הבלוג הירוק |

בנאדו, תתחיל לדבר על כדורגל

מספיק עם הקלישאות על ביטחון ואמונה. תראה את העבודה שלך, תסביר, תן לנו מבט פנימה. בקיצור, תלמד מפאולו סוזה

עופר פרוסנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר פרוסנר

אני רוצה לפתוח את הטקסט היום ולדבר על מכבי תל אביב. בעצם, לא על מכבי תל אביב, אלא על מאמן מכבי תל אביב, פאולו סוזה. אני לא הולך לדבר על רוטציות או שיטות משחק בהקשר שלו, כי אני חושב שכל מאמן עושה דברים בדרך שלו, וזה לגיטימי וחשוב כל עוד הוא עושה את זה טוב. אני רוצה דווקא לדבר על משפט אחד שאמר בראיון שלו בסוף המשחק מול מכבי פתח תקוה ביום ראשון.

סוזה אמר שהוא לוקח על עצמו את מלוא האחריות. הוא השתמש במילה assume, שבמקרה הזה משמעותה במשפט הוא לקחת על עצמי. עכשיו כשהוא אמר את זה, היה משהו מאוד מוזר. הוא לא הוסיף כלום אחר כך. נגיד, כמו שאבי נמני פעם הוסיף "אני לוקח על עצמי את מלוא האחריות, אבל אם השחקנים היו...". סוזה הסביר, בפשטות, שהחילופים שלו הוציאו את הקבוצה מאיזון.

שעה קלה מאוחר יותר, מכבי ניצחה את בית"ר, ואריק בנאדו דיבר על זה שמכבי תהיה בצמרת, שהיא קבוצה מאוחדת, ושהניצחון יחזיר ביטחון ואמונה לשחקנים. הוא דיבר על מומנטום שלילי. בנאדו לא דיבר על כדורגל.

צריך לאמן את מכבי יותר ולהתרכז בדבר הזה שלשמו התכנסנו, כדורגל. אריק בנאדוצילום: שרון בוקוב

תראו, מכבי היא קבוצה אנדרקואצ'ד, בטירוף. זה אומר שחסרים לה המון דברים שיש לקבוצה מאומנת; עמדות ברורות של שחקנים, שיטת משחק מסודרת שבה כל אחד יודע בדיוק איפה הוא משחק כל הזמן. דווקא מול בית"ר, כמו שאתם יכולים לקרוא כאן, היה שינוי, ושינוי טוב עם מחשבה מאחוריו.

אז למה לא להסביר את זה אריק? בשביל מה מעטה החשאיות הזה? תראה את העבודה שלך, תסביר, תן לנו מבט פנימה. תשתמש בראיון הזה כדי לדבר על דברים שהם לא ביטחון, כי על ביטחון אתה לא באמת יכול לעבוד באימונים. אתה כן יכול לעבוד על שיטות משחק ועל סגירה אלכסונית ועל דברים שאיך נאמר? קשורים לכדורגל.

אחת הבעיות - וכבר כתבתי על זה, והמשחק מול בית"ר יכול להיות מוקש בקטע הזה - הוא שהמשבר של מכבי הוא נטו עניין של כדורגל. תן לאבוחצירא למשל עשרה משחקים רצוף בעמדה שבה הוא אמור לשחק - חלוץ, כמו מול בית"ר - והוא כבר יביקע. אותו דבר אני מעריך לגבי תורג'מן. גם התפקוד של ראיוס היה נכון.

אני מקבל וייבים מסביבי שבנאדו הוא שחצן, ואני חושב שזה פשוט לא נכון. לא שחצן, ולא חושב את עצמו ולא בטוח שהוא יודע טוב יותר מכולם. אני כן חושב שהוא צריך לאמן את מכבי יותר ולהתרכז בדבר הזה שלשמו התכנסנו, כדורגל. כי כל המסביב הזה, בינינו, זה לא משנה. קבוצת כדורגל רצינית לא צריכה לשחק על אדים ועל מומנטום - זה טוב לריצות של קבוצות תחתית, לא למכבי.

פאולו סוזה. הסביר, בפשטות, שהחילופים שלו הוציאו את הקבוצה מאיזוןצילום: שרון בוקוב

המשחק הבא של אריק הוא נגד הפועל תל אביב, קבוצה שנותנת לשחק כדורגל. הוא גם בבלומפילד, מגרש שמכבי אוהבת לשחק בו חוץ מאשר נגד בני יהודה. אז קדימה, אריק, תנצל את הפגרה לעבוד על הכדורגל. השחקנים לא צריכים ללכת לסרטים או לפיינטבול או לא יודע לאן. הם צריכים כדורגל טוב יותר, להוציא מהם את מה שכבר יש להם.

ותדבר על כדורגל. תסביר מה קורה על המגרש. כי מתישהו כל הדיבורים האלה על מומנטום הופכים לקלישאה, כמו שבעונה שעברה אנשים קראו לקבוצה "חבורה של גברים", שם קנטרני שלקוח מהז'רגון בו נטית להשתמש בראיונות של אחרי המשחק. די עם הקלישאות.

נ.ב. ולפני שרצים בצמרת, בוא ננצח שלושה משחקים רצוף. בתור שלב ראשון, הא?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ