פרשנות |

ההחלטה הנכונה של אבי לוזון

יו"ר ההתאחדות לכדורגל צדק כשהחליט לקיים את המחזור כסדרו, אך זה לא עניין את התקשורת שבחרה לנגח אותו בכל מקרה

אורי אוזן צרובה
אורי אוזן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי אוזן צרובה
אורי אוזן

שבוע לא פשוט עובר על תושבי מדינת ישראל: כ-30 אלף חיילי מילואים גויסו, מאות רבות של רקטות נורו לעבר יישובי הדרום, כשגם בתל אביב ובירושלים ירדו למקלטים.

המשחק של מכבי פתח תקוה מול מכבי הרצליה בראשל״צ נדחה עקב יירוט מוצלח של כיפת ברזל מעל העיר - למרות שאוהבי הקונספירציות יאמרו שהביטול היה מכוון בכדי שהמשחק יתקיים במושבה - ואבי לוזון עמד בפני החלטות לא פשוטות בדבר גורל המחזור.

מחד גיסא, נטען כי אי אפשר לשחק כדורגל כשהמדינה במלחמה, כשהזרים טסים מפה וכשהישראלים שחיים תחת איום האזעקות, דואגים יותר לשלום יקיריהם מאשר לספורט.

מאידך גיסא, פיקוד העורף מאפשר פעילות בגוש דן, והרקטות יותר מפחידות ומשבשות חיים מאשר גורמות לנזק אמיתי. אנחנו גם רוצים להראות לעולם שנשמרת השפיות, ושברוב חלקי הארץ המצב תקין יחסית.

לוזון. מפחד ממחיקת הישגו הגדול ביותר- אירוח יורו הצעירותצילום: ניר קידר

לוזון טוען, ובצדק מבחינתו, שביטול מחזור יגרום לקבוצות אירופיות לא להגיע וגרוע מכך - אירוח יורו הצעירות, ההישג הגדול ביותר בקדנציה שלו, יעמוד בסכנה. אמנם האמירה שלו על כך שהתקשרו מליון וביקשו לבטל את המשחק היתה מעט מביכה (הצרפתים כבר שיחקו בקרית אליעזר), אבל יש משהו בטענותיו ועובדה שהמחזור עבר בשלום ושגרת החיים בת"א וצפונה נשמרת, פחות או יותר.

הדבר שהרגיז אותי יותר מכל היה חוסר המידתיות של התקשורת בין אופי הסיקור של אבי לוזון לבין שמעון מזרחי. כשיושב הראש המיתולוגי של מכבי תל אביב התעקש לקיים את המשחק מול מלאגה ביום חמישי, למרות ששעתיים לפני המשחק הושמעה אזעקה בתל אביב, התקשורת היללה אותו ואת העובדה שגרם לשחקני היריבה להופיע למשחק כאילו כלום לא קרה.

המחזור היה צריך להתקיים? שתפו אותנו בדף הפייסבוק של ספורט הארץ

כשלוזון התעקש על קיום מחזור בתנאים דומים, התקשורת התנפלה עליו כנשוכת נחש. יו"ר ההתאחדות אמנם יוצר לעתים אנטגוניזם בדרך שבה הוא מגיב ומתראיין, אבל חבל שהתקשורת בוחרת לנגח אותו בכל מצב, גם שמהלכים שלו משדרים חוסן ומתבררים כנכונים. אסיים בברכת המשך שבוע שקט, ושלהבא נתעסק בכדורגל נטו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ