אלעד זאבי-צרובה
אלעד זאבי

קווין לאב לא מוכן לשתוק. קווין לאב לא משחק לפי הכללים הלא כתובים לפיהם אינך יורק על הכפית שמאכילה אותך. קווין לאב יגיד את שעל לבו, גם אם לאנשים לא יהיה נעים לשמוע זאת. קווין לאב הוכיח זאת בשבוע שעבר, כשתקף בפומבי את המועדון בו הוא עובד, את בעליו והג'נרל-מנג'ר שלו בצעד חריג מאוד, כשמדובר בשחקן NBA שאינו קובי בראיינט.

אדריאן ווז'נרובסקי מ"יאהו" ישב (או עמד) ורשם (או הקליט) חומר תבערה מהסוג שעיתונאים בכל העולם חולמים עליו. לאב שפך בפניו את כל מה שישב לו בבטן במשך חודשים: אוזלת ידו של הג'נרל-מנג'ר דייויד קאן ("כל עונה אני נכנס לחדר ההלבשה וכמעט כולם פרצופים חדשים. אין שום תוכנית ארוכת טווח?"); היחס מצד הבעלים גלן טיילור ("הוא אמר שהוא לא חושב שאני כוכב כי לא הובלתי את הקבוצה לפלייאוף. זו היתה גלולה מרה לבלוע, כי זה לא שהיו כלים מסביבי"); והיחס מצד המועדון אחרי ששבר את ידו במהלך קדם-העונה ("אנשים פקפקו ביושרה שלי").

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

ואז הוא התחיל לדבר על כסף. על כך שהעובדה שלא קיבל חוזה מקסימום (80 מיליון דולר לחמש שנים) העליבה אותו כי מדובר למעשה בהתחייבות שלא היתה מצד הקבוצה לשחקן המרכזי שלה, ועל כך שנראה לו שהמועדון שומר את הסטטוס הזה לריקי רוביו ("היתה פה אג'נדה, העדפה של אפשרות עתידית על פני דבר בטוח"). בנקודה הזו, אגב, אנשים רבים איבדו עניין והחלו לשרוק בוז ללאב. אם לא כלפי חוץ, לפחות בלב.

לאב. אומר את שעל לבו

יש קו דק שמפריד בין דרישת כבוד לגיטימית לאגו טריפ, אבל לרוב, המתבונן מהצד לא באמת מסוגל לשפוט איזה מצב דורש את התגית הראשונה ואיזה ראוי לשנייה. תיוגו של לאב ברשימת הסופרסטארים הבכיינים, שחושבים שהם מחזיקים את קבוצתם במקום רגיש הוא לכאורה הגיוני, אבל במחשבה שנייה, גם אוטומטי מדי. כל אחד היה חש פגוע וכועס אם הבוסים שלו היו מעליבים אותו או מפקפקים ביושרתו (ואפרופו הפציעה בידו: איזה מועדון חסר אחריות נותן לשחקנים בשווי עשרות מיליונים לעשות שכיבות שמיכה על מפרקי אצבעות?).

הסכומים שמרוויחים השחקנים הטובים בעולם גורמים לעתים לאוהדים להסתכל עליהם כרובוטים עם תג מחיר. אם קווין לאב מרוויח 62 מיליון דולר לארבע שנים, סכום שיכול לפרנס מדינות קטנות, מי הוא בכלל שיתלונן על משהו, כלשהו, מתישהו? שישחק כדורסל וישתוק, ואם הוא מחליט לזמר, שיעשה זאת עם דודו מייק, באיחוד של "הביץ' בויז" ולא באמצעות שחרור קיטור ורבלי שעלול להזיק לקבוצתו – זו שהוא אמור להיות הפנים שלה. אבל מה קורה אם הוא כבר לא יכול לשמור בבטן? קווין גארנט שמר בבטן במינסוטה במשך 12 שנה. זה הביא לו גמר מערב אחד לרפואה והרבה יותר מדי לילות מתסכלים בתקופה הזו.

הרעיון כאן הוא לא לספק כתב הגנה ללאב, אלא להזכיר שלא חייבים למהר לשפוט אותו – ולו רק מהסיבה שאי אפשר להגיד לבן אדם מה להרגיש - אפילו אם הוא מרוויח 62 מיליון בשביל לשים כדור בסל ולקטוף אותו משם. לאב לא צריך להפסיק להתנהג בצורה אנושית רק בגלל הכסף, אבל קשה להכחיש שהמניפסט – חלק לא מבוטל ממנו מוצדק, אגב - התחיל לסטות מהמסלול ברגע שהחל לדבר עליו. חלק מאוהדי מינסוטה דאגו להבהיר לו את זה במשחק הראשון אחרי שהכתבה פורסמה.

בעיה אחרת בנאום ה"אני מאשים" של לאב היתה התזמון הדי תמוה שבו נאמרו הדברים. דווקא העונה נבנה במינסוטה סגל מרתק, במובן החיובי של המילה (ולא במובן האנתרופולוגי, כמו הסגל של פורטלנד ג'יילבלייזרס בעשור הקודם). למרות פציעות ומחלות, הטימברוולבס משחקים לא רע, נמצאים בעמדת פלייאוף ומסוגלים להעמיד חמישיות שביכולתן לתת מענה כמעט לכל יריבה. ויש אפילו מאמן מצוין. רוביו – שחזר במשחק מול דאלאס בשבת וקיבל את כל האהבה שנחסכה מלאב שלושה לילות קודם לכן – אמור לתת לקבוצה דחיפה נוספת קדימה. העיתוי, כאמור, היה קצת מוזר.

להגנתו טען לאב שאמר גם הרבה דברים חיוביים על הקבוצה הנוכחית, מה שלא כל כך השתקף בכתבה. ועדיין, הוא לא התנצל על דבריו. הוא הבהיר כי אינו מתוסכל מהמועדון וכי מבחינתו אמר מה שאמר והסיפור הסתיים. ניסיון העבר מלמד שכאשר שחקן אומר דברים כמו "יש לי זיכרון מצוין לאנשים שפגעו בי", הסיפור ממש לא הסתיים, ובטח שלא יסתיים בהארכת חוזה מעבר ל-2015, אז יש לו אופציה להפוך לשחקן חופשי. מצד שני, האיש כבר הוכיח שהוא לא ממש פועל על פי פרוטוקול התנהגות מקובל, כך שאולי בכל זאת יש צ'אנס נוסף לאהבה בשידוך הזה.

האם המיטב של לאב ישכנע אתכם שהוא צודק?:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ