פרשנות |

הפועל ת"א הולכת על חבל דק

לאדומים יש צדדים חיוביים, אך גם לא מעט שליליים, ואלו התנקזו לערב אחד, שיצר את אחד הימים המגעילים הזכורים בכדורסל הישראלי

אביב לביא
אביב לביא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביב לביא
אביב לביא

הפועל תל אביב היא הקבוצה שהולכת על החבל הכי דק בליגה: זה נכון גם לגבי הכדורסל עצמו - במיטבה היא הקבוצה המדליקה, הישראלית והמרגשת ביותר בענף, ובמירעה היא נראית כמו חבורה של שחקנים מוגבלים שלא מסוגלים לקנות סל - וזה נכון גם לגבי מה שקורה מחוץ לקווים.

ארז אדלשטיין הוא המאמן הכי מבריק בליגה ובאותה נשימה גם הכי בלתי נסבל, והקהל של הפועל תל אביב הוא חגיגה באדום, ושנייה אחר כך הופך לסיוט. אתמול התנקזו כל הצדדים השליליים של הפועל לתוך ערב אחד, ויצרו את אחד הימים המגעילים שנראו לאחרונה בכדורסל הישראלי. וגיא פניני אפילו לא היה שם כדי לספק תירוץ.

נכון, הכל התחיל באובר-קולינג מעצבן של השופטים. רק שטעויות של שופטים הן מסוג האירועים המצערים שקורים בכדורסל ושקבוצה צריכה לדעת להתמודד איתם. התמודדות של הפועל תל אביב מתבטאת בהפקה של דרמת מקור אחרי כל שריקה: אדלשטיין מתיישב על האוזן של השופטים ומגיב על כל החלטה במחול מחאה מודרני; נדמה שאת הטכנית שלו הוא חטף על חפירת יתר.

שחקני הפועל ת"א מנסים לעכל את ההפסד מול נתניה, הערב. תיאטרון הקיפוח של המאמן מדליק את השחקנים ואת האוהדיםצילום: ניר קידר

תיאטרון הקיפוח של המאמן מעביר לשחקנים מסר, אלה מצדם ממשיכים את פסטיבל התגובות על המגרש, וכולם ביחד מדליקים את האוהדים, שלא זקוקים להרבה כדי להידלק. כל זה הופך לעיסה של עצבים שבינה לבין הנאה מכדורסל אין שום קשר, שבשיאה אורי שלף צריך להתייצב מתחת לסל ולדאוג שחבריו לעמותה הקסומה לא יטלטלו אותו וירסקו את שאריות הערך הספורטיבי של המשחק.

אדלשטיין אמר בסיום ש"זה היה ערב עצוב לכדורסל הישראלי", מבלי להבין שלא רק השופטים אחראים להפיכת הערב הזה למה שהיה. לא נורא, בשביל להבין את זה יש לו מנהלים. בהנהלת העמותה של הפועל תל אביב יושבים אנשים נבונים ומוכשרים, שהפכו את הקבוצה שכמעט נמחקה לסיפור ההצלחה שהיא.

רגע לפני שההצלחה מתפוצצת להם בפרצוף, הם צריכים להבין שהלחץ, ההיסטריה והאנרגיות השליליות פועלים כמו בומרנג נגד הקבוצה, גם במגרש - ארבעה הפסדים ביתיים כנראה מלמדים משהו - וגם מחוץ לו. תפקידם להכיר בכך שהפועל תל אביב הולכת על חבל דק במיוחד, ואם לא תיקח את עצמה בידיים היא עלולה למצוא את עצמה מהצד הלא נכון שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ