הזמן של מכבי חיפה לחשבון נפש

עם נקודה אחת מ-12 אפשריות, הגיע הזמן שהירוקים יערכו בדק בית, כזה שיקדם את היציאה מהמשבר. ואיפה הצבא של אלי כהן?

שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל

במכבי חיפה ממשיכים לשקר את עצמם. עכשיו התירוץ הרשמי שלהם לפתיחת עונה מזוויעה הוא "הלחץ". מושג שבכדורגל הישראלי נעשה בו שימוש ייחודי ותכוף מדי, כמעט כמו "ספגנו שער לא מחויב מהמציאות" או "יש לנו בעיה במצבים נייחים".

הטרמינולוגיה הזאת נועדה לכסות על אמת כואבת בהרבה, כזאת שמחייבת בדק בית אמיתי וחשבון נפש, עם או בלי קשר לסמיכות ליום הכיפורים. ראובן עטר, אדם הגון לטעמי, מיהר לשחרר התנצלות בסיום ההפסד לאשדוד. ובכן, רובן, ההתנצלות מתקבלת. אלא שגם בה אין כדי לקדם את היציאה מהמשבר המתמשך שבו שרויה חיפה. קבוצה שנמצאת בלחץ בעיקר בגלל שכמויות הכישרון והחוכמה בה כל כך נדירות. קבוצה שמרמה את עצמה וטוענת כי שיחקה מצוין נגד אשדוד.

נסו אתם להיזכר באיזה כדור חכם שנשלח לאחד החלוצים, נסו להיזכר באיזו פעולה התקפית שיש בה משהו מלבד כוח ומהירות, נסו לדלות איזו הצלה גדולה של שוער האורחים. כל מה שיש לחיפה להציע בימים אלו זו נחישות, השקעה ורצון גדול. תכונות שעשויות להיות תבלין מוצלח במידה שיש לך סגל ראוי ושחקנים שמסוגלים לפצח קבוצה שבלונית כמו אשדוד.

כאשר זה כל מה שיש לך, קבוצה כמו זו של יוסי מזרחי חוזרת מקרית אליעזר עם ניצחון קליל. ההתחמשות במהלך השבוע בדקל קינן ובאביחי ידין היא בבחינת פלסטר על שבר פתוח. לא רק שנעשתה באיחור רב, מאחר שבחיפה היו בטוחים בקיץ כי בנו סגל מושלם, אלא בעיקר כי היא רחוקה מלהביא את הקבוצה למקומות אליהם שאפה או היו מנת חלקה בעשורים האחרונים.

עטר ברגע של חשבון נפש

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

אם צריך למצוא הסבר מעמיק לקריסה של חיפה, אזי הוא נעוץ בהיעדר חוכמה. כסף מעולם לא חסר שם, ולרוב הוא נוצל היטב לבניית סגלים איכותיים. כסף לא חסר בחיפה גם בשנתיים האחרונות, אלא שהשימוש בו גובל ברשלנות פושעת. הוא מנוצל כדי להתחמש בזרים בינוניים (אנדלובו, פיליאבסקי ועוד) ומושקע בתוצרת מקומית שנופחה
ויצאה מזמן מכל פרופורציה שפויה (גולסה, טוואטחה ועוד).

איפה בחיפה, למשל, מסתובב כיום משהו שבכלל מתקרב לדבר הנפלא שעונה לשם ניר ביטון. זה אולי אחד ההסברים מדוע לקבוצות קטנות עם תקציב צנוע, ערמומיות בריאה וסקאוטינג איכותי, אין שום סיבה לחשוש ממכבי חיפה. אחרי הכל, כיום זה רק שם גדול מהעבר. והפסד לחיפה הנוכחית הוא משהו שאינו מחויב המציאות, אולי אף מחייב התנצלות.

2. צריך לקרות משהו יוצא דופן, כדי שאלי כהן יסיים את העונה בבית"ר ירושלים. כהן מתמודד בימים אלה לא רק עם סגל שמתאים למקבצי נדבות, אלא בעיקר עם גורמים בהנהלה שמייחלים לכישלונו. הוא תקוע להם כמו עצם בגרון, הם לא שוכחים שתפס את המקום של הבן יקיר לי יובל נעים ובעיקר מתקשים להתמודד עם עצמאותו המקצועית.

אם זה היה תלוי בהם, שחקן בינוני ומטה כמו לירון דיאמנט, ששוחרר מבית"ר בשבוע שעבר וסנט בכהן כאילו היה איזה תותח-על, היה חייב להיות שחקן הרכב ראשון ואופציה אחרונה לחילוף. עד כדי כך.

הצבא של כהן אמור להיות מורכב מקהל האוהדים המסור של בית"ר והשחקנים שלו. הטריו הזה, ורק הוא, ולמרות כל האחרים, היה אחראי לנס ההישרדות בעונה שעברה. אחרי שבית"ר רוקנה מכל משאביה, נותרו רק אלה. לא בטוח שזה יספיק גם לעונה הנוכחית, אבל הקרב על המקצוענות הוא כזה שאסור להפסיד בו. הוא חשוב הרבה יותר מהמבוכה נגד עכו.

אלי כהן. האם יסיים את העונה בבית"ר?צילום: ניר קידר

ואם כהן רוצה עצה קטנה, אז בבקשה. גם אם השוער השני שלך הוא קובי מויאל, הגיע הזמן שאריאל הרוש יעשה היכרות עם הספסל. אם יו"ר הקבוצה, שוער עבר מהולל, באמת מעוניין בהצלחת המאמן והמועדון, זה טיפ שהיה צריך להגיע כבר מזמן מכיוונו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ