הבלוג הירוק

ואולי העונה הנוכחית של מכבי חיפה לא היתה מעולם?

כמו המטוס המלזי, ייתכן שגם המשחק מול רמה"ש, יניב קטן ולירן חולצה אפורה הם יציר הדמיון. האם מישהו הבחין? האם למישהו יפריע אם הכל ייעלם?

עופר פרוסנר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר פרוסנר

מה אם המשחק ביום ראשון מול רמת השרון לא היה מעולם? פשוט לא התקיים? האם מישהו היה מרגיש בחסרונו? והעונה הזו, לו לא היתה נערכת כלל, לו היתה כולה יציר הדמיון המעוות שלי, לו הייתי מתעורר והיה עכשיו תחילת אוגוסט וחם והעונה עומדת להתחיל, מה אז? מה המשמעות שיש בה?

בהכל אשם המטוס המלזי. אם הוא יכול להיעלם ואף אחד לא ידע איפה הוא, כאילו מעולם לא התקיים, אז למה לא המשחקים של מכבי? מדוע לא יצא השוטר המלזי המוזר ההוא, ולידו האישה עם כיסוי הראש המוסלמי, ויגיד: "אני לא יודע לאן נעלמו המשחקים של מכבי חיפה. פשוט נעלמו. קורה".

בהתחלה עוד יהיו אנשים שישאלו: "ראיתם את המשחקים?", אבל אף אחד לא יענה, כולם יתביישו. בכל זאת, כל הזמן המבוזבז הזה על כלום? ואז יבואו לרובן ראיוס. הוא יהיה בבית, כי הוא מושעה וזאת השעיה שגם אפקט המטוס המלזי לא יכול לבטל, וישאלו אותו: "רובן, אתה שיחקת במשחקים האלה, איך יכול להיות שהם נעלמו ככה?". אבל רובן רק יגיד שהוא לא מבין עברית, וימשיך לצפות בטלנובלות מארגנטינה.

לאט לאט, כמו עם ילדים נעדרים, לכולם יפסיק להיות אכפת. מכבי חיפה עדיין כאןצילום: שרון בוקוב

ולירן חולצה אפורה? הרי גם אם המשחקים של מכבי ייעלמו - לרווחת כולנו, כן? - והכל יתחיל מחדש, לירן היה שם. אין טכנולוגיה שיכולה למחוק אותו הרי, הוא תמיד שם. יבואו וישאלו אותו, "לאן נעלמו המשחקים", והוא יגיד משפט פילוסופי כגון "אתם רק צריכים לחפש את המצלמה, ואתם כבר תמצאו אותם". ויגידו: "אה, איך לא חשבנו על זה". וילכו למצלמה. ואז ליד המצלמה יישב יורם ארבל, וישאלו אותו שאלות, וזו בכלל תהיה הדמות שלו מ"בובה של לילה". אבל גם אם זה היה ארבל האמיתי, נראה לכם שהוא היה יכול למצוא משהו?

בקיצור, בהתחלה כולם היו מחפשים את המשחקים של מכבי, ולאט לאט, כמו עם ילדים נעדרים, לכולם יפסיק להיות אכפת. אתם יודעים איך זה - בהתחלה זה סיפור, אחר כך זה כבר לא משנה. רק אוהדי מכבי היו שואלים: "רגע, אנחנו משחקים בשבת? המשחק מתקיים? הוא לא ייעלם?".

ואז האוהדים יפחדו ללכת למשחקים. הם ישאלו את עצמם, החכמים שבהם לפחות: "אם אלך למשחק, והוא ייעלם, מה יקרה לי?". כי זה מפחיד. להיעלם ככה. הם יגידו: "לא, לא יכול להיות שככה משחקים וקבוצה נעלמים. בכל זאת, מכבי חיפה, המון אליפויות, הצלחה באירופה, יעקב שחר, יניב קטן, לירן חולצה אפורה. איך כל זה נעלם? שחקני חיזוק, הגנה, התקפה, קישור. מסורת, כדורגל התקפי, לאן כל זה הלך?".

"מה הבעיה?", ישאל אותם השוטר המלזי המצחיק, וימשיך להסתכל במבט המוזר הזה שלו; הפעם, ליד הבחורה, יהיה גם את הזקן הזה שנראה כמו הדמות של הרע מסרט של ג'קי צ'אן. הרי אם מטוס עם מאות אנשים מפסיק להתקיים באחת במישור המציאותי, ואף אחד לא מצליח למצוא אותו, אז מה זה בכלל קבוצת כדורגל? פוף, תראו איך זה נעלם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ