אלעד זאבי-צרובה
אלעד זאבי

אפשר ואולי גם רצוי להתייחס בציניות הראויה למסע המשחקים של מכבי חיפה בארצות הברית. לתהות מה מרוויחים מדחיסת אנשים גבוהים למחייתם באוטובוסים במשך תשע שעות, לגחך על התרומה המקצועית שטמונה בתבוסות ידועות מראש שפרושות על פני שבועיים ובעיקר לשאול מדוע הליגה המקומית צריכה לעשות סלטות ביורוקרטיות באוויר בשביל לאפשר את כל הטוב הזה.

אלא שאתמול ברוממה חשפה מכבי חיפה גם את הפלוס המשמעותי שהרוויחה מנסיעה לפרק זמן משמעותי, שבמהלכה התנתקו שחקניה מהסחות דעת והתמקדו בללמוד אחד את האחר. כנראה שדמונטז סטיט גם מכיר טוב יותר את הרגלי הנחירות של אלכס צ'וברביץ' בין שתיים לארבע, אבל הוא כבר לבטח יודע טוב יותר מתי לצפות ממנו לחיפוי בהגנה. כימיה בכדורסל זה תהליך שנרכש על ידי זמן. במובן הזה, זמן האיכות של חיפה עם עצמה זירז את התהליך — ודאי אם משווים לשני משחקי הליגה הראשונים.

בעוד שההתקפה שלה תמשיך לסבול כל העונה מפצע שאפילו זמן יתקשה לרפא — עם כל הכבוד לדגן יבזורי, אין לה גו־טו־גאי מובחן כמו דונטה סמית' בשנתיים האחרונות — הרי לפחות כעת משהו טוב קורה בהגנה. בנימת "קשה באימונים מול קבוצות NBA, קל בקרב מול הפועל תל אביב", התברר שדברים שבלתי ניתן לבצע מול דמיאן לילארד ודמרכוס קאזינס, אפשריים בהחלט מול דוראנד סקוט וג'רון מימון.

אלכס צ'וברביץ', אתמול ברוממה. זמן לנחור וזמן לעזור מתחת לסלצילום: שרון בוקוב

כמובן שיום התקפי מביך של הפועל תל אביב לא הזיק, אבל בין אם היתה זו שמירה אישית, אזורית או לחץ על כל המגרש אחרי סל, כמעט לא היתה התקפה שבה הרגישו האדומים בנוח. הם התחילו עם שישה איבודים בחמש דקות, וזה לא ממש השתפר משם (31% מהשדה במחצית הראשונה). הידיים המארחות היו כמעט בכל מקום; מתוך 21 איבודים של הפועל ת"א, 13 נחטפו על ידי שחקני חיפה, שחסמו גם תשע פעמים ולפתע נראו כסיירת מובחרת ובעיקר נלהבת. כשכל כדור רבע אבוד מגיע לידיהם, מה הפלא שלבסוף גם ההתקפה ניזונה בהתאם.

ואולי ג'ף רוזן בכלל עבד על כולם. זייף דפי סטטיסטיקה, ערך דיגיטלית תקצירי משחקים ולמעשה לקח את הקבוצה להשתלמות אצל נדב הנפלד בגבעתיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ