ראובן עטר פוטר |

אף אחד במכבי חיפה לא מזיל דמעה

ראובן עטר רצה מאוד להצליח, אבל עשה כל טעות אפשרית בדרך. מכבי חיפה, שקיבלה אותו בזרועות פתוחות, שמחה עוד יותר על הפרידה ממנו

שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל

יש הבדל עצום בין התמונות של יעקב שחר שניבטות אליכם ממסך הטלוויזיה במהלך משחקי הקבוצה, וחושפות אדם מהיר חימה, כעסן ואמוציונלי, לבין האדם שעומד בראש מכבי חיפה ואחראי להצלחות ולכישלונות של המועדון. שחר שיושב מאחורי השולחן וצריך לקבל החלטות, הוא אדם אחר לגמרי. שקול, ענייני, רגוע, כזה שיודע לקחת נשימה ארוכה ורק לאחר מכן לגזור דין. השחר הזה, לא ההוא מיציע הכבוד וממסך הטלוויזיה, היה זה שהחליט על פיטוריו של ראובן עטר.

איני יודע אם זאת ההחלטה הקשה ביותר שקיבל ב-20 שנותיו במועדון, כפי שבישרה הודעת מכבי חיפה עם הפיטורים, אבל אפשר לומר בוודאות שהיא אחת המוצדקות וההגיוניות שלו. אם שחר מאמין בלב שלם כי העניק לעטר את הסגל הטוב ביותר, או לפחות נענה לכל בקשותיו (כולל פרידה מיותרת ואכזרית ממאמן שוערים כמו גיורא אנטמן), אזי לא היתה אפשרות אחרת. עטר נכשל במכבי חיפה מבחינה מקצועית ואנושית, ולרגע אחד לא שידר כי הוא יכול או רוצה לתקן את דרכיו. ספק אם תמצאו בחיפה אפילו שחקן אחד, או עובד במועדון, שיזיל דמעה על הפרידה המוקדמת, והדבר נזקף לחובתו של עטר. איש שהמערכת באמת ובתמים שמחה לקבל, ועוד יותר שמחה על הפרידה ממנו.

הסיפור עם יניב קטן היה רק הקש ששבר את גב הגמל, אבל קיפל בתוכו את כל הליקויים של עטר. הוא הציג, שוב, מאמן חסר ביטחון עצמי שמוטרד מהמעמד של הקפטן, אדם קפריזי שהביך את המועדון בהחלטה שחייבה עדכון מוקדם של הבכירים, הגחיך את מערך הדוברות האמין של המועדון כאשר יום לאחר ההחלטה טען כי לא היו דברים מעולם, וחשף איש מקצוע שהתקשה לזהות כי - עצוב ככל שיהיה הדבר - קטן הוא עדיין השחקן הטוב ביותר של חיפה. לפחות העונה.

גמר ליגת האלופות

שחר קיווה כל הזמן שיגיע מפנה, שיצוץ איזה דאוס אקס מכינה ויעצור את המפולת. כאשר הבין שזה לא יהיה עטר, ידע כי רק הוא יכול וצריך למלא את התפקיד. שחר לא חיכה למפנה בדעת הקהל או להרעה ביחסים בין האוהדים לעטר כדי שיהיה לו קל יותר לבצע את הניתוק. זה רחוק מהסגנון שלו. היה לו קיץ שלם ועוד תשעה מחזורים כדי להשלים עם התובנה שעטר וחיפה זה סיפור יפה מהעבר, שאין לו אפילו סיכוי קלוש בהווה ובעתיד.

האם יעקב שחר קיבל את ההחלטה הנכונה? ספרו לנו בפייסבוק

כל מי שיצוץ עתה ויטען כי לעטר הגיעה הזדמנות נוספת, הוא אינטרסנט או אדם חסר מושג לגבי כל מה שקרה בחיפה בחודשים האחרונים. ואם לא, אז מדובר ברומנטיקן חסר תקנה, ומאלה מומלץ להיזהר. אין סיבה לשמוח לאידו של עטר, שבאמת ובתמים רצה להצליח בקבוצת נעוריו, אבל עשה כל טעות אפשרית וחרץ את גורלו. איש לא שם לו רגליים, גם לא קטן. עטר צריך עתה לבחון את התנהלותו כדי ללמוד מה היה בעוכריו, ואיך החמיץ הזדמנות כל כך קורצת.

כדי ששחר לא ייאלץ לקבל עוד החלטה כואבת, כדאי שגם הוא יעשה הערכת מצב מחודשת לגבי מה שקרה למועדון הכדורגל האיכותי ביותר בישראל. עליו לבדוק איך חיפה נתקעה עם סגל ישראלי דהוי ואנמי, מדוע היא מתקשה כבר שנים לאתר זרים משמעותיים ומה חלקו בדעיכה המתמשכת. השאלות הללו משמעותיות במיוחד לקראת ההחלטה על הבא בתור. רצוי שהבעלים יידע איזו מכבי חיפה הוא מציע למיועד ולאן הוא רוצה שייקח אותה. מעט יסרבו להצעה כזאת, מעט יותר מאלו יצליחו עם חיפה. אף אחד לא יצליח עם חיפה הנוכחית לשחזר אפילו משהו מהימים של עטר. כשחקן, כן?

יעקב שחר. אחת מההחלטות המוצדקות וההגיוניות שלוצילום: נמרוד גליקמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ