סוף עידן טביב |

הכדור אצל האוהדים

כמות המתכת ב'חודורוב' אמנם גדלה בתקופת טביב, אך בסופו של דבר מדובר בחפצים שסופם להחליד. אוהדי הפועל יכולים לברך על המוגמר ולהתחיל לעבוד

ניר צדוק
ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צדוק
ניר צדוק

1. אפשר לברך על המוגמר, יגידו, למרות שזה לא ממש נגמר. יש עסקה, נכון, אך להפועל תל אביב אין עדיין קונה. מה שכן יש - עם העברת הקבוצה לידיו של עו"ד יואב מוזר, שישמש כנאמן - זה מוכר. מצב מיוחד. זו היתה בעצם דרישת המוחאים נגד אלי טביב; למכור, להוציא את הקבוצה מידיו. לא היתה פריבילגיה להתעסק בזהות הרוכש, וזאת מתוך הבהילות שמכתיב החשש הסובייקטיבי, עמו אי אפשר להתווכח, מחורבן אפשרי, כמו הידיעה שככה אי אפשר להמשיך. ובכל אופן, יבוא אלי, צביקה, חיים או סרגי אחד מאוקראינה - אין לדעת מה יהיה. לכל היותר, ואם יצוצו בעיות בעתיד, יגרמו גם לו למכור.

את הלקח הברור מתקופתו הקצרה של טביב בהפועל - אי אפשר להחזיק בקבוצה כנגד רצון אוהדיה - ניתן לפרש בשני אופנים, תלוי באיזה צד של השקל נמצאים. "לא נותנים לעבוד", יאמרו בציניות הבעלים. "לא נותנים שיעבדו עלינו", ישיבו האוהדים. תשובה מצוינת.

אוהדי הפועל תל אביב מוחים נגד טביב. האם יש להם את היכולת להחזיק את הקבוצה?

לעדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

2. סופה של הבעלות הפרטית? עד ל-1 באוגוסט, לשון ההסכם, תינתן לאוהדים עדיפות ברכישת הקבוצה. זה אומר, לפחות על הנייר, שמאה מיליון שקל מאדם פרטי שווים, למשך חודש וחצי, פחות מ-18.5 מיליון שקל מטעם ה"אוהדים". אמירה חברתית של ממש, גם אם נותר עדיין לבדוק למה בדיוק הכוונה במלה "אוהדים". האם יש לאוהדים את היכולת להחזיק את הקבוצה? ואם כן, באיזה מודל תתופעל? האם יונפקו מניות ויוקם דירקטוריון? לא פשוט, אך זו משמעותה של חירות - האפשרות למצוא תשובות לשאלות הללו.

3. יש מי שלא מבין על מה כל המהומה. מה בכלל רצו ממנו, אוהדי הפועל? שלוש שנים עם אליפות, שלושה גביעים ושלוש הופעות בשלב הבתים של מפעל אירופי זה לא מספיק? אמת, בתקופתו של טביב - תחילה כנוכח-נפקד ואחר כך כבעלים יחיד - גדלה באופן ניכר כמות המתכת במתחם חודורוב, אך מדובר בסך הכל בחפצים שסופם להחליד. מעולם לא התקיימה דאגה לעברו של המועדון - מפואר גם לפני בואו של טביב - אלא לעתידו. הקבוצה שיקבל הבעלים החדש היא לא "מחזיקת גביע", אלא קבוצה שמחזיקה בעיקר בחובות ומי ששמה ופעילותה היומיומית נפגעו בשל ניהול בעייתי. קבוצה שתחל את ההכנות לעונה הקרובה באיחור כמעט טרמינלי. אחת שזקוקה, הלכה למעשה, להחייאה. אז לקחה גביע, צורה לה.

4. ואולי לא היו הדברים מעולם, אומרים אחדים, וזהו רק תרגיל שנועד לאפשר לטביב ללכת עם ולהרגיש בלי. פרנויה לא אומרת בהכרח שלא רודפים אחריך.

טביב. במחנית אוהדי הפועל תל אביב, עזיבתו את הקבוצה היא הדבר החשוב ביותר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

"ג'ניפר לופז: מחצית". חזקה, חרוצה, לא פראיירית

הסרט על חייה של ג'ניפר לופז עושה תיקון לשנים של יחס מבטל כלפיה

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

כשחייה התרסקו, הציעו לה עבודה לא נחשקת, והיא מצאה בה יעוד

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

מלון מנדרין. עסקת מנדרין היא הרכישה הראשונה של הקרן אחרי השלמת גיוס של יותר מ-2 מיליארד שקל

קרן JTLV רכשה את מלון מנדרין בצפון תל אביב ב-190 מיליון שקל

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ