האידיאולוגיה הגוטמנית חוזרת להפועל ת"א

כדי שתקופתו כמאמן הראשי של האדומים תוכתר כהצלחה, יצטרך יוסי אבוקסיס להוכיח את יכולות הלמידה שלו כעוזר וליישמם

ניר צדוק
ניר צדוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צדוק
ניר צדוק

1.בהפועל תל אביב מקווים שיוסי אבוקסיס יביא אתו למתחם חודורוב את ספר האימון המלא של אלי גוטמן. אלוהים יודע שלנבחרת הוא כבר לא יעזור. הספר, הכתוב בכתב צפוף תחת הכותרת "יומן המאמן לעונת 2007/8", נערך, כך אומרת השמועה, במהלך ארבע עונותיו של מאמן הנבחרת באדום, ובו מתואר השינוי שעבר כמו גם העביר קבוצה שלמה, ובעקבותיו הפך ממאמן עם תדמית הגנתית לאבי שיטת הנעת הכדור האסתטית.

מסופר שם, בגדול, איך להפעיל לחץ בצורה חכמה בחלק הקדמי ואיך לצמצם מרחקים בזה האחורי, ובקטן כיצד להוציא את המיטב מכישרונות דוגמת ורמוט ובן חיים. אין להפועל עניין שאבוקסיס יהפוך למאמן ראשי ומכובד בזכות עצמו. אם הוא רוצה להשתפשף ולגלות את עצמו, יש את בני יהודה או את הנבחרת. הוא לא צריך להמציא את הגלגל, רק להביא אותו אתו.

כמאמן ראשי, לא נדרש ממנו כעת להוכיח את יכולות ההוראה שלו, כמו את יכולות הלמידה. תכנית העבודה - לאמץ חזק-חזק את הזיכרון עד של-2012 לא תהיה ברירה אלא ליישר קו ולהפוך ל-2010. אם זה יקל עליו, יש לו יד חופשית לקרוא לאדל "אניימה", לדמארי "שכטר" ולשביט, עוזרו החדש, "יוסי". כל מה שעוזר לו להיכנס לדמות.

המאמן הלאומי והמרגל המועדף עליו. רואים עין בעין

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

2. לאחר פחות מתשעה חודשים בתפקיד, ניצן שירזי כבר לא מאמן את הפועל תל אביב. היו מי שחזו לו חיי מדף קצרים שכאלו עם כניסתו לתפקיד. הסיבות ברורות: היעדר ניסיון אימון במי שמכונות כאן "קבוצות גדולות", לא סמכותי מספיק כביכול, נכשל בכל מקום בו אימן מאז עזב את בני יהודה. איש לא חשב על סיבה אפשרית אחרת להפסקת עבודתו; אלו שצוינו אמורות היו להספיק.

יש בנסיבות הקשות שהובילו לעזיבתו של שירזי כדי לשפוט בחיבה יתרה את תקופתו במועדון, אך מאידך, אסור למשקפיים הוורודים לטשטש את לגיטימיות ההכרה בתרומתו האמיתית, זו שאינה תלויה בדבר, למועדון. חרף הכאוס שנוצר בשל מחאת האוהדים נגד אלי טביב, הצליח לזכות בגביע אשר תרם רבות לתחושת החוסן של המועדון בימים לא פשוטים, שמר על המקום השני והכין לעונה הנוכחית קבוצה שיש בה חסרונות, לחלקם לא הצליח עדיין למצוא פתרונות, אך גם לא מעט יתרונות.

תפקידו החדש, מנהל מקצועי, הוא לצערו של הכדורגל הישראלי תקן כמעט ריק מתוכן. מחלקת הנוער העזובה של הפועל צריכה התערבות של קבלן הריסות לפני שתהיה ראויה
לקלוט איש מקצוע שיקבע מדיניות שתקשר בינה לקבוצה הבוגרת. גם אם אפשר היה עדיין לצרף שחקנים, אין את הכסף לשלם להם. מה תהיה תדירות הגעתו למתחם חודורוב ומהן גבולות הגזרה של תפקידו החדש, אין לדעת, יש רק לקוות שבדיוק במידה שתעשה לו טוב.

ניצן שירזי. בן אדם טהור, ממש, אי אפשר להסביר אפילו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ