איך, למען השם, אפשר לשחק כל כך גרוע?

אני באמת לא יודע מה עוד יכול לקרות עם מכבי חיפה העונה, אבל אני רוצה להאמין שהיא לא תוכל לשחק יותר גרוע מאשר מול בית"ר

עופר פרוסנר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עופר פרוסנר

פעם, לפני הרבה שנים, מכבי שיחקה משחק בגביע המדינה נגד אחת הפתח תקוואיות. אני די בטוח שנגד מכבי, באורווה. לדעתי זה היה בעונת 2007/8, אבל זה לא משנה. ניצחנו את המשחק, ואחר כך הלכתי עד ז'בוטינסקי ברגל כדי לתפוס מונית שירות, קו 66 או 51, שתיקח אותי לתל אביב. שתי מוניות השירות האלה מתחילות בפ"ת ועוברות דרך בני ברק ורמת גן לפני שהן מגיעות לתל אביב.

מתישהו עלתה אשה חרדית למונית השירות. היא דיברה עם הילד שלה, ואני זוכר מהשיחה הזו משפט אחד שאמרה לו: "מי צדיק של אמא? מי צדיק של אמא?". אני עדיין זוכר את המשפט הזה, אפילו יותר מאת המשחק, מי הבקיע ובאיזה שלב - כל דבר במשפט הזה היה שונה לחלוטין מכל מה שאני מכיר. באמת, כל דבר.

וכך, אני אזכור את המשחק של מכבי בטדי השבוע, נגד בית"ר. משחק שכל כך רחוק מכל מה שאני רוצה אי פעם לראות ממכבי (או בכדורגל, אם כבר מדברים על זה), שהוא יהפוך לתו תקן למה לא לעשות, איך לא לעשות, ומה זה כדורגל גרוע באופן כללי. למעשה, המשחק הזה היה כה גרוע, עד שאבא שלי כתב לי עליו בוואטסאפ שהוא "עצוב ועלוב". ואבא פרוסנר, זאת יש לדעת, לא משתמש סתם כך בחרוזים.

לפעמים אני מנסה להבין איך שחקני כדורגל מסוגלים לשחק כל כך גרוע. הפנים של פרישקין, עזרא וטוואטחה אומרות הכלצילום: שרון בוקוב

למעשה, המשחק הזה היה כה גרוע, שהוא גרם לי לדלקת בשקדים והפסד של ימי עבודה. למעשה, המשחק הזה היה כל כך גרוע, שאף אחד מאוהדי מכבי לא ממש התעצבן שפסלו שער חוקי, כי גם אנחנו יודעים שלפעמים צריך שיהיה צדק פואטי. למעשה, המשחק הזה היה כל כך גרוע - פעם רביעית - שמתי ואני לא דיברנו על המשחק כל הדרך חזרה לתל אביב.

לפעמים אני מנסה להבין איך שחקני כדורגל מסוגלים לשחק כל כך גרוע. אני זוכר מסירה אחת של קטן במשחק הזה, שבה היו לו כמה שניות להסתכל על המגרש, והוא מסר, בצורה מדויקת להפליא, לשחקן יריב. איך אפשר להיות נורא כל כך? אני חושב שאם מכבי תעלה שוב לשחק, היא לא תצליח להיות גרועה כל כך אפילו אם תנסה.

אולי היא ניסתה להיות כל כך גרועה? הרי ידוע שיענק'לה עוזר לבית"ר. אבל זה לא אחד מהמקרים האלה, אני בטוח. הרי גם לנו יש על מה לשחק, לא? מקום באירופה וזה. בגדול, אני באמת לא מבין מה עוד יכול לקרות עם הקבוצה הזו העונה, אבל אני רוצה להאמין שיותר גרוע היא לא תוכל לשחק.

אלון תורג'מן כובש את השער שנפסל. אף אחד מאוהדי מכבי לא ממש התעצבן שפסלו שער חוקי, כי גם אנחנו יודעים שלפעמים צריך שיהיה צדק פואטיצילום: שרון בוקוב

בכל מקרה, קשה לי. שבוע שעבר ליהגתי לכם פה על אהבה ואהבה ואהבה, ואז הם עולים לירושלים, עיר הקודש למען השם, ובודקים אותי שוב פעם. ואת כל הקהל הגדול הזה שהגיע. אין לי כבר מושג, באמת.

אין לי כבר מושג. ואולי אף פעם לא היה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ