שי כהן טביבי

ה-24.7 היה יום מיוחד עבורי. בתי הבכורה נולדה בסביבות 19:00, שעון ישראל. שעתיים אחר כך, חטפה הפועל באר שבע מהלומה קשה בזאגרב ומאז, רק אכזבות. עלמא כבר בת חודשיים ואת טעמו של ניצחון היא טרם ינקה. כולנו תקווה שיגיע לפני שתאכל מוצקים.

צאת סוכות בטרנר, עצרנו את נענועי הלולב כדי לחזות ב-90 דקות, בהן קבוצה אחת - האלופה למי ששכח - ביקשה עוד קצת זמן עד שתצטרף לעונת המשחקים 18/19. יריבתה ביקשה זמן נוסף להתגלגל על הדשא.

אבא, מי שלפני שבועיים התעקש שהעונה נגמרה, עשה את הדרך מהחניה אל היציע, כשכולו תקווה במסע הקניות לחגים שביצעה אלונה ברקת. "רק תעזור לי עם השמות, לא בטוח שאזהה מרחוק", הוא אמר. בכל זאת, לפני קצת יותר משבועיים שיחקה על אותו המגרש קבוצה כמעט אחרת. "סבע זה הקטן שם מימין...עכשיו הוא בשמאל ושוב בימין", אמרתי לו בניסיון לסמן איפה נמצא העתיד של המועדון שלנו.

האדומים החליפו מקומות בקצב מסחרר, שיחקו מהר ובנגיעה, אפילו בעטו למסגרת, מסורת שנולדה שבוע שעבר באשדוד, אבל דווקא הרשת לא נעה. בינתיים, אחרי שצלחנו את מסדר הזיהוי הקצרצר, התווכחנו על ההבדל בין סאבו לאיינבינדר והתפלספנו בסוגיה - האם האסלביינק יכול לשחק כחלוץ או שמא מדובר על קשר מצטרף. זרמו הדיווחים מנתניה, הפער מחדרה עומד כבר על 7 נקודות. היינו כחולמים.

המחצית הראשונה הסתיימה עם חילוף מוקדם, שינוי מערך ו-ויכוחים, בין מחנה האופטימיים הנצחיים ואלו שלנצח בטוחים שהקבוצה מועמדת לירידה, "אם לא ננצח היום, נפסיד בחיפה כרגיל והלך עלינו. אפשר לתת למכבי את הצלחת ואנחנו בדרך למטה". אני, מצדי, ניסיתי להזכיר להם שיש עוד 90 ומשהו נקודות בקופה.

האופטימיים מדברים על "בנייה לעתיד" ו-"סבלנות", צמד מונחים שכל מאמן או מנהל מקצועי שדרך בכרמל בעשור האחרון אמר - ופוטר חודשיים אחר כך. אם נשים לרגע את הציניות בצד, מי שמלקט שחקנים בספטמבר, יקווה שהקבוצה תתחבר עד דצמבר. אבל הליגה, היא כנראה לא תחכה ותתחיל לברוח.

המחצית השנייה היתה העתק של הקודמת. שינויי מערכים, החמצות, בזבוזי זמן ו-ויכוחים ביציע. "מה פתאום הוא הוציא את סאבו? אין לנו משחק התקפה בלעדיו", אמרו. סאבו דווקא לא התחלף, אבל סבע, הרכש היקר בתולדות המועדון, ירד אל הספסל לקול תרועות הקהל, נהנה מדמות המושיע שהוצמדה לו.

האסלביינק מול בני יהודה. קשר? חלוץ? רק שיבקיעצילום: אילן אסייג

כל ניסיון אדום לפרוץ את הבונקר המסחרר של בני יהודה עלה בתוהו. החלו ניסיונות נואשים לאתר את האחראי לבלגן. "או שזו קללת בוזגלו שמתפרצת באיחור או שמהרן ראדי הלך ולקח איתו את המזל", אמרו. אף מילה על קיץ של טעויות שמתפוצץ בפנים עם בוא הסתיו לא נשמעה.

אליפות היא מילה גסה בבירת הנגב נכון לחגי תשרי, גם כדורגל שוטף ויפה לעין נגד בני יהודה. הזהובים של יוסי אבוקסיס, ממש כמו בשיר הצבעים המפורסם, התגלגלו (לולו), התבלבלו (לולו), השתוללו (לולו) וכך נולד עוד תיקו מאופס ומשמים, עם 60 דקות משחק נטו.

הזמן הוא מוטיב חוזר שנשמע בטרנר בלי הרף. השעון של השופט, הזמן על הדשא, הזמן שייקח לפרויקט המשוקם של אלונה להתחבר, הזמן שחלף מהניצחון האחרון, הזמן שחלף מהמשחק האחרון בו לא ספגנו.

חדרה בורחת, אבל קחו אותו לאט את הזמן.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ