פרשנות |

כמעט כמו גווארדיולה

המהפך שביצע בנאדו בחיפה הושלם הערב, כשהשיב לה את עוצמתה המנטלית, בדרכו להיות עבורה מה שהספרדי היה עבור ברצלונה

שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי ברזל-צרובה
שלומי ברזל

1. כדי להשתכנע סופית שתופעת אריק בנאדו ומכבי חיפה אמיתית, חיכיתי לפעם הראשונה בה הקבוצה תיקלע לפיגור. אפשר לטעון שמדובר בעקשנות מיותרת, ומאחר שזה לא קרה בשבעת המשחקים שניהל עד כה בנאדו, מוטב היה לסכם עוד קודם למפגש עם עכו ולומר כי המהפך הושלם.

אלא שזה לא הספיק. לפחות לא לי. כל כך הרבה שדים מוזרים וחוליים בלתי נתפשים ידעה חיפה בימים הקצרים של ראובן עטר כמאמן, עד שתפנית כזאת של 180 מעלות היא משהו שקשה להאמין בו. אבל לא עוד. בנאדו עשה זאת.

מי שרוצה לקרוא לו פסיכולוג, כנראה אינו נמנה על אוהבי בנאדו ומבקש לצמצם את תרומתו לנבכי הנפש בלבד. בנאדו אולי התחיל בנקודה הקריטית הזאת, אבל ודאי לא הסתפק בה או נעצר בה. הוא החזיר לחיים מבחינה מקצועית שחקנים שנראו אבודים בימי עטר, והשיב לחיפהכקבוצה וכמועדון את העוצמה המנטלית.

אריק בנאדו, הערב בקרית אליעזר. התפנית המדהימה שביצע בחיפה היא משהו שקשה להאמין בו.

חיפה טרם עידן בנאדו היתה זקוקה לפיגור מוקדם כדי להמשיך ביתר שאת תהליך פירוק ואובדן אמונה עצמית, ואילו אתמול היא נזקקה לפיגור הזה כדי להתעורר מעט, לנפח את החזה, לתקוף, למחוץ ולהיות כל מה שהיתה פעם.

בסוף הפסקה הנוכחית תגיע קביעה שעשויה להוליד דיון מעניין, אבל גם יש חשש כי תזמין טוקבקיסטים אווילים וסתם אנשים טיפשים לסגור חשבון עם כל מי שבא להם. אני לא מבקש לרגע את הסכמתכם לכתוב או את הערצתכם על האומץ ועל ראיית הנולד בהם התברך הכותב, אלא רק שתעצרו לרגע ותחשבו על הדמיון בין שני הסיפורים, על אף ולמרות הכל: אריק בנאדו, אומר זאת ולא אברח, עשוי להיות עבור מכבי חיפה כמעט כל מה שפפ גווארדיולה היה עבור ברצלונה. מיותר לציין שהוא לא יזכה עמה בליגת האלופות. ובכל זאת.

.2דרור קשטן, בקמצנות הוורבלית הידועה שלו, מודה כבר בפעם השנייה בתוך פחות מחודש שהוא לא באמת יודע מה קורה בבני יהודה. הוא לא יצעק זאת במלוא גרון, הוא לא יתראיין בנושא באריכות, אבל הוא מודע לבעיה ומודה בקיומה. ובשביל קשטן, זה לא מעט.

אם יש משהו שמאפיין את הקבוצות של קשטן, זאת היציבות. לא תמיד היא מגיעה כבר עם פתיחת העונה, אבל לרוב אחרי עשרה מחזורים לערך ניכרת טביעת אצבע ברורה של המאמן הוותיק. יותר מאשר חוסר האונים של אוהדי בני יהודה, נדמה כי קשטן הוא המופתע הגדול ביותר העונה מהתצוגה של חניכיו בכל מחזור. הוא פוגש אותם כמעט כל יום מרביץ בהם תורה, מלמד, מדריך, נוזף, מתקן ואז מגיע המשחק והוא לא באמת מוצא קשר בין מה שתכנן לבין מה שקרה. וקשה לחשוב על משהו שכואב יותר למאמן.

קשטן היה הוגן מספיק ודיבר על כך גם כאשר בני יהודה ניצחה את המוליכות מכבי ת"א והפועל ת"א. הוא כמעט ניבא את ההפסדים שבאו מיד אחר כך לבארשבע ולהפועל חיפה האנמיות.

יש מאמנים שאם תגדירו את הקבוצה שלהם כ"משוגעת" יראו בכך מחמאה. עבור קשטן, זה הכישלון הכי גדול. ומה לעשות, בני יהודה, נכון למחזור ה18-, היא הקבוצה המשוגעת של ליגת העל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ