הבלוג הירוק |

כשמקורב למרקו בלבול רב איתי בפייסבוק‎

הודעה אחת עם הרבה סימני קריאה התפתחה לשיחה על אינטרסים, תקשורת ואוהדים. בסיומה, עדיין לא הבנתי מדוע מאמן מכבי חיפה מסרב להודות בכישלון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ב-7 במאי, יומיים לאחר שפרסמתי את הפוסט שתהה אם מרקו בלבול עושה בכוונה או שאין לו מושג, קיבלתי הודעה לחשבון הפייסבוק שלי. זו הגיעה לתיקיית ה-Other, ולא ראיתי אותה כמעט שבועיים לאחר מכן - ואז התחיל דו שיח.

ההודעה הגיעה מדמות המקורבת למאמן מכבי מרקו בלבול (לשמחתי, תואר שיישא רק עד השבוע הבא), וכך נכתב בה: "שאתה מחליט לכתוב על מרקו תכין שיעורי בית !!!!!!! המניעים שלך הם כמו של הרבה עיתנואים מטעמי אינטרס נטוווון מכתירים ומפילים מאמן, אם יש לך כל כך ניסיון וידע לך תאמן מבוזבז בתור עיתונאי".

בניגוד להרבה הודעות שאני מקבל לתיקיית האחר, זו עניינה אותי. פצחתי בשיחה, בעיקר כדי להראות לאדם מהצד השני שא' - אני חושב שהוא טועה, וב' - אינטרסנט? אני?

אבל אז חשבתי רגע, והבנתי שקודם כל אני באמת אינטרסנט. האינטרס שלי, כמו של עשרות אלפי אוהדי מכבי שיודעים מה נעשה איתם, הוא טובת הקבוצה. מה זה אומר טובת הקבוצה? שתשחק כדורגל טוב, שתהיה גבוה בטבלה, שנראה שחקנים שמחים ונשחק בהתאם ליכולת של השחקנים ולתקציב. או בקיצור, שמרקו בלבול לא יהיה המאמן.

בכל אופן, נחזור לשיחה: שאלתי את המקורב מה לדעתו האינטרס שלי, חוץ מזה שאני אוהד של הקבוצה. ההסבר שניתן היה שאני בעד מאמן אחר, ואחר כך תלונות על זה שהתקשורת קובעת מי נכשל ומי מצליח. כמו כן, הוסבר לי כי "מקום רביעי", בטח לאור הבוץ שהקבוצה נמצאה בו, הוא הצלחה (אנחנו כבר לא מקום רביעי, אז עכשיו זה כישלון?). אגב, לדעת מי שדיבר איתי יש סיבה נוספת שמרקו לא ממשיך - האוהדים.

החלטתי לשאול שאלות שהטרידו אותי: למה המשיך לשחק עם איתי שכטר כשהוא לא פוגע, או עם טאלב טוואטחה. ולמה לקבור את עידן ורד. ולמה העלה את גוסטבו בוקולי במקום מיצ'ל מול מכבי תל אביב. התגובה: "יש דברים שאני לא יכול להגיד". ואחר כך, כשחקרתי לעומק הגיעה התשובה: "לא אומר מה שאסור". כשניסיתי לחקור קצת יותר פנימה - נרשמה התחמקות.

אתם יכולים לפרש את העניין הזה איך שאתם רוצים. העונה הזו גם ככה מתה, אבל היא מעוררת הרבה מאוד שאלות. איך יכול להיות שבלבול חושב שמגיע לו להמשיך? למה הוא העלה את ההרכבים שהוא העלה?

אני יכול להניח הנחות, אבל אותו מקורב סיפר שמרקו ישמח לדבר איתי, לענות על השאלות ולהציג את הגרסה שלו לדברים. אז מרקו, אם אתה קורא את זה, בוא כתוב לי מייל. אני לא מוכן לקבל מסרים מאנשים אחרים, אני לא מוכן לשיחות לא לייחוס מאנשי מקצוע - אני רוצה להיות זה שיבחר מה מתפרסם ובשם מי.

אם קרה משהו, אם אתה חושב שנעשה לך אי צדק, הוא בטח לא מהתקשורת. התקשורת לא הפסידה משחקים, התקשורת לא שיחקה גרוע, התקשורת לא העלתה הרכבים מוזרים. גם לא האוהדים - כמו שאותו מקורב נוטה לחשוב. אם יש סיבות נסתרות - קדימה. צא החוצה עם הדברים, ספר מה שהיה. כולנו רוצים לדעת.

ובקשר למשחק מול מכבי פתח תקוה, הדבר המעניין היחיד בכל המשחק היה הראיון בסיום להדס גרינברג - לא ברור למה כל כך קשה לך להגיד שנכשלת. אתה יודע, אתה רק בנאדם. אי אפשר להצליח כל הזמן. אילו רק היית אומר את האמת, אני בטוח שזה היה משחרר אותך ולא היית צריך לדבר שטויות בטלוויזיה על היעדים שהושגו, או איזה דבר אחר שלא קשור למציאות. האמת משחררת. נסה אותה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ