אבי לוזון בחר באהבה

הנאום של אבי לוזון בסיום משחק הירידה של מכבי פ"ת היה יצרי ונדיר. עכשיו צריך יו"ר ההתאחדות לשאול את עצמו לאן ממשיכים מכאן

שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל

1. ייתכן שהנאום שנשא אבי לוזון בסיום המשחק בו ירדה מכבי פתח תקוה לליגה הלאומית, היה גם הפתיח להודעה שלו בעתיד הקרוב על החלטתו לסיים את תפקידו כיו"ר ההתאחדות לכדורגל ולחזור להיות האיש מספר 1 במכבי פתח תקוה. לא כי הרחוב הספורטיבי יקרא להדחתו, או ימשיך בקריאתו העקבית בחודשים האחרונים, אלא כי לוזון העדיף בצלילות ובלב שלם לבחור באהבה הגדולה ביותר שלו על פני המשרה הבכירה ביותר בכדורגל הישראלי.

זה היה נאום אותנטי, יצרי ונדיר בחוסר הפוליטקלי-קורקטיות שבו, כזה שמחייב את לוזון, רגע אחרי שהכאב יקהה מעט, לשאול את עצמו לאן הוא, הכדורגל הישראלי ומכבי פ"ת ממשיכים מכאן. לוזון לא יכול עוד לעשות שקר בנפשו ועליו לקבל החלטות קשות. איש לא יכול להדיח אותו, איש גם לא יעשה זאת, אבל נדמה כי נמאס לכולם לשחק את המשחק הכפול. לוזון מעולם לא היה חלק מנשף המסיכות והודה תמיד באהבתו העזה למכבי פ"ת, אלא שאתמול הוא חצה את הרוביקון. מבחירה, וביוזמתו המלאה. כמה רגעים קודם לנאום האני מאשים שלו נקלע לוזון לעימות מיותר עם צלם "הארץ" ניר קידר, עימות שלא היה בו מימד אלים, אבל עדיף שלא היה מתרחש. לצלם שלום, גם ל"ספורט הארץ", השאלה היא איך יוצאים לוזון והכדורגל הישראלי מאקורד סיום שכזה לעונת 2011/12.

מחזור הסיום של ליגת העל

2. הנפילה של מכבי פ"ת היא תהליך ארוך, יסודי כמעט כמו הצמיחה המלהיבה של המועדון הוותיק. זה ניכר בבחירה מוטעית של מאמנים, בחוסר סבלנות כלפיהם, בליקוט אקראי ונעדר קונספט של שחקנים מקומיים ובנפילה סדרתית עם הזרים. הטריקים הקטנים של הלוזונים, היציאות הממזריות שעזרו לשרוד מול הגדולות, נלמדו היטב על ידי הקטנות, שהוסיפו גם אלמנט משלהן. ודווקא את זה שאפיין יותר מכל את מכבי פ"ת לאורך השנים, וחסר לה כל כך העונה – הרעב.

לא באמת משנה מה היה מקורו, הוא תמיד היה שם בכל פינה. בין אם זה היה הרעב ואפילו הזעם של הבעלים, הלוזונים, שביקשו להוכיח משהו לכולם, בין אם זה היה המכנה המשותף של השחקנים שהתקבצו באגודה וביקשו לנקום במי שוויתר עליהם או חיפשו הזדמנות מקצועית מצוינת לעשות קדנציה טובה, להשביח, ולעבור לקבוצה גדולה. בחינת העונה האחרונה מלמדת שהמימד הזה חסר למכבי פ"ת הרבה יותר משלוש הנקודות שלקח בית הדין.

חבר טוב הראה לי לפני כחודש כתבת ארכיון של הערוץ הראשון מ-1996 שמצא ביוטיוב, וסיקרה את רכישת מכבי פ"ת על ידי הלוזונים. עיניהם בורקות, לבם מלא עזוז, הפה לא נח לרגע והם נראים כועסים, מלאי תקוות ואמביציוזים עד אין קץ. רגע לפני שמשפחת לוזון מתכננת את המשך דרכה במכבי פ"ת, כדאי שתאתר את הקטע האמור, תצפה בו היטב ואולי תמצא את כל מה שאיבדה בדרך. זה הרבה יותר מאשר מקום בליגת העל.

משפחת לוזון, חסכנו לכם את העבודה. להלן הקטע:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קלריס חרבון. "פעם עורכת דין אמרה לי בדיון שהצמידים שלי מרעישים. אמרתי, אלה לא הצמידים, אני מרעישה לך בעיניים"

"אני לא גולה פוליטית, אני פרחה פוליטית"

ח"כ איתן גינזבורג. פגיעה ישירה ובוטה בחופש העיתונות

גם מפלגות המרכז-שמאל רוצות לפגוע בחופש העיתונות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ