פרשנות |

המסיבה של ראובן עטר הסתיימה

כולם הכתירו את מאמן מכבי חיפה מראש, ועבודת האלילים לכבודו יצרה כאב ראש עוד טרם החל לאמן. עכשיו הוא חייב להתנער מהסיפורים שנרקמו סביבו

אלעד ליפשיץ-צרובה
אלעד ליפשיץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלעד ליפשיץ-צרובה
אלעד ליפשיץ

מפתיחת העונה ראובן עטר מקרין בעיקר צורך להתנצל. הוא מחצין חוסר נעימות, משדר מבוכה, ייתכן כי עטר אפילו מרגיש שבינו לבין הקהל נחתם איזשהו חוזה: אסור לו שהקבוצה תאכזב, אסור לו שתוציא תוצאות כאלה, אסור לו להרוס את מצב הרוח המרומם במסיבה שהרימו פה לכבודו במשך שנה שלמה.

זו הרי היתה חתיכת מסיבה לכבוד עטר. גם אם נערכה בלעדיו, גם אם לא ביקש אותה בכלל, הוא מוצא את עצמו כעת מיוסר ממנה, חש אחראי לה. מדובר באחריות הרבה יותר כבדה מאשר אחריות לאימון קבוצת כדורגל. זהו עול. עול שמשבש. כולם הכתירו מראש את הקוסם, כולם נשבעו לעצמם בשמו שמיד ברגע שיבוא, החיים כבר יתיישרו לאן שירצו.

עבודת האלילים של הפוסטרים הגדולים ביציעים, ההערצה הפנאטית, הציפיות האינסופיות איזה כאב ראש עבור מישהו שהגיע רק כדי לאמן. נדמה שעטר באמת חשב בצניעותו שהוא הגיע פשוט לאמן את מועדון נעוריו. והנה, כשהגיע, התברר לו שמעכשיו הוא עצמו זה המועדון. זוהי העסקה: מועדון מכבי חיפה מינה את ראובן עטר להיות המועדון בעצמו. עם המשא הזה מגיע עטר לכל אימון, לכל תדרוך.

ראובן עטר. בזגזוגים ובשינויים הוא לא פחות גרוע משאול מופזצילום: ניר קידר

כעת, התוצאות חלשות והמשא גובר. מאמן רגיל היה חש צורך לתקן. עטר חש צורך להתנצל. אלישע לוי זחל וגמגם במשך כל העונה הקודמת עם חיפה ולא חש שום צורך להתנצל. באחרונה הוא אפילו די התפאר בחלק מהישגיו, זאת לנוכח התוצאות שמושגות בחיפה העונה.

מבלי להיכנס לתוצאות שמושגות בהפועל באר שבע העונה, נדמה שלא יזיק לעטר להיות קצת אלישע פחות רגישות, פחות כאב, פחות להתנצל. אתמול בבלומפילד עטר הדיח את יניב קטן החלש מההרכב.

זה יכול להיות סימן ראשון לכך שנמאס לו מהמסיבה. מספיק לנסות ליצור אידיליות, הגיע הזמן להפוך שולחנות, לזעזע. עם כל הכבוד לזה שכולם החליטו שהגיע נסיך מהאגדות, עטר חייב להשתחרר ולהתנער מכל הסיפורים האינפנטיליים שנרקמו סביבו. קטן כבר בחוץ, ואסור לו לסגת מזה. נשאר עכשיו רק לזרוק עוד איזה עשרה פרזיטים מההרכב, ואז המצב יתחיל להיות בסדר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ