האמת החיוורת של הכדוריד, והספורט כולו

הבינוניות, החובבנות והמחסור בשעות ספורט בבית הספר. עד שראש הממשלה ושרת הספורט לא יתערבו, הספורט הישראלי ימשיך לדשדש

תום פרייז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תום פרייז

רעיון ראשון. אני יכול לכתוב מהראש. לדבר באובייקטיביות על הסיבות לזכייתה של ראשל"צ בגביע, כאילו סער פרנקל המצוין לא אימן אותי וחליפי ואני לא השתמשנו באותה מגבת במקלחת. אני יכול לנסות להסביר איזה משחק גרוע ראיתי ושלמרות ההיסטוריה של ראשל"צ שוחק בין שתי קבוצות חסרות ניסיון. להתלונן על הטעויות המנטאליות. לדבר על הפזיזות ואיבודי הכדור של ת"א בהתקפה ועל הרכות בהגנה. לאזן עם חוסר היציבות והלחץ הראשל"צי. לבקר את מאמן מכבי על חוסר השליטה בקבוצתו ולומר בדיעבד שהיה חייב להיות יצירתי. להודות שראשון זכתה בתואר בצדק אחרי שהדיחה בדרך את מכבי ראשל"צ ואס"א ת"א. לשבח את בוטוליה על השערים ואת מימון וגיא כהן על האחריות. לקטול את כל השאר. בעד: יותר קל לבקר מאשר לעשות. נגד: כולם יודעים איפה אני גר.

רעיון שני. אני יכול לכתוב מהלב. לדבר על ההיסטוריה והסמליות. לספר לזרים על האופי האינטימי והמשפחתי של הענף ולא לצפות שיבינו. להרהר אודות אבות, בנים וסגירת מעגלים. לתת כמשל את מאמן מכבי אבי רש, שאביו זכה לפני 50 שנה בגביע האחרון של המועדון, או את המאמן האדום שהחזיר את הגביע אל ארון הגביעים המפואר של אביו 11 שנים אחרי הזכייה האחרונה (אני יכול להוסיף בסוגריים ששיחקתי במשחק ההוא). אני יכול להתוודות שבכל פעם שאני כותב על כדוריד אני מתגעגע ושבכל פעם זה כואב. בעד: מעורר מחשבות לחזור לשחק. נגד: מעורר מחשבות טיפשיות לחזור לשחק.

רעיון שלישי. אני יכול לכתוב מהבטן. לדבר על גמר הגביע ה-50 במספר. לשאול את עצמי אם הכדוריד הישראלי התקדם מאז הגמר הראשון או אולי דווקא צעד לאחור. להאיר את האמת החיוורת של הכדוריד הישראלי ושל כל הספורט שלנו. להודות בבינוניות. בחובבנות. להצר על מחסור בשעות אימון, בפיקוח תזונאי, בחשיבה מקצועית. אני יכול להאשים את האחראים ולנקוב בשמות. נתניהו וליבנת. להיזכר בעוד כמה שותפים. לומר להם שרק דבר אחד יביא לצמצום הפער בינינו לבין העולם. להסביר להם בסבלנות שהכוונה למקצוענות ולבקש מהעורך שיכתוב את זה בבולד בשבילם. לדרוש מהם 10 שעות ספורט שבועיות בבתי הספר במקום שעתיים עלובות של כדורגל בג'ינס וקרוקס. לבקש מהם לבנות מתקני ספורט רב תכליתיים בכל חור בין אילת למטולה. לדרוש מהם להשקיע במאמן הישראלי ובהכשרתו ולאפשר לו להתפרנס בכבוד. לפתח את השחקן הישראלי. לאפשר לו להתאמן שלוש פעמים ביום. לחייב אותו להתאמן שלוש פעמים ביום. להפוך את האהבה שלו למקצוע שלו ואת המקצוע שלו לכלכלה שלנו. לשנות מדיניות. להשקיע בספורט ובתרבות. לבצע את תפקידם. בעד: אולי מישהו יקשיב. נגד: גם אם יקשיב, אין שום סיכוי שיעשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ