כזו.

מכבי הפסידה את הסדרה במשחק הרביעי ביד אליהו. זו הקלישאה השחוקה ביותר של סדרות, אבל זו האמת. קשה להיאבק במשחק חמישי באתונה בלי גבוה שמסוגל לעשות סל בצבע. למכבי יש את סופו שמצופף אליו את ההגנה ומוסר, ויש לה את שון ג'יימס שחוסם ומשנה זריקות. אבל רק כשהנדריקס נמצא על המגרש, ואתמול זה קרה לפרק זמן מוגבל בגלל עבירות מוקדמות, יש לה גבוה שגם שומר (אתמול לא בהצלחה יתרה) וגם קולע.

במכבי לא מבינים איך זה ברח להם, אתמול באואקה

כבר ראיתם את הטיימליין של ספורט הארץ?

במשחק חמישי באתונה לנגפורד עושה יותר נזק מתועלת, וההכרעה בקו האחורי נשארת למאצ'-אפ בין אוחיון ובורשטיין לשאראס ודיאמנטידיס. שני הישראלים הפתיעו לטובה, אבל זה לא מספיק מול צמד הקילרים של אירופה. שאראס הרג את מכבי ברבע השלישי, והוכיח שהגיל לא רלוונטי עבורו. רגליים מהירות אף פעם לא היו לו, ולעומת זאת הקילינג אינסטינקט לא נשחק במילימטר.

אחת האינדיקציות הבולטות לכיוון שאליו הלכו המשחקים בסדרה היתה מספר הפעמים שדיאמנטידיס עמד על קו העונשין. לא בגלל הנקודות עצמן - כמו בגלל האקטיביות שלו. אתמול הוא קלע 16 מ-18 מהעונשין, כולל כל הזריקות האחרונות. כשההכרעה נמצאת ביד של הגארד הגדול ביבשת, גם רוח הקרב המיתולוגית של מכבי תל אביב לא מספיקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ