פרשנות |

הסיפור הוא שאין סיפור

תסמכו על אוסקר שיטפל כבר מחר בבוקר בליקויים שהתגלו בבאר שבע. הרי גורל העונה הזו תלוי כולו ביכולות של מאמן מכבי תל אביב

אלעד ליפשיץ-צרובה
אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד ליפשיץ-צרובה
אלעד ליפשיץ

למרות כל מה שינסו להסביר לכם הבוקר על ליקויים שכביכול נתגלו אמש בשורות מכבי תל אביב, היא עדיין תגיע פייבוריטית לגמרי למפגש שלה עם מ.ס. אשדוד במחזור הבא. מכבי קבוצה טובה, וגם אתמול, ברוב דקות המשחק, היא בקושי איפשרה להפועל באר שבע להחזיק כדור או להכתיב קצב.

לגבי הסגירות במצבים הנייחים - נו, תבחרו אופציה: אוסקר יטפל בזה כבר מחר על הבוקר, או שאולי הוא יספיק לעשות זאת עוד היום. זה נכון שמכבי היתה חשופה לחלוטין, ספגה בכמות מפתיעה ואיבדה נקודות ראשונות העונה באופן די מביך. אך עדיין, מה כל הבילד-אפ המטורף שנוצר סביב המשחק אתמול?

רבים הבטיחו בלי למצמץ שמכבי תגיע לטיול קליל בווסרמיל, ובדיוק באותו אופן, שוב בלי למצמץ, רבים יטענו הבוקר שמכבי חורקת ומשובשת. כך בונה התקשורת את מכבי כסיפור גדול לכל צרכן: או שהיא תדרוס את הליגה בטיולים, או שהיא תתרסק.

אלירן עטר מול ההגנה הבאר שבעית, אתמול בווסרמיל

טיול או התרסקות - זה יפה איך שיוצרים אייטמים. אלא שהמציאות מתקיימת במרחב הפוך לגמרי: מכבי יכולה להפסיד מבלי שתיווצר תגובת שרשרת של התרסקות, וכמובן שמכבי תוכל גם לקחת אליפות מבלי לדרוס את הליגה בכל שבוע. זו המציאות והיא די משעממת ביחס לסיפור התקשורתי. חבל, נכון, שיעמום זה לא מוצר צריכה מי יודע מה.

ובתוך השגרה הזו, של כמה משחקים טובים לצד נפילות, מה שבאמת יש זה קבוצה שצוברת נקודות בקצב לא רע וסובלת בעיקר מאימת העונות הקודמות, בהן צניחתה של לבנה אחת פוררה את הקיר כולו. אפשר להתחיל לפשפש בכוח בזיכרון ולמצוא איך בעונה שעברה הקבוצה המנצחת של מוטי איוניר הובסה מול רמת השרון ומשם רק צללה. מנגד, אפשר גם לנחש שאוסקר לא יפתח עם הסיאנס הזה את אסיפת הקבוצה הקרובה.

מכבי קבוצה עובדת. יש לה נחיתות ברורה של כישרון מול הפועל ת"א - יריבתה העיקרית על התואר, ולכן גורל העונה הזו תלוי כולו ביכולות האימון של אוסקר. אם הוא ישכיל לנער את האבק הפסיכולוגי שמנסים לפזר לו בקבוצה, ייתכן שהוא עוד ילמד אותנו לבסוף שהאליפות לא בהכרח צריכה לעבור בבאר שבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ