עולה להתקפה |

מה פרדי דוד לא מבין?

מאמן הפועל ר"ג בחר שלא להעלות בהרכב את אחיו של בעל הבית ועזב בטריקת דלת. אם ידע שזו המציאות במועדון, מדוע הגיע אליו?

שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל

"תבינו לבד למה". נכון לעכשיו, זאת התגובה היחידה שהסכים לספק פרדי דוד, מאמנה המתפוטר של הפועל רמת גן, לאחר פרסום הידיעה המפתיעה משהו על סיום תפקידו. דוד הוא אחד המאמנים האינטליגנטים כאן, אדם שמכיר ויודע משהו בעבודה עם תקשורת. כאשר הוא אומר "תבינו לבד למה", דוד מבקש מכם לזכור שהבעלים של הפועל רמת גן היא משפחת ארקין, מי שמנהל עבורה את העניינים הוא ניר ארקין ובשער הקבוצה עומד איתי ארקין. הבנתם?

דוד לא רווה נחת מהיכולת של איתי כבר הרבה זמן. היה לו בקנה שוער זר כמועמד לחיזוק ויש לו על הספסל את גיא סולומון. ביום שלישי, בגביע הטוטו, העז דוד לפתוח עם סולומון. למחרת הלך הביתה. הפועל רמת גן, כדאי להזכיר, נלחמת על חייה בליגת העל, ועמדת השוער עשויה להיות קריטית לגבי סיכוייה לשרוד. מאמן אמור ליהנות מחופש מלא לבצע שינויים פרסונאליים, וכאשר הבעלים והאח של מונע זאת ממנו, אין לו מה לחפש באותו מועדון. זה מה שדוד רוצה שתבינו לבד.

ניר ארקין יספר סיפור אחר בתכלית. הוא יתעקש כי הפרידה מדוד לא קשורה לזהות של מי שלובש את אפודת השוער. ובכלל, יש לו אליבי לא רע. רמת גן נמצאת כרגע במקום ממנו נושרים ללאומית, כך שללמד סנגוריה על דוד זאת מלאכה לא פשוטה. אוהדי הקבוצה, לפחות על פי הודעה שפרסמו, תומכים בבעלים. החישוב שלהם פשוט, ודי מציאותי: בלי משפחת ארקין, אפילו הצרות של הכח רמת גן ייראו כמו גן עדן ביחס למה שיקרה להם. הנה, הם הבינו לבד.

דוד. אולי לא כדאי לו לסמוך על כך שנבין הכל לבדצילום: נמרוד גליקמן

הבעיה היא שלפרדי דוד עדיין אין את האומץ שיש למשל לאלי כהן, מאמן בית"ר ירושלים. בימים הרעים של הקבוצה, כאשר לא היה לזכותו ניצחון אחד לרפואה, כהן לא חשש לפתוח את הפה ולספר על מסע הלחצים שהופעל עליו על ידי גורמים בהנהלת הקבוצה – גל יוסף, משפחת דיאמנט ומומי דהאן – לשתף את יקיריהם. כהן לא ביקש מאף אחד להבין לבד, כי היו לו מספיק ביצים וכי חשב שאין סיכוי שמישהו יבין לבד. הוא לקח סיכון אמיתי, וייתכן שהפסד נוסף היה גוזר את דינו, אבל הלך עם האמת שלו עד הסוף. זאת הסיבה שהוא כל כך מוערך. ייתכן שלא ימצא בקלות עבודה אצל בעלים שמעדיפים את המאמן שלהם כנוע, צייתן ואסיר תודה על הזכות לעבוד ולהתפרנס. ניר ארקין ודאי לא יהיה מעסיק פוטנציאלי של כהן.

חשבתי על הבקשה של פרדי דוד לא מעט, ורק דבר אחד לא הצלחתי להבין לבד. הוא הרי ידע שזאת הסיטואציה, הוא ידע אצל מי הוא מועסק, היה לו ברור שהמשפחה עלולה לחשוב בשלב כזה או אחר שאיתי חשוב יותר מהקבוצה, אז למה בחר לעבוד בהפועל רמת גן? מה, הוא לא הצליח להבין את זה לבד? מה, ייתכן שבחר בכסף, בחוזה הנדיר והנדיב שניתן לו על ידי הארקינים בתמורה ליושרה המקצועית שלו? אולי לא כדאי לפרדי דוד לסמוך על כך שנבין הכל לבד. הוא עוד עלול לצאת רע מהסיפור הזה.

אנשים צריכים להתפרנס ואני תמיד מזכיר זאת לעצמי. לכן, חשוב לאחל הצלחה לאלי כהן, מאמנה המצוין של הפועל עכו עד לעונה הנוכחית, שבחר במודע ובפיכחון מלא להתפרנס מהכסף של משפחת ארקין. הוא היה יותר מדי זמן לבד, ובוודאי הבין היטב מה נדרש ממנו בג'וב החדש.

אבו עלי?

עלי חטיב הוא אותו שחקן מסכן מהאירוע הדוחה באיצטדיון המושבה בעונה שעברה, בו ננגח על יד מאמן השוערים של מכבי פ"ת בסיום המשחק בו הפסידה קבוצתו הפועל חיפה. חטיב היה הקורבן במקרה האמור, אבל ודאי לא שה תמים. הוא לקח חלק בקטטה מכוערת, נכנס לכר הדשא למרות שלא היה בין ה-11 שסיימו את המשחק ונראה בבירור מחליף מהלומות עם שחקני פ"ת עוד לפני שננגח. לא במקרה החליט בית הדין של ההתאחדות להרחיקו לשלושה משחקים בעקבות התנהגותו.

עכשיו חטיב רוצה לספר לכם סיפור חדש, הזוי כמעט. בשבת, במשחק של קבוצתו מכבי נתניה נגד בני סכנין, הוא ירק על עידן ויצמן, והורחק. אבל, היי, יש לו אליבי. חטיב מנסה לשכנע אתכם שוויצמן, לא פחות ולא יותר, אמר לו את המלים הבאות: "חמאסניק מחבל, ערבי מסריח, בן זונה. לך תעזור לאנשים בעזה". אותו ויצמן שמשחק בסכנין כבר מספיק זמן, אותו ויצמן שמסתובב בסכנין ואהוב על תושביה ואוהדיה, אותו ויצמן שחברו הטוב ביותר בקבוצה הוא חאלד חלאיילה.

עדכונים ופרשנויות מליגת העל גם בפייסבוק של "ספורט הארץ"

ויצמן הודה כי קילל את חטיב, אלא שלטענתו זה היה במסגרת הטראש-טוק הרגיל שמנהלים ביניהם שחקנים. כן, אפילו כדורגלנים. לכל היותר אמר לחטיב "בן זונה". דוחה, נמוך מדי, אבל נעדר כל רקע גזעני או הקשר מדיני-פוליטי. חטיב מתעקש לפמפם לכם את הנארטיב היהודי-ערבי, להוסיף לו תבלין מבטיח שמקורו בסמיכות המשחק למבצע "עמוד-ענן" ולרקוח מלחמה במקום שבו הדו-קיום מצליח באופן נדיר כל כך לשרוד את המציאות המורכבת.

עלי חטיב."בית"ר עשתה טוב כשהחליטה להחתים שחקנים מוסלמי"צילום: דף הפייסבוק הרשמי של מכבי נתניה

אין לי שום אפשרות לקבוע שחטיב משקר, אבל הנסיבות לרעתו. שוב הוא מעורב בתקרית מכוערת, שוב מתברר כי אינו תמים. איש משחקני סכנין לא גיבה אותו, ומי שכבר התבטאו בעניין טענו כי אין סיכוי שוויצמן יאמר דברים כאלה. יהודים וערבים כאחד. מכבי נתניה, בראשות המאמן טל בנין, שוקלת לוותר על שירותיו לנוכח התנהגותו.

בינתיים, הספיק חטיב להתנצל. אולי כי כדאי לעשות זאת בעומדך לפני בית הדין של ההתאחדות רגע לפני גזירת העונש, אולי כי הוא באמת מבין שחרג מגבולות הטעם הטוב. שוב. חטיב חייב להבין כי הקרדיט שלו הולך ואוזל, וסביר כי מעורבות נוספת שלו באירועים מהסוג הזה תשים סוף לקריירת המשחק שלו בליגת העל. כולל בני סכנין, למקרה שחשב ששם הכללים אחרים. בינתיים, שלח אותו בית הדין לתקופה של שמונה משחקים ביציע כדי לעשות חושבים. גם שם אף אחד כבר לא מאמין לו.

סליחה, תקלה

דני נוימן ויורם ארבל חייבים התנצלות לאוראל דגני, מגן מכבי חיפה. בתוספת הזמן, רגעים לפני שחיפה ואריק בנאדו משיגים ניצחון כל כך חשוב בטדי נגד בית"ר, נשכב דגני על הדשא ולא היה מסוגל להמשיך. נוימן וארבל, אנשים הגונים לטעמי, חשבו שדגני לא מספיק מחויב. מאוחר יותר התברר כי דגני נפגע בצורה חמורה בשרירי הבטן ויחמיץ למשך תקופה לא מבוטלת את משחקי קבוצתו. שחקן כדורגל מתחזה לא פעם במטרה למשוך זמן או לסדר כרטיס (צהוב או אדום) ליריב, אבל הוא לעולם לא יפקיר את חבריו בנחיתות מספרית. ודאי לא אחד כדגני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ