עופר פרוסנר

אני אתחיל קודם כל מהביקור הראשון שלי באיצטדיון אבי רן, הבית החדש של מכבי: וואו. פאקינג וואו. תוסיפו עוד איזה חמישים וואו ועוד שלושים פאקינג ועיניים גדולות שבורקות בפעם הראשונה שאתה נכנס בכניסה ורואה את הדשא (אגב הדשא - זה של קרית אליעזר לא רואה את הדשא של אבי רן ממטר - מה קורה שם עם המשטח? הוא נראה נורא מלמעלה), ונושם עמוק את התחושה הזו של הבית החדש שלך - כשאתה מסתכל על המנוי ובודק את הכניסה, ואת השער, ואת השורה ואת הכסא ומתיישב בו, ואף אחד לא דוחף.

וזה מוזר שיותר מ-22,000 צופים, מול הפועל פתח תקוה (שאגב, מצויידת באחד מהקהלים המגניבים בארץ), לא מרגיש מלא. אני לא יודע אם זה טוב או לא, אבל הייתה לי קצת בעיה עם האקוסטיקה. אני יושב קרוב ליציע הדרומי, והעידוד מהיציע הצפוני, למרות הגג ולמרות השירה, לא מגיע אלי כמו שהייתי רוצה.

אבל לשחקנים נראה שהוא כן מגיע, ובכלל - כתבו מספיק על האיצטדיון הנפלא הזה, אבל לא מספיק על הקבוצה שנבנתה השנה, שלדעתי מחזירה מסורת ישנה ונהדרת של מכבי מאמצע שנות ה-90 (אחרי האליפות הגדולה ההיא): הרי ההגנה של הקבוצה היא לא משהו, אבל ההתקפה, אוי, כשזה הולך זה כל כך נהדר. הגול השני של מכבי היה גול כל כך כיפי, שהזכיר כדורגל שאנשים כמוני התגעגעו אליו.

אני לא יודע אם זה טוב או לא, אבל הייתה לי קצת בעיה עם האקוסטיקהצילום: שרון בוקוב

במובן הזה, אפשר להגיד שהקבוצה שנבנתה העונה היא מצוינת בשביל למשוך קהל: לא בטוח שהיא תיקח תואר (אפשר אולי גביע? אפשר? גביע? בבקשה? הנה הכרזה: אם אנחנו מגיעים לגמר הגביע, ואני עדיין בניכר, אני לוקח מטוס ומגיע. אין מצב שאני מפספס גביע), אבל בטוח שכל משחק יהיה הרפתקאה. השיעמום שהתרגלנו אליו בשנים הקודמות (ואין אוהד אחד שלא יודע על מה אני מדבר), הוא נחלת העבר. אני מקווה לפחות.

המשחק הזה גם העלה כמה שאלות מעניינות: איך אייל משומר עדיין מגן ימני פותח בקבוצה, האם חן עזרא לימד את עצמו ססטיסטיקה, ומתי יוסי בניון יבקיע את השער הראשון שלו בליגה.

לגבי יוסי, אני חייב להגיד שאני כל כך מתרגש לראות אותו משחק שוב במדים הירוקים, שאני מתבייש בעצמי עד כמה זה מחזיר אותי להיות ילד. היה רגע אחד, בתחילת המשחק, ששחקן של הפועל פתח תקוה תיקל אותו. הוא צעק או הניף יד, וקיבל ישר פאול. הוא יוסי פאקינג בניון. הוא הבקיע שער מול ריאל מדריד בברנבאו, ועכשיו הוא באבי רן עושה דאבל פס עם אייל משומר (ברצינות, איך משומר עדיין פותח?)

ההחמצה של "יוסי" נוגעת ללב, משום שהיא גילתה לנו משהו שלא ראינו ממנו: רצון חטוף להיות מישהו אחרצילום: שרון בוקוב

החשיבות של יוסי היא מדהימה. בואו נשים בצד את הכתבה המעניינת של עירד צפריר על היותו של בניון סוכן שחקנים (לא באמת מעניין את רוב האוהדים של הקבוצה לדעתי בזמן הנוכחי), הרי שיש במנהיגות של יוסי סוג של אנטיתזה לזו של יניב קטן. בעוד שיניב היה נוהג לקחת את הכדור (עד השנה האחרונה), הרי שיוסי נותן את הכדור. לזכותו של קטן נגיד שנראה שמאז ז'וטאוטאס, לא היה לו קישור אחורי שמסוגל להחזיק כדור כמו מיצ'ל ורובן ראיוס, ושחקנים קדמיים שלא מפחדים ממנו כמו עזרא ואלון תורג'מן או שמעון אבוחצירא.

נחזור רגע לכמות הצופים. 22 אלף. מול הפועל פתח תקוה. קחו רגע את המספר הזה. אני חושב שמכבי תל אביב מסוגלת להביא כמות כזו של קהל. אני חושב שהפועל תל אביב לא, אבל כן יכולה להביא כל משחק 13-12 אלף איש (ביחס לאיצטדיון שלה זה מצוין).

ובית"ר ירושלים? בהחלט מסוגלת. אבל הבעלים של בית"ר ירושלים (שלפעמים נמצא בארץ ולפעמים נמצא בחו"ל, ובעצמו הוא כבר לא יודע איפה הוא מתעורר בבוקר, ככה נראה), לא רוצה שיבוא הרבה קהל למשחקים של הקבוצה. הוא לא חושב שאיצטדיון מלא משמעו יותר נקודות, כסף והרבה דברים אחרים. הוא, מבחינתו, "שישלמו". ובגלל שמכבי מוכרת כרטיסים ליציע הדרומי למשחק מול הפועל פ"ת ב-45 שקל (כולל עמלה) ובית"ר ירושלים תמכור כרטיסים למשחקים כאלה בסכום המקסימלי שהמינהלת תתן לה למכור (אלא אם הבעלים שלה יחליט שהוא לא מקשיב למינהלת), אז במשחקים כאלה היא תגרד את ה-9-8 אלף מלמטה. מחירים נמוכים טובים לכדורגל. חבל שהאנשים שמנהלים את הכדורגל לא מבינים את זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ